Korsan oyun alanların bahaneleri

Sanki orijinal oyun lobisinin başkanı baban sanki :)

Relax ol. İsteyen kullansın, isteyen kullanmasın.

Ben üstüme alınıp direkt yazıyorum.

Yaklaşık 2 hafta öncesine kadar Cities Skylines oyununu Furkan Emirce kanalında gördüm. Adam kendi tarzında oynuyor, seslendiriyor. Beni çok sardı. Zaten daha önceden Cities Skylines oynamıştım ama İngilizce maalesef yeterli olmadığı için oynayamadım, sildim. Ama bir hevesle indirdim. Oynadım, oyun çok sardı. Gideyim satın alayım dedim. Steam'de fiyatı 50 lira. O oyun 50 lira etmez deyip almadım. Almadıktan sonra şehirde köklü değişiklikler için bazı yolları yıktım, yıkarken fazla yıktım, toplayamadım nüfusun eksilişini. Sonuç olarak battım :D

Paradox'un %75 indirim zamanında 75 liralık oyun 15 liraya inince aldım.

Oyun, benim biçtiğim fiyatın üstündeyse korsanı oynarım, indirime girince alırım. Öğrenci adamız :)

Yaklaşık 2 hafta öncesine kadar Cities Skylines oyununu furkan emirce kanalında gördüm. Adam kendi tarzında oynuyor, seslendiriyor. Beni çok sardı. Zaten daha önceden Cities Skylines oynamıştım ama İngilizce maalesef yeterli olmadığı için oynayamadım, sildim. Ama bir hevesle indirdim. Oynadım, oyun çok sardı. Gideyim satın alayım dedim. Steam'de fiyatı 50 lira. O oyun 50 lira etmez deyip almadım. Almadıktan sonra şehirde köklü değişiklikler için bazı yolları yıktım, yıkarken fazla yıktım, toplayamadım nüfusun eksilişini. Sonuç olarak battım :D.

Oyun, benim biçtiğim fiyatın üstündeyse korsanı oynarım, indirime girince alırım. Öğrenci adamız :)

Hocam çok haklısın sanki ondan para eksiliyor bir de başlığa korsan oyun alanların bahanesi yazmış ya sabır kesinlikle sana katılıyorum hocam.

Peki, param yok ve lükse ihtiyacım var gidip araba çalayım o zaman. Oyun oynamak bir lükstür, ihtiyaç değil. Benim de oyunlara para veremediğim zamanlar oldu ama ben param yok deyip korsan oyun indirmedim. Bunun yerine elimde bulunan oyunları tekrar tekrar oynadım, online oyunlara yöneldim. Paran yoksa oynamayacaksın!
parası olmayanın yüzü ne zaman gülerki?
kardeşim sanane ya sanane isteyen oynar,isteyen oynamaz!

Evet korsan oyunun savunulacak bir tarafı yok. Fakat abandonware oyunlar var. Yani satışta olmayan veya terk edilmiş oyunlar. Ayrıca eski arcade/console ya da artık kullanılmayan Commodore 64/MS-DOS gibi sistemler için tasarlanan oyunlar da emulatorlere muhtaç. Yoksa bütün bu oyunlar tarih olup insanların hafızalarında anı olarak kalacaklar. Bu tarz durumlarda korsana gireceğini düşünmüyorum.

Hocam haklısınız ama Allah'a şükür sizin durumunuz iyi peki durumu kötü olan çocuk napsın yazık değil mi ona korsana bende karşıyım ama bazı kişiler için gerçekten gerekli.

Gog Galaxy uygulamasını indirince alınabiliniyor.

Yaklaşık 2 hafta öncesine kadar Cities Skylines oyununu furkan emirce kanalında gördüm. Adam kendi tarzında oynuyor, seslendiriyor. Beni çok sardı. Zaten daha önceden Cities Skylines oynamıştım ama İngilizce maalesef yeterli olmadığı için oynayamadım, sildim. Ama bir hevesle indirdim. Oynadım, oyun çok sardı. Gideyim satın alayım dedim. Steam'de fiyatı 50 lira. O oyun 50 lira etmez deyip almadım. Almadıktan sonra şehirde köklü değişiklikler için bazı yolları yıktım, yıkarken fazla yıktım, toplayamadım nüfusun eksilişini. Sonuç olarak battım :D.

Haksızlık olmuyor mu parasını verenlere.

Gog Galaxy uygulamasını indirince alınabiliniyor.

Haksızlık olmuyor mu parasını verenlere.

Hocam sizin maddi durumunuz iyiyse orijinal alın ama maddi durumu kötü olan korsan alsın size korsan almayın demiyoruz isterseniz alın isterseniz almayın ama alanlarada laf atmayın ben şahsen hiç korsan oyun oynamadım hayatımda ama oynayanlarada hiç laf atmadım.

İsteyen istediğini yapar, sonuçta kendi bilgisayarı değil mi? 1.5-2 yıl öncesine kadar neredeyse tüm oyunlarım korsandı. Şu an bilgisayarımda 1 oyun korsan, harici çoğunu indirimde ya da normal fiyatlarından satın aldım. Ayrıca, kimsenin oynamadığı, online sunucularının bomboş olduğu 15 yıllık bir oyuna kim neden para versin ki? Saçmalıktan başka bir şey değil bence.

adamlar 15 TL'lik oyunu 100 TL'ye satıyorlar

Siz hic oturup oyun programladiniz mi? 15 TL'lik dediginiz oyun icin aylarca zaman harciyorlar. Bu isler öyle bir tikla oyunu korsan indirmeye benzemiyor maalesef.

Ayrica fakir edebiyatina da gerek yok. Yok cocuklar ne yapsin, yok arkadaslari oynarken onlar oynamasin mi gibi ajitasyonlar gereksiz. Ev gecindirmek icin sokakta gidip kagit mi topluyorlar, mendil mi satiyorlar? Oyunu oynayamayinca bir seyi mi eksilecek ya da ac mi kalacak?

Cocuklarin o oyunlari oynayacak bir bilgisayari varsa indirimlerde de her türlü oyunu satin alabilirler. Günde 2 lira biriktirseler, iki ayda ortalama 124 TL yapar. Her 6 ayda bir Steam'de yaz indirimleri yapiliyor. Envai cesit oyun indirime giriyor.

Bunun yani sira Game Pass ve buna benzer bir sürü servisler mevcut. Bilgisayara ve internet baglatmaya gücü yetenler oyun fiyatlarindan sikayet etmesinler bir zahmet.

Korsan kullanan yine kullansin. Yeter ki yaptigina kilif uydurmasin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı