Korku oyunu oynayamıyorum

3.jpg

Şu Alien 1 ve Prometheus adlı iki filmi izle. Filmleri izledikten 1 gün sonrasında ise bu oyuna başla. Daha hiç bir oyundan korkmaz veya gerilmezsin :D :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aslında korku oyunu oynamak istememizin sebebi korku hissini yaşamak istememiz. Yani korkmak normal. Zaten korkmak için oynuyorsunuz o oyunu.

En sıkıntılı olanından başlayıp, zaten bunu oynarsam hepsini oynarım mantığı ile gidebilirsiniz. Başlarken de karşınızdaki şeyin sadece bir oyun olduğunu hatırlamanızda fayda var. Eğer ani seslerden korkuyorsanız da ilk başlarda %10-15 sese alırsınız sonra yavaş yavaş normale çekersiniz.

Baktınız olmuyor birkaç korku filmi izleyebilirsiniz. Oyunu da filmi de genelde aynı mantıkla ilerliyor çünkü. Ortama karanlık çöker, sağda solda bir nesne hareket eder, sonra siz köşeyi döner veya kapıyı açarsınız, gümmm. Bir patırtı ve çığlık. Hepsi bu. Korku oyunlarının ve filmlerinin %99'u bundan ibaret.

İnsanları korkutan diğer bir şey ise inançları. O konuda bir şey demem yanlış olur tabii. Onu ancak kendi beyninde yenebilir insanlar. Genelde ses falan değil, işin doğasından korkanlar için tabii bu dediğim. Yine gerçekte olmayan ve olamayacak şeylerden korkmanın anlamsız olduğunu hatırlatmakta fayda var kendimize.

Benim bünyeme artık etki etmiyor ne film ne de oyunlar. Keşke korkabilsem de biraz daha keyfi çıksa oyunların veya filmlerin. Ancak çok iyi tasarlanmış jump-scare ve sesler bazen irkiltiyor. Gerisinde tık yok bende :)

Herkese merhabalar arkadaşlar, ben oyun hayatıma başladığımdan beri asla korku oyunu oynayamadım. Korku oyunlarını oynamak istiyorum, beni içlerine böyle çekiyorlar ama oynayamıyorum. Bir gerilim başlıyor oyuna girdiğimde, bunu nasıl kırarım hangi oyunu oynayıp kırarım.

Sadece iki tane korku oyunu oynayabiliyorum re 7 ve Outlast size önerim arkadaşınız varsa onunla birlikte oynayın ve sesi biraz kısın.

Bende tam aksine korku filmi izlerken veya oyununu oynarken sıkılıyorum. Korkmuyorum çünkü. Korkunuzu korksanız bile sürekli üstüne giderek yenmeyi deneyebilirsiniz. Yani Outlast oynarken korkup bırakmayın, devam edin.

Zaten korku oyunlarını seven insanlar korku oyunlarının verdiği gerilimi sevdiği için oynuyor. Korku oyunlarından korku duygusunu almayan insanlar zaten korku oyunlarından sıkılırlar, bir anlamı kalmaz. Korku duygusunu engellemeye çalışmayın, zevk almaya çalışın :D

Yeni konular

Geri
Yukarı