Komunistlik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bende farkındayım ancak komunizm dinsizliği barındırıyor. Oda şöyleki sen evlisin mesela eşin başkasının da eşi oluyor. O yönden dinsizliği oluşturyor. Dine uyarlanması sonucu çok iyi olabilir.

Latinceden gelir, ekonomik, toplumsal öğreti, milli gelirin herkese eşit dağıtılmasını sağlar. Özel mülkiyet kavramı yoktur. Komin, sosyalist sistemde çöpten yemek aramaz, aç kalmazsın.
Senin kafayla, eş, başkasının eşi diye olaya girilirse cinci hocaların hepsi kominist.

Mesele şu ki her şey güzel olmuyor işte. Çirkin olmasaydı güzellik kavramı olmazdı. Soğuk olmasa sıcaklık anlaşılmaz. Karanlık olmasa aydınlık anlaşılmaz. Çirkin olmasa güzellik anlaşılmaz.
Ancak o zaman şu mantık oluşuyor : Eğer herkes zengin olsaydı hiç kimse zengin olmak istemezdi ama fakir toplumu oluşru ve bu sefer zenginliğin değeri anlaşıldı. Ama bu acı bir şekilde anlaşıldı. Yani demek istediğim İnsanlar bu sefer ben niye zengin değilim pisikolojisi oluşuyor veya niye güzel değilim?
Devlet ve dinin olmaması aşırı saçma. Eğer bir koyun sürüsüne çoban köpeği verirseniz onları yönlendirip korur. Eğer tek başlarına kalırlarsa bir koyun uçurumdan atlayınca diğerleride atlar. Ben komunizmi savunmuyorum. Herkes adalet olarak eşittir. Ama fiziksel olarak değildir.
Hangi ülkede devlet bir işe yaramış?

Latinceden gelir, ekonomik, toplumsal öğreti, milli gelirin herkese eşit dağıtılmasını sağlar. Özel mülkiyet kavramı yoktur. Komin, sosyalist sistemde çöpten yemek aramaz, aç kalmazsın.
Senin kafayla, eş, başkasının eşi diye olaya girilirse cinci hocaların hepsi kominist.
Haklısın ancak onların amacı başka hem onlar parayı da götürüyor.

Bu sistemle hiçbir şeyin yürümediği ispatlandı. Devlet sabit bir yapıdır. Rekabet ve serbest piyasa koşulları olmadan kış uykusuna yatmış bir kaplumbağa gibi yerinde sayarsın. Diğer ülkeler ise gelişmeye devam eder. USSR´de böyle oldu. Batı ülkeleri gelişmeye devam ettikçe kendi ülkeleri gittikçe bir açık hava müzesine dönüşmeye başladı. Bu sistemle yürümeyeceği ortaya çıkınca da terk ettiler.

Bu sistemle hiçbir şeyin yürümediği ispatlandı. Devlet sabit bir yapıdır. Rekabet ve serbest piyasa koşulları olmadan kış uykusuna yatmış bir kaplumbağa gibi yerinde sayarsın. Diğer ülkeler ise gelişmeye devam eder. USSR´de böyle oldu. Batı ülkeleri gelişmeye devam ettikçe kendi ülkeleri gittikçe bir açık hava müzesine dönüşmeye başladı. Bu sistemle yürümeyeceği ortaya çıkınca da terk ettiler.
Devlet senin gelişip güçlenmeni asla ki asla istemez. Nedeni devlet otorite çoban sende iradesiz koyun olmanı isterler. Günümüzdeki yönetim şekli.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı