Korsan Yazılım ve Oyun Kullanıyor musunuz?

Ben biraz farklı açıdan bakıyorum, bu programlara para vermek genelde Amerikan ekonomisini güçlendiriyor. Amerika'nın bu dünyadaki en mikrop ülke olduğunu hepiniz biliyorsunuzdur. Ne zaman Türkiye ekonomisi bir atak yapsa Türkiye'nin karşısına dikilip ekonomisini sabote ediyor, hırsız, arsız, uğursuz insanların partilerinin hükümet olmasına destek oluyor. Isparta'da ölen bilim adamlarımızın uçağını düşüren de CIA ve MOSSAD. Ülkemiz üzerinde zihin kontrolü, algı yönetimi uygulayarak ülkemizi yönetiyorlar ve yeri geldiğinde Haşhaş tarlalarını itlaf edin yoksa Afyon'a atom bombası atarız diye tehdit etmekten çekinmiyorlar. Proprietary Software'e para vermek bıçaktan bal yalamak gibi bir şey bu yüzden hepinizi Linux ve Fully Free Software kullanmaya davet ediyorum. Kendi sonunuzu kendi ellerinizle getirmeyin. Aldığınız her oyun bir gün bomba olup ya sizin ya çocuklarınızın kafasına yağacak. Bunu korsana özendirmek için söylemiyorum, sadece sizi uyarmak istedim. Bu gün üzerinden bal yaladığınız bıcak, bir gün bir yerinizi kesmesin.

Ben biraz farklı açıdan bakıyorum, bu programlara para vermek genelde amerikan ekono misini güçlendiriyor. Amerika'nın bu dünyadaki en mikrop ülke olduğunu hepiniz biliyorsunuzdur. Ne zaman Türkiye ekonomisi bir atak yapsa Türkiye'nin karşısına dikilip ekono misini sabote ediyor, hırsız, arsız, uğursuz insanların partilerinin hükümet olmasına destek oluyor. Isparta'da ölen bilim adamlarımızın uçağını düşüren de cıa ve mossad. Ülkemiz üzerinde zihin kontrolü, algı yönetimi uygulayarak ülkemizi yönetiyorlar ve yeri geldiğinde haşaş tarlalarını itlaf edin yoksa Afyon'a atom bombası atarız diye tehdit etmekten çekinmiyorlar. Proprietary Software'e para vermek bıçaktan bal yalamak gibi bir şey bu yüzden hepinizi Linux ve fully Free software kullanmaya davet ediyorum. Kendi sonunuzu kendi ellerinizle getirmeyin. Aldığınız her oyun bir gün bomba olup ya sizin ya çocuklarınızın kafasına yağacak. Bunu korsana özendirmek için söylemiyorum, sadece sizi uyarmak istedim.

Programları Türkiye yapsın o zaman bizde programları satın alalım paraları Türkiye ekonomisine gitsin. Adamlar emek veriyor ve karşılığını alacaklar tabii ki.

Programları Türkiye yapsın o zaman bizde programları satın alalım paraları Türkiye ekono misine gitsin. Adamlar emek veriyor ve karşılığını alacaklar tabii ki.

İşin güzel yanı sadece oyun yapmak için emek vermiyorlar maalesef, bu çok iki yüzlü bir oyun. Yanlış anlama bende oyun oynuyorum ancak oyun için harcadığım vakti kendi gelişimime harcasaydım eminim şu anda bambaşka bir statüde olurdum. Bu insanların asıl amacı bir yandan yaptıkları oyun üzerinden haksız kazanç kazanmak iken, diğer yandan da üzerimize yüzyıllık gerçek oyunlar oynamaları. Bu yüzden GNU gibi bir alternatif varken, bu oyunlara gelmeyin. Tamamen ücretsiz yazılım kullanın, tavsiye ederim.

İşin güzel yanı sadece oyun yapmak için emek vermiyorlar maalesef, bu çok iki yüzlü bir oyun. Yanlış anlama bende oyun oynuyorum ancak oyun için harcadığım vakti kendi gelişimime harcasaydım eminim şu anda bambaşka bir statüde olurdum. Bu insanların asıl amacı bir yandan yaptıkları oyun üzerinden haksız kazanç kazanmak iken, diğer yandan da üzerimize yüzyıllık gerçek oyunlar oynamaları. Bu yüzden GNU gibi bir alternatif varken, bu oyunlara gelmeyin. Tamamen ücretsiz yazılım kullanın, tavsiye ederim.

Bir oyun yapıldıysa orada emek vardır ve biz buna haksız kazanç demiyoruz oyunu yapan firma bütün gün oyun oyna hiçbir şeye çalışma demiyor bütün gün oyun oynamak sizin kararınız iradeniz var.

Fazla komplo teorisi videosu izlemişsiniz herhalde. Haksız kazanç ne alaka? Adamlar bir ürün çıkarıyor, isteyen satın alıyor. Gerçekten saçmalıyorsunuz.

Evet. Sadece 1 adet program. Oda Photoshop. Staj'da Photoshop gördüğüm için kullanıyorum, bezner ücretsiz alternatifini kullanın demeyin. Onun dışında her şeyim orijinal. İlerde umarım Adobe ürünlerini alacak maddi durumumda olur.

Bir oyun yapıldıysa orada emek vardır ve biz buna haksız kazanç demiyoruz oyunu yapan firma bütün gün oyun oyna hiçbir şeye çalışma demiyor bütün gün oyun oynamak sizin kararınız iradeniz var.
Peki sence geliştiriciler o paranın ne kadarını maaş olarak alıyorlar? Sen sanıyomusun kazanılan para geliştiriciler arasında eşit olarak bölüştürülüyor? Hayır, o sadece İndie stüdyolarda oluyor malesef.

Geri
Yukarı