Kreatinden sonra saç dökülmesi normal mi?

mehmettt4

Centipat
Daha fazla  
Selam. 16 yaşındayım ve 1 aydır kreatin kullanıyorum. Akrabalarım arasında kel birisi yok sadece 1-2 tane saçı seyrek insan var. O yüzden saçımın dökülmeyeceğine emin bir şekilde bu Supplement'i kullanmaya başladım. İlk haftalarda sıkıntı olmasa da son 2-3 gündür günde 30-50 tel dökülmeye başladı. İnternette günde 100 tele kadar dökülmesi doğal diyor fakat kreatin kullanmadan önce bu kadar döküldüğünü hatırlamıyorum. Bu kadar dökülmesi normal midir? Kreatinden dolayı dökülüp dökülmediğini nasıl anlayabilirim? Sizce kullanmayı bırakmalı mıyım? Cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her ürün aynı etki vercek diye bir şey yok. Dökülüyorsa bırakın.

Dostum benden sana tavsiye otal- katran ve kükürtlü sabun kullanman. Eğer yağlıysa da yağ düzenliyor hem de sivilceler vs varsa ortadan kaldırıyor hem de dökülmeye önlüyor. Bizzat 2 hafta kullandım 3.haftada etkisini gördüm.

Her ürün aynı etki vercek diye bir şey yok. Dökülüyorsa bırakın.

Dostum benden sana tavsiye otal- katran ve kükürtlü sabun kullanman. Eğer yağlıysa da yağ düzenliyor hem de sivilceler vs varsa ortadan kaldırıyor hem de dökülmeye önlüyor. Bizzat 2 hafta kullandım 3.haftada etkisini gördüm.
Kreatini bırakmak istemiyorum. Çünkü sporda çok faydasını gördüm. Bir yandan saç kaybetmekten de korkuyorum. Dediğin sabunu deneyeceğim

Kreatin herkeste saç dökmez. Biraz genlerle de alakalı. Sizdeki bir durumu tetiklediği için saç dökme ihtimali var. Bir sene kadar kullandım. Vazgeçilecek bir suplement değil ama bende de saç döktü. Gördüğümde bırakmıştım. Kası başka şekilde de yaparsınız ama saçı?

Geri
Yukarı