Koşu yapılmalı mı?

Bunun 2 cevabı olabilir. Ya hedefi olmayan obezler ya da 40 kilolar.
Not: Kilolu olmak ayıp bir şey değil fakat hedefiniz veya herhangi bir spor amacınız yoksa her yerde aşağılanırsınız. [/ISPOILER]

Şişman-zayıf koşu yapması sorun olur mu?
Zayıf ise koşu yapması kötü mü?

Zayıf ise koşu yapmalı fakat sağlıklı bir şekilde kalori alarak kiloda almalı, koşu yapmanın kilosu yoktur.
Şişman birinin koşu yapması daha çok kalori yaktırır.

Vucüdün bitene kadar koş biraz değişik bir yorum olmuş.

Bence çok ta yoğun tempo ile koşulmamalı kendini zorlamayacak bir tempoda süreklilikle koşulması daha uygun gibi.

Bence arkadaşlar bacakların ağrıyana kadar koş demiş ve haklı aslında, ağrıdan kastımız kramp değil zaten. Eğer bacağına ağrı girerse işte o zaman kalori ve yağ yakımı daha hızlanır çünkü vücut yorulur, yorulduğun süre 20 dakika ama sen 30 dakika koştuysan ve bunu haftanın her günü yaptıysan diğer hafta 25-30 dakikada yorulup 40 dakika koşarsın ve çok daha iyi olur senin için.

Bunun 2 cevabı olabilir. Ya hedefi olmayan obezler ya da 40 kilolar.
Not: Kilolu olmak ayıp bir şey değil fakat hedefiniz veya herhangi bir spor amacınız yoksa her yerde aşağılanırsınız. [/ISPOILER]
Nerden bildin 120 kilo bir obez olduğumu, çok üzüldüm şuan ağlıyorum.

Kontrolsüz bir şekilde koşu yapmanın dizden tut kalbe kadar bir çok zararı var, öyle her zeminde koşulmaz, 40 yaşına gelmeden dizinizi elinize alırsınız. Ayrıca kondisyonsuz birisinin direk koşu yapmaya başlaması da kalbe aşırı yük bindirir, bi anda deli gibi koşmaktan daha iyi spor aktiviteleri var. Brisk-walking hem daha güvenli hem daha etkili mesela eğer amaç cidden sadece sağlık ise.

Nereden bildin 120 kilo bir obez olduğumu, çok üzüldüm şu an ağlıyorum.

Kontrolsüz bir şekilde koşu yapmanın dizden tut kalbe kadar birçok zararı var, öyle her zeminde koşulmaz, 40 yaşına gelmeden dizinizi elinize alırsınız. Ayrıca kondisyonsuz birisinin direk koşu yapmaya başlaması da kalbe aşırı yük bindirir, bir anda deli gibi koşmaktan daha iyi spor aktiviteleri var. Brisk-walking hem daha güvenli hem daha etkili mesela eğer amaç cidden sadece sağlık ise.

Koşudan kastım polisten kaçar gibi koşmak değil, tempolu ve yavaş koşu.

Koşudan kastım polisten kaçar gibi koşmak değil, tempolu ve yavaş koşu.
Sen öyle demişsin ama Patrick Bateman öyle dememiş. Ben onun yorumuna beğenmedim attım zaten. Sen bana geçirmeye çalışınca ben de sana cevap vermiş bulundum. Asıl lafım Patrick Bateman'a.

Sen öyle demişsin ama Patrick Bateman öyle dememiş. Ben onun yorumuna beğenmedim attım zaten. Sen bana geçirmeye çalışınca ben de sana cevap vermiş bulundum. Asıl lafım Patrick Bateman'a.

Patrick hocamında o anlamda dediğini sanmıyorum fakat kullandığı kelime biraz değişik olmuş, yukarıda açıklamıştım.

30 dakika gibi süreleri abartı olarak değerlendiriyorum. Olimpiyatlara hazırlanmadığınızı farz ediyorum. Eğer kondisyonunuzu geliştirmek istiyorsanız 15 dakika koşu yeter de artar bile. 5 yıldır lisanslı olmak üzere futbol oynuyorum, hiç 30 dakika tempolu koştuğumu hatırlamıyorum. Yağ yakma niyetiniz varsa bisiklete yönelmeniz de daha sağlıklı.

Geri
Yukarı