Koşu performansı nasıl arttırılır?

ımyeh

Hectopat
Makaleler
2
Fazla kilolardan kurtulayım diye kardiyo ile başlayıp hiit veya interval koşu yapayım dedim. Daha ikinci gün ancak kıçımı kaldıramıyorum. 4 dakika zor dayanıyorum koşmaya, normal mi bu? Lise zamanlarım aklıma geliyor ne futbol oynardım, tamam yorulurdum ama koşardım da. Şimdi o da yok sadece tıkanıyorum. Daha birinci dakikada kaç dakika koşarım diye bakıyorum.

İnterval kesinlikle denemiyorum çünkü depar atamıyorum. Koşu hızım da joggingin bir iki tık üstü.

Kondisyonsuzluk + kilo olunca normal. Zamanla artacak bir şey. Çok kiloluysanız biraz kilo verene kadar koşmayın, dizlerinize yazık olur. Tempolu yürüyüş, koşu/zıplama harici kardiyo, ağırlık antrenmanı + düzgün beslenme en iyisi.

Kondisyonsuzluk + kilo olunca normal. Zamanla artacak bir şey. Çok kiloluysanız biraz kilo verene kadar koşmayın, dizlerinize yazık olur. Tempolu yürüyüş, koşu/zıplama harici kardiyo, ağırlık antrenmanı + düzgün beslenme en iyisi.

Kilo belirtmeyi unutmuşum 89 kg 177 boy. Umarım düzelir, 4 dakika bile koşamamak üzüyor.

Geri
Yukarı