Korsan oyun kullananların bahaneleri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@riseofturkey Sorun ''gavurların'' biçtiği fiyat değil ki, sorun senin yaşadığın ülkedeki ekonomik ve alım gücü sorununda. Amerikalı 60 dolar veriyor ama onun için 60 dolar 60 TL'den farksız. Senin ülkene geliyor 400 TL. Hadi Steam yine insaflık yapıp kuru biraz daha düzgünden alıyor. Acaba bu yapılmasaydı ne olurdu?

Ya cidden bakın bazı şeyleri idrak edebilmek için master yapmaya, tez yazmış olmaya gerek yok. Kullanın şu size bedava verilen şeyi.

GabeN Reis'in Steam'i olmasa hayatımda kim bilir kaç yıl sonra gerçek oyun oynamış olurdum, korsan kullanmayı pek sevmem iyiki de tercih etmiyorum. Steam orjinal oyuna teşvikte önemli rol oynuyor bence.

Ben kaçak oynadığım Minecraft'ı Google Anket puanlarım ve bir Google Play Store kuponu ile aldım. Pişman değilim. :)

Bir, iki istisna harici "korsan" hırsızlıktır. Bahaneler ile anca kendinizi avutursunuz ki, bahanelerin bile arkası dolu değil.

Şu ekonomik durumda bile, uygun yerlere oyun satın alabilirsiniz:
-Gamepass, EA Access benzeri aylık/üyelik platformları.

-Epic Games gibi yerlerde, kuponlar ile yapabileceğiniz alışverişler. Ki, Epic Games'te kuponu harcayınca ikinci bir kupon daha veriyor. 88 TL'lik AC: Odyssey'i 28 TL gibi çok iyi bir fiyata sahip olabilirsiniz. Daha niceleri tabii.

-Steam'in yaz-kış gibi büyük indirimleri.

-Haftalık veya belirsiz dönemlerde ücretsiz olan oyunlar. Örnek vermek gerekirse; Batman serisi, GTA V, World War Z, Steep, Watch Dogs, AC: Unity ve Syndicate gibi daha çok fazla oyun.

@riseofturkey Sorun ''gavurların'' biçtiği fiyat değil ki, sorun senin yaşadığın ülkedeki ekonomik ve alım gücü sorununda. Amerikalı 60 dolar veriyor ama onun için 60 dolar 60 TL'den farksız. Senin ülkene geliyor 400 TL. Hadi Steam yine insaflık yapıp kuru biraz daha düzgünden alıyor. Acaba bu yapılmasaydı ne olurdu?

Ya cidden bakın bazı şeyleri idrak edebilmek için master yapmaya, tez yazmış olmaya gerek yok. Kullanın şu size bedava verilen şeyi.
Her insan hak ettiğini yaşar. Türkiyedeki insanların orjinal oyun oynamaya hakkının olmadığını görüyoruz. Tamam var ancak 20 saatte bitecek oyuna 400 TL vermek için zengin olmak gerek. Fakir edebiyatı yapmıyorum tüm ülkemizin orta halli insanları için geçerli bu durum. Korsan indirin demiyorum ama fiyatlar böyleyken insanlar nasıl oyuna bu kadar yüksek meblağlar verebilir? Veremez En iyi niyetli orta halli League of legends gibi free to play oyunlar oynar artık.

Korsan indirin demiyorum ama fiyatlar böyleyken insanlar nasıl oyuna bu kadar yüksek meblağlar verebilir?
İşte biz de diyoruz ki, indirimleri beklemek daha iyi olmaz mı? Hadi indirimleri beklemeyip korsan oynadın, indirim döneminde oyunu alıp en azından güzel vakit geçirdiğin, yüzlerce kişinin toplamda milyonlarca saatlik emeği olan oyunun karşılığını bir nebze de olsa vermek daha iyi değil mi?

Bu kadar sayfadır bizim tabiri caizse yardırdığımız nokta bunu yapabilecek durumda olduğu halde yapmayıp, bundan utanmadan gururla bahsedip savunanlar.

@riseofturkey Bak ben zengin bir insan değilim. Türkiye ortalamasının üstünde bir kazancım ve hayatım var ancak bir Amerikalı, Avrupalı karşısında tabii ki daha ezik hayat standartlarım var. Steam kütüphaneme şöyle bir göz attım. AAA olarak örnek vereceğim GTA 5 oyunu var. Yanlış hatırlamıyorsam bu oyun ilk çıktığında 200 liralara satılıyordu. Ben bu oyunu yine yanlış hatırlamıyorsam 2016-17 yılları arasında indirimde iken 80 TL gibi makul bir fiyata almıştım.

Kısacası her oyunu çıktığı gibi almak zorunda değilsiniz. Steam'in çok iyi indirimleri oluyor, almak isteyene çare çok. Ya da oyun servisleri oluyor. 15-20 TL'ye 400 TL'lik oyunları 1 yıl sana oynatıyor adamlar. Gidip korsan da indirebilirdim. 123 saat oynamışım 80 saati story'de geçmiştir, online'a da ihtiyacım yoktu yani, enayi mi oluyorum ben burada şimdi yoksa emek nedir bilen, hak gözeten biri mi? :)

arkadaşlar merak ettiğim bir kaç sorum var.

1-Satışı olmayan bir oyunu internetten indirip oynamak korsan mı oluyor sizce?
2-Satın aldığım ama çalıştıramadığım steam oyunları var. Ben bunları iadede edemediğim için torrentten indirip oynadım sizce bu hırsızlık mı? Sonuçta parasını verdim ama servisi alamadım bence değil ama sizin fikirlerinizi merak ettim

1- Satışı olmayan bir oyunu internetten indirip oynamak korsan mı oluyor sizce?
Satışı yok. Alsan kazanç olarak yapan firmanın cebine gitmeyecek hatta muhtemelen öyle bir şirket bile yok ortada. Bir sorun yokmuş gibi geliyor bana hatta forumda da BFME oyunları için korsan desteği veriliyor çünkü satışı mevcut değilken oynamak için başka yol yok.

2- Parasını verdikten sonra şirket ile bir ilgisi yok işin. Sonuçta kazanacaklarını kazanıyorlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı