Korsan oyun nasıl kalıntısız kaldırılır?

efew0

Decipat
Makaleler
2
Yer
Kocaeli
Korsan oyun oynamayı sevmiyorum ama sadece bir kez ETS 2 indirdim ve kurdum. Şimdi gördüm Steam'de ETS 2 40TL olmuş. yarın alacağım, aldığımda ise korsanı sileceğim. Şimdiden sorayım dedim. Neyse konuya gelelim bu korsan oyun nasıl kalıntısız silinir? Oyun dosyalarının içindeki uninstall aracı işe yarar mı? Yoksa 3. taraf bir yazılım kullanmam gerekli mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Korsan oyun oynamayı sevmiyorum ama sadece bir kez ETS 2 indirdim ve kurdum. Şimdi gördüm Steam'de ETS 2 40TL olmuş. Yarın alacağım, aldığımda ise korsanı sileceğim. Şimdiden sorayım dedim. Neyse konuya gelelim bu korsan oyun nasıl kalıntısız silinir? Oyun dosyalarının içindeki uninstall aracı işe yarar mı? Yoksa 3. taraf bir yazılım kullanmam gerekli mi?

Kendi Uninstall'ı kendisini siler kalıntılarını bırakır. Korsan ise muhtemelen bilgisayara virüs bulaştırmış olabilir. Bulaştırmamışsa da kalıntılarını bırakacaktır. 3.taraf yazılım kullanın kesinleştirin yazılım konusunda ise size öneri yapamayacağım maalesef.

Kurulu olduğu klasör oyun silinse de bilgisayarda kalabiliyor içinde birkaç dosya ile birlikte onu silmeyi unutmayın.

İndirdiğiniz yerden virüs yemediyseniz oyun dosyalarından virüs yemeniz zor, ben kaldırırken direkt oyunun dosyalarını siliyorum siliniyor :D

Bilgisayarımda 20 tane falan korsan oyun var zararlı olursa zaten bu oyun klasöründe barınmak yerine sistem dosyalarına sıçrama yapar. Hani oyun dosyalarını sileyim o zaten gider diye bir olay pek olmaz.

Ama bak nedir şimdi bir AV kurup taratırsın oyun klasöründeki "yabancı" dosyaları aha bak zararlı diye siler zararlı olmasalar bile. Crack dosyalar virüs olmasa da böyle algılanabiliyor.

Çok mu korkuyorsun diski tamamen silerek bas formatı, korkmuyorsan yalnızca oyunu sil gitsin zaten hiç virüs bulaşmamıştır bendekiler gibi.

Geri
Yukarı