Kovuşturmaya yer olmadığına dair karar çıktı, ne yapmalıyım?

Persseus

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Konya veya İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Eloboost sayfasından daha önce eloboost hizmeti aldım ve memnun kaldım. Daha sonra ucuza oyun içi kostüm sattıklarını görünce ve güvendiğim için almak istedim. Kendisine benden istediği tutarı gönderdim ve mesajları Instagram'dan silip beni engelledi. Bu olay olur olmaz alabildiğim ekran görüntülerini alıp hakkında şikayetçi oldum ve bugün karar evrağı evime geldi. Instagram'da mesajlar silinse bile depolandığını duymuştum. Karara itiraz edip tekrar soruşturma açmam mümkün mü? Delil olarak adliyenin Instagram'dan konuşma mesajlarını alabilmesi mümkün mü? Eğer mümkünse beni apaçık dolandırdığı ortaya çıkar zaten. Evrağı gerekli yerleri sansürleyerek ekledim. Yardımcı olur musunuz?

WhatsApp Image 2021-10-28 at 16.28.55.jpeg

Başsavcılık kararı vermiş.
Yapacak veya önerebileceğimiz bir şey yok. Olayın üstüne gitmek isterseniz, avukat tutmanız daha iyi olacaktır. 50 TL için değer mi bilmiyorum.

Elinizde fatura yoksa geçmiş olsun.
Papara'dan yolladığım için dekontları beyan ettim de sorun şu ifadede ödediğim ücrete karşılık mal veya hizmet vermediğini kendisi de kabul ediyor. Savcılığın kararı dolandırıcılık unsuru bulunmamasından kaynaklanıyor. İnstagramdan beni engelleyip bana ulaşmaması ve mesajları silmesi dolandırıcılık unsuru değil mi? Ben bu ödemeyi Nisan ayında yapmışım üstünden 6 aydan fazla zaman geçmiş.

Başsavcılık kararı vermiş.
Yapacak veya önerebileceğimiz bir şey yok. Olayın üstüne gitmek isterseniz, avukat tutmanız daha iyi olacaktır. 50 TL için değer mi bilmiyorum.

Aslında sırf 50 TL diye üstüne gitmesi beni de şaşırttı ama birinin canı yanıyor devamı gelmemesi için bir şeyler yapması güzel hareketti. Ben daha çok üstüne gitmesini isterdim şahsen. Muz cumhuriyetinde değiliz adam bir iş yapıyor incelemeye almaları lazım vergi kontrollerinin yapılması vs. Ortada dolandırıcılık iddiası da var.

Aslında sırf 50 TL diye üstüne gitmesi beni de şaşırttı ama birinin canı yanıyor devamı gelmemesi için bir şeyler yapması güzel hareketti. Ben daha çok üstüne gitmesini isterdim şahsen. Muz cumhuriyetinde değiliz adam bir iş yapıyor incelemeye almaları lazım vergi kontrollerinin yapılması vs. Ortada dolandırıcılık iddiası da var.
Giden 50TL benim gram umrumda değil. Ben 2015 yılında buna benzer bir olay yaşadım. Adıma soruşturma açıldı ve 2015'den beri devam ediyor. Ben her yıl aralıklarla adliyeye gidip ifade vermekten bıktım. İşini düzgün yapmıyor, pişman olup geri dönmüyor. Soruşturma aşamasında zararı karşılayabileceğini söyleyip bana ulaşmıyor bile. Beni rahatsız eden bu. Sırf bunun için soruşturma/dava sürecine girip adliye adliye ifade verip zaman ve motivasyon kaybı yaşasın o zaman keşke yapmasaydım der.
Vergi kontrollerini iyi hatırlattın. İnstagramdan kazanç elde ettiğini ifadesinde kabul etmişti. Vergi idaresine de şikayette bulunabilirim.

Dediğinde haklısın.
Bu ülkenin adaletinden pek umudum yok. İnternet'te gezinirken çok dikkat edilmeli, dikkat olunmalı. Herkes dolandırılınca anlıyor. Ben de dahil.

Giden 50TL benim gram umurumda değil. Ben 2015 yılında buna benzer bir olay yaşadım. Adıma soruşturma açıldı ve 2015'den beri devam ediyor. Ben her yıl aralıklarla adliyeye gidip ifade vermekten bıktım. İşini düzgün yapmıyor, pişman olup geri dönmüyor. Soruşturma aşamasında zararı karşılayabileceğini söyleyip bana ulaşmıyor bile. Beni rahatsız eden bu. Sırf bunun için soruşturma/dava sürecine girip adliye adliye ifade verip zaman ve motivasyon kaybı yaşasın o zaman keşke yapmasaydım der.

Vergi kontrollerini iyi hatırlattın. Instagram'dan kazanç elde ettiğini ifadesinde kabul etmişti. Vergi idaresine de şikayette bulunabilirim.

Vergi olayının üstüne çok rahat gidersin sitesi var hizmet sunuyor satış yapıyor ödeme şekilleri var. Vergi vermesi lazım hem Instagram hem de site için ayrı ayrı şikayette bulunabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vergi olayının üstüne çok rahat gidersin sitesi var hizmet sunuyor satış yapıyor ödeme şekilleri var. Vergi vermesi lazım hem Instagram hem de site için ayrı ayrı şikayette bulunabilirsin.

Burada ki insanlara ulaşırsanız belki elinize daha çok belge veya kaynak geçebilir. Genelde burada ki insanlar dava vs uğraşmıyorlar
Sansür yaptım Eloboost Türkiye değil sayfa. Diğer dolandırılanlara da ulaştım, şikayetçi olmaları için teşvik ettim ancak hiç biri olmamış sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı