Korsan Oyunların Bilgisayara Zararları

Bunu tahmin etmiştim. Sizin gibi olanları çok iyi tanırım. Oyunu korsan oynamak için sadece iki tane bahane sunarsınız. Birincisi çok pahallı ikincisi Türkçe yok.

Hem Türkiye'ye özel fiyat hem Türkçe olarak çıkan mükemmel bir oyun: Hellblade: Senua's Sacrifice on Steam

Size buraya onlarca Türkçe oyun yazarım. Fakat bir işe yarayacağını sanmıyorum. Sadece korsan oynamasını bilirsiniz. Böyle devam edin.
Ahahaha gözlerim yaşardı resmen. Halkımızın ''emek hırsızlığı''na karşı bu kadar duyarlı olması beni gerçekten şaşırtıyor. Şu azminizi daha farklı konulara yöneltip birçok haksızlığı çözersiniz umarım.

Satın alınması için önce TR dil desteğini getirsinler kardeşim. Kısır döngüye girer bu. Yapımcılar TR çıkarmıyor diye ben almam, ben almam diye de yapımcılar TR çıkarmaz ki yapımcının alıcıyla inatlaşması da doğru olmaz. Oyun alıyoruz ama üstüne Türkçe yama bekliyoruz bizim insanlar yama yapsın diye. Severler böyle işi.
Sonunda şunu düşünen kafası çalışan birini gördüm teşekkürler.

Öncelikle hangi SP oyun 200 TL? Her oyunu da çıktığı gibi oynama veremiyorsan. Oyun oynamak maalesef Türkiye şartlarında lükstür. Alamıyorsan oynamayacaksın. Bu kadar basit ve net. İndirip kovala, inşaatta çalış ne yaptığın beni ilgilendirmez. Çalış al.
Ee iyi de bu milletin İngilizce cehaleti. Ben ana dilim gibi İngilizce biliyorum ama bir oyunu Türkçe oynamak benim hoşuma gidiyor. Pazar = dil arkadaşlar şunu anlayın artık. İkincisi ise emek hırsızlığı. @Fatih Göktaş Bir oyuna 100 - 200 TL verebiliyorum. Sen de veremiyorsan oynamayacaksın bu kadar basit. Sen markette de şey yapıyor musun ya bu yiyecekleri almak istiyorum ama param yok ben en iyisi çalayım bunları. Bu arada Windows ve Winrar gibi kullandığım uygulamaların hepsi orijinal.
Ben buraya steam hesabımı atabilirim, emin olun sizden çok oyuna sahibimdir :)
Lafa gelince her şeyi orjinal kullanıyorsunuz kanıtlayın desem yine bir bahane bulursunuz.
Herkes olduğu gibi görünse keşke :)

Arkadaşlar bakın oyunlara 300 TL vermek istememenizi anlıyorum ama doların durumu ortada, TL oldukça değersiz. Benim korsan oyun oynayan arkadaşlara tavsiyem Steam istek listesine istediğiniz oyunu ekleyin. %80'e varan oranlarda indirimler oluyor neredeyse 2 haftada bir. Witcher 3 gibi harika bir oyunun Game of The Year Edition sürümünü indirimdeyken sadece 30 liraya almıştım, şaka gibi. Gerçekten ucuz fiyatlara orijinal oyun alabilirsiniz ve emek hırsızlığından kurtulmuş olursunuz, bu kadar basit.

Ahahaha gözlerim yaşardı resmen. Halkımızın ''emek hırsızlığı''na karşı bu kadar duyarlı olması beni gerçekten şaşırtıyor. Şu azminizi daha farklı konulara yöneltip birçok haksızlığı çözersiniz umarım.
Ne oldu? Konuyu direkt farklı yerlere çekiyorsun. Daha fazla konuşup yerin dibine batma istersen.

Sözünüzde durup oyunu satın alacak mısınız yoksa yine her zaman yaptığınız gibi bahane mi bulacaksınız? Pardon bu sefer bulacak bahaneniz de yok.

Son düzenleme:
Acaba neden Türkçe oyun çıkmıyor sorgulamak lazım. Milyonlarcada alınsa çıkmayacak Türkçe Dil desteği. Sizlerin her oyuna yazılıma 200 tl verecek parası olabilir. Ama Türkiye'deki bir çok insanın yok. Parası yok diye mutlu olup stres atmak için. Bizlerin parası olabilir ama maalesef çok insanımızın parası yok maalesef oyuna verecek parası. Doğru yerden indirildikten sonra bence zararı yok.

Arkadaşlar bakın oyunlara 300 TL vermek istememenizi anlıyorum ama doların durumu ortada, TL oldukça değersiz. Benim korsan oyun oynayan arkadaşlara tavsiyem Steam istek listesine istediğiniz oyunu ekleyin. %80'e varan oranlarda indirimler oluyor neredeyse 2 haftada bir. Witcher 3 gibi harika bir oyunun Game of The Year Edition sürümünü indirimdeyken sadece 30 liraya almıştım, şaka gibi. Gerçekten ucuz fiyatlara orijinal oyun alabilirsiniz ve emek hırsızlığından kurtulmuş olursunuz, bu kadar basit.

Bu durum biraz istediğin oyuna ve yapımcısına göre değişiyor, Witcher'ın GOTY sürümü zaten indirimsiz halinde bile 60TL ücrete sahip, oldukça ucuz. İstediğim Shadow of War ilk çıktığında 200TL civarındaydı geçtiğimiz haftalarda indirimle 20TL ücretteydi hemen aldım. Ama PUBG mesela, çıktığından beri belki 2 belki 3 kere indirime girmiştir en fazla onda da 20%'lik indirim üstü yok veya Ubisoft oyunları, 10 sene önceki oyunları bile 100TL'den satıyor adamlar, her oyunu indirimle birlikte 20TL görmek mümkün değil. Assassin's Creed Origins hala 309TL indirimde en fazla 200TL görüyoruzdur. Watch Dogs 2 hala 309TL indirimde en fazla 200TL görüyoruzdur.

Parası olan gider orijinal alır, olmayan gider torrentten indirir kardeşim. Adamlar orijinal oyun çıkar çıkmaz yarım saat-bir saatte kırıyorlar oyunu ve bu işin de profları var sağlam güvenilir olanları var onlardan da indirip oynarsın single single.. Konuyu iyice ikili tartışmaya getirip ben orijinalim ben çakmayım havasına döndü. Emek hırsızlığı konusunda gelince aynen kafalar çok rahat şekilde torrentten indirip oynuyor herkes, böyle düşünce oranını bu ülkede yakalayamazsın dolar kaç tl olmuş sen orijinal de orijinal diyorsun asgari ücretle çalışıp bir oyuna 200-300 tl vermek mi? Adam akıllı oyun oynayacak bilgisayarı zor topluyor insanlar be yapmayın gözünüzü seveyim..

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı