Korsan oyun vs orijinal oyun

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben yazılım geliştiricisiyim. Senin yaptığın şey benim emeğimi çalmak oluyor. Ben o firmada çalışabilmek, yükselebilmek için firmanin para kazanması gerekiyor. Technopatda bulunan bir insan nasıl bu kadar körgörüşlü olabilir anlamıyorum.

Korsan dediğin şeyin kelime anlamı bile sana ait olmayan bir mala el koymak, yagmalamak iken kendinizi haklı çıkarmaya uğraşmayın.
Hocam yukarıdaki mesajıma bakar mısınız?

Ben yazılım geliştiricisiyim. Senin yaptığın şey benim emeğimi çalmak oluyor. Ben o firmada çalışabilmek, yükselebilmek için firmanin para kazanması gerekiyor. Technopat'da bulunan bir insan nasıl bu kadar körgörüşlü olabilir anlamıyorum.

Korsan dediğin şeyin kelime anlamı bile sana ait olmayan bir mala el koymak, yagmalamak iken kendinizi haklı çıkarmaya uğraşmayın.

Hocam siz de haklısınız herkes haklı tamam artık Mojang'ın kurucusu notch bile diyor oyunumu satın alamıyorsanız, paranız yoksa korsan indirin diyor.

Bir de şu açıdan bakın biz crack indirmesek crack gruplarının emeğine saygısızlık yapmış oluruz. Adamlar o kadar uğraşıyor 😀

Crack grupları da adamların emeğine saygısızlık yapıyor ve bunun üzerinden para kazanıyorlar korsan oynamak = bir tane hırsızın çaldığı eşyayı almak.

Üstte dediğin bir açıdan mantıklı ama bu değil. Öncelikle bunu parası olup almayanlar için söylediysen mantıklı ve doğru. Ama korsan kullanıcılarının çoğu parası olmadığı için korsan indiriyor. Yani ya korsan indirecek ya almayacak. Bunların arasında sadece oyunu oynayıp oynamamak var.
Bu konuda görüşüm çok net, param yoksa oynamam.

Oyun oynamak zorunda hissediyorsam kendimi, ücretsiz oyunlar dağıtılıyor. Onları takip eder, onları oynarım.

Ben geçen korsan Need for Speed Heat indirdim 2.30 saat oynadım sildim, şimdi ben bu kadar oynayıp sileceğim oyuna niye 500 lira vereyim ?

Crack grupları da adamların emeğine saygısızlık yapıyor ve bunun üzerinden para kazanıyorlar korsan oynamak = bir tane hırsızın çaldığı eşyayı almak.

Hocam yarın hiç oynamayacağım oyunları crack indirip(VirusTotal ve Kaspersky ile taradıktan sonra) setup ekran görüntülerini buraya atacağım.

Oyun oynamak zorunda hissediyorsam kendimi, ücretsiz oyunlar dağıtılıyor. Onları takip eder, onları oynarım.
Hocam işte o kısımda insan isteği devreye giriyor indirsen de indirmesen de aynı. Bu yüzden bu konu asla bitmeyecek, bu yüzden bu kadar tartışılıyor.

İstediğin oyun istediğin zaman ücretsiz olmuyor ailesi ekonomik darlıkta olanlar oynayabilirler ama ailesi zengin olup korsan oynayanlar emek çalıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı