Korsan oyun oynarken zevk alamamak

Bayadır korsan oyun oynamıyorum ama var böyle bir şey. Daha doğrusu bir oyunu orijinal olarak oynamanın getirdiği bir tatmin hissiyatı var diyeyim.
Marjinal olma çabası.
Bir oyunu korsan oynamak norm mudur ki orijinal oynamaktan daha çok keyif almak marjinallik olsun? Norm olan, normal olan size sunulan hizmet karşılığı bedel ödeyerek o hizmetten faydalanmanızdır, bunda tartışılacak bir şey olduğunu zannetmiyorum.

Oyunlara Türkçe eklenmemesinin sebebi turkcenin yaygin bir dil olmamasi olabilir mi? Yoksa en fazla korsan oynayan ulkelerin bile dilleri var.
Türkiye Türkçesi konuşan insan sayısı dünyada 80 milyon civarıyken, Fince konuşan nüfüs 10 milyon ya var ya yok. Fince desteği olan oyunlarda niye Türkçe desteği yok sizce?

Korsan oyun da oynadım, orijinal oyun da oynadım. Hiçbir zaman böyle bir şey hissetmedim. Sizin durumunuz garipmiş. Ayrıca zar zor geçinen birine de sırf bir oyuna 400 - 500 TL vermediği için hırsız demek saçma. Bu tartışma da bayatladı artık. Orijinal alabilen alsın, alamayan da korsan oynasın.

Geri
Yukarı