Kreatin kullanma saç dökülmesini ne kadar etkiler?

Pluxy01

Megapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar spor hocam kreatin kullanmamı öneriyor da kararsız kaldım. Bir taraftan saç dökülmesini hızlandırdığı gerçeği var diğer yandan da daha fazla şişeceğim söyleniyor. Kiloluyum, diyet ve spor yapıyorum. Ayrıca 20 yaşındayım ve saçlarımda da bayağı seyrelme var. Kullanan arkadaşlar önerir misiniz? Su tutmanın yanında saç dökülmesine etkisi ne kadar olur? Fotoğraf da koydum spordan geldiğim için saçım terli ama vaziyetin belli oluyor. “kardeşim şurada döktüğü yazıyor veya dökmediği yazıyor kullan/kullanma.” demeyin, deneyimi olan ve gerçekten konu hakkında bilgi sahibi olan kişilerin cevaplarını bekliyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_4999.jpeg
    IMG_4999.jpeg
    150,5 KB · Görüntüleme: 71
  • IMG_5001.jpeg
    IMG_5001.jpeg
    142,7 KB · Görüntüleme: 65
  • IMG_5002.jpeg
    IMG_5002.jpeg
    132,3 KB · Görüntüleme: 59
Son düzenleyen: Moderatör:
Yaklaşık 5 yıldır spor yapıyorum 4.5 yıldır kreatin kullanıyorum hiçbir dökülme görmedim. Ölçülü kullandığın takdirde herhangi bir saç dökülmesi yapmayacaktır diye düşünüyorum.

Ailenizde kel var mı? Genetik yatkınlığınız yoksa ondan olabilir.
hocam babam dedem dayılarım amcalarım abim hep kellik var, ben aylardır creatin kullanıyorum hiçbir dökülme yok. Bilim döktüğünü söylemiyor, creatine saç döker iddiası gerçekten eskilerden kalma ve sadece adını kirleten bir iddia. 1 Adet araştırma var onu yapan adam bile keşke yapmasaydım diyordur :D

Kreatin kullanmasan da sen kel kalacak gibisin, önlerden fazla açılmış, saç ektirme parasını hazırla yine de.

Kreatin saç döker dersek yalan olur, kullanmadan bilemeyeceğin iş, hormonlarla ilgili bir husus için kesin konuşmamak lazım.
Şu anlık dökülme durdu gibi. Arada duştayken saç geldiği oluyor elime ama günlük yıkanırken dikkat çekecek düzeyde olmuyor. Süreci tekrar başlatır mı/hızlandırı mı diye kuşku kaldı kafamda.

Yeni konular

Geri
Yukarı