Korumasız gönderilen HDD'den gelen sesler normal mi?

Batuhanns

Hectopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
WD blue 2tb 7200 rpm wd20ezbx
Merhaba hocalar. 1 gün önce Hepsiburada'dan almış olduğum ve alır almaz kesin bozuk geldi dediğim HDD'den gelen bu sesler sizce normal mi? Videoyu paylaşacağım.
Hepsiburada satıcısından aldım ve ürün pat pat naylona sarılmamış şekilde sallana sallana gelmiş. Daha fazla yazı yazmadan direk size videoyu paylaşayım. Bu arada şu an bu yazıyı yazarken bile HDD'den hiç durmaksızın ses geliyor.
Ürün: https://www.hepsiburada.com/wd-blue...-wd20ezbx-p-HBCV00000E4GK4?magaza=Hepsiburada
Video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• IMG_20230406_140316.jpg
    IMG_20230406_140316.jpg
    77,1 KB · Görüntüleme: 32
  • IMG_20230408_223246.jpg
    IMG_20230408_223246.jpg
    71,5 KB · Görüntüleme: 25
Korumalı paketi var. Ayrıca HDD'ler sesli çalışır. Ve bende de aynı model var bana da öyle gelmişti.

Merhaba hocalar. 1 gün önce Hepsiburada'dan almış olduğum ve alır almaz kesin bozuk geldi dediğim HDD'den gelen bu sesler sizce normal mi? Videoyu paylaşacağım.
Hepsiburada satıcısından aldım ve ürün pat pat naylona sarılmamış şekilde sallana sallana gelmiş. Daha fazla yazı yazmadan direk size videoyu paylaşayım. Bu arada şu an bu yazıyı yazarken bile HDD'den hiç durmaksızın ses geliyor.
Ürün: https://www.hepsiburada.com/wd-blue...-wd20ezbx-p-HBCV00000E4GK4?magaza=Hepsiburada
Video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Cırıl cırıl ses diskten geliyorsa yolla değiştirsinler kafa vuruyor sanırsam.

Önceki bozuk Seagate HDD'im bile bu kadar ses çıkarmıyordu hocam. Videoda ses kısık gelmiş bende yeni fark ettim.

Korumalı paketi var. Ayrıca HDD'ler sesli çalışır. Ve bende de aynı model var bana da öyle gelmişti.

Sizde de her zaman böyle sesler mi geliyor hocam?

Cırıl cırıl ses diskten geliyorsa yolla değiştirsinler kafa vuruyor sanırsam.

Sanırım ufaktan kafa vuruyor iade talebi oluşturdum hocam zaten,
Umarım yenisiyle değişir. Hepsiburada'ya pek güvenemiyorum.

Ses videonun sonlarına doğru normale dönüyor. Yoğun okuma-yazma yaparken kaydetmişsiniz sanırım. Eğer öyleyse, sesler normal. Sabit diskler okuma yazma yaparken ses çıkarırlar. Mümkünse sistem boşta ve pek bir işlem yapılmıyorken tekrar kontrol edin. Özellikle görev yöneticisinden disk kullanımını.

Ya sorun yok ya da telefonunuz sesi tam kaydememiş.

Evet hocam videoyu bende şu an izleyince ulan sorun yok normal dedim. Fakat gerçekte öyle değil deliriyor ya error scan testi yapıyorum hiç bitmeyen cızırtı yani sürtünme sesi var bazen kafa atar gibi ses çıkartıyor. Garanti olsun diye değişim talebinde bulundum riske girmek istemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı