Konsol fiyatlarının artması durumu

FenaRecoba

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, sabahın köründe ismi lazım olmayan sitelere bakarken Xbox One'ların en ucuzunun 1600 ₺ olduğunu gördüm. Yani bu normal mi? Konsollara vergi geldiğini hepiniz biliyorsunuzdur ama daha 1 aya kadar 700 ₺'ye alınan Xbox One Fat'lerin 1600 olması ne saçma bir iş. Yani hayatımda bu kadar rezalet bir şey görmedim. PS5 ve Xbox series X 7 bin 8 bin civarı gider gibi geliyor. Ne düşünüyorsunuz bu konuda? Bunu herhangi bir sitede protesto edebilir miyiz? Bu ne pehriz bu ne lahana turşusu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an zaten en karlısı PC toplamak gibi görünüyor, bir de konsol oyunlarındaki fiyatların çok pahalı olması beni konsol almaya itmiyor Steam'in rahatladı hiçbir yerde yok Steam'le Sony anlaşsa Steam gelse konsollara işte o zaman işin rengi değişir gibi geliyor.

Şu an zaten en karlısı PC toplamak gibi görünüyor, bir de konsol oyunlarındaki fiyatların çok pahalı olması beni konsol almaya itmiyor Steam'in rahatladı hiçbir yerde yok Steam'le Sony anlaşsa Steam gelse konsollara işte o zaman işin rengi değişir gibi geliyor.
işte o imkansız gibi duruyo. Steam Bilgisayar Oyunları bazında bir firma neden konsollarla anlaşsın ki Valve zaten bu işle çok karlı neden kendi kendinin sonunu hazırlasın ki ;(

işte o imkansız gibi duruyo. Steam Bilgisayar Oyunları bazında bir firma neden konsollarla anlaşsın ki Valve zaten bu işle çok karlı neden kendi kendinin sonunu hazırlasın ki ;(

Haklısın bence valve sony ve mc nin alt tabakası olmak istemez Gabe Newell' 3.5 milyar dolar geliri var adam keriz mi gidip sonynin faresi olsun ya her şey pahalı dolar 7 tl oldu bu gidişle 10 tl de bozuk para gibi olacak bi ekmek 10 lirayı bulur gibi geliyo 5 yıla kadar rezalet.

Haberi okursanız %50'lik bir vergi artışı var konsollar için. Bilgisayar parçalarında hem üretim hem de dolar endeksli bir artış varken, konsola uygulanan vergiden dolayı fahiş bir artış görülüyor. Kaldı ki karantina günlerinde insanların konsol veya oyun pc şeklindeki yönelimlerine olan artışı vergi olarak kazanca dönüştürmek devlet için sıradan görünüyor. Açıkçası herhangi bir sitede veya sosyal mecrada bunu protesto etmeniz de günümüzde sizin yararınıza olmayan sonuçları olacak şekilde başınızın ağrıması da demek. Eğer pc satışlarında da iyi bir ivme görürlerse ona da vergi zammı gelebilir. Satılan şeylerden hava parası 😁

Haberi okursanız %50'lik bir vergi artışı var konsollar için. Bilgisayar parçalarında hem üretim hem de dolar endeksli bir artış varken, konsola uygulanan vergiden dolayı fahiş bir artış görülüyor. Kaldı ki karantina günlerinde insanların konsol veya oyun pc şeklindeki yönelimlerine olan artışı vergi olarak kazanca dönüştürmek devlet için sıradan görünüyor. Açıkçası herhangi bir sitede veya sosyal mecrada bunu protesto etmeniz de günümüzde sizin yararınıza olmayan sonuçları olacak şekilde başınızın ağrıması da demek. Eğer pc satışlarında da iyi bir ivme görürlerse ona da vergi zammı gelebilir. Satılan şeylerden hava parası 😁

Ben sadece eleştirmek için açtım konuyu eğer bir şeyleri eleştiremiceksek gerçekten problem olduğunu düşünüyorum demokratik bi ülkede yaşıyoruz.

Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı