Küçük kardeş problemi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Vallaha çok şükür Benim kardeşimle aramda 14 yaş fark var. O donemdeyken ben büyük ihtimalle evden uzamış olurum :D

Ailenle konuş. Telefonu ve bilgisayarı yasaklattır kardeşine. Ailen izin vermiyorsa kardeşini telefondan ve bilgisayardan soğut. Ne bileyim her türlü korkunç şeyler izletme. Tiktok'la ilgili yalan ama korkunç olan haberler filan. Yani gerçekten durumun zor. Cidden kolay gelsin.
Nasıl bir acımasızlıktır bu? Mental hasar mı bırakmak istiyorsunuz çocukta? Yaşınız küçük ya da rastgele yazdınız diye düşünüyorum kusura bakmayın. Çocuğu bilgisayar işlerinden aşırı soğutursanız ileride bu alan ile ilgili meslek seçimini de yakarsınız. Umarım yetkinizde bir çocuk yoktur. Yazım yanlışlarınızı düzeltirken yoruldum.

Daha 8 yaşında çocuk. Bıktım yok idare edicen kardeşini.

Küçük kardeşim 8 yaşında tiktok + YouTube'den saçma sabuk video izliyor bazen daha kötüsü... Kendi bilgisayarı + telefonu var durdurmam gerek. Bıktım evde saçma sapan dans ediyor yok ben tiktok ünlüsüymüşüm diye bıktım. Biri yardım etsin ne olur :(.
Aynı sorunu yaşıyorum benim kardeşimin telefonu yok benim telefonu alıyor.

@Cristabol Brown Benim ailem aksine destek veriyor ben söylüyorum karışma sen diyorlar zaten benim de ışıltılı bir çocukluğum olmamıştı. Kardeşime en büyük desteği babam veriyor.

Küçük kardeşim 8 yaşında tiktok + YouTube'den saçma sabuk video izliyor bazen daha kötüsü... Kendi bilgisayarı + telefonu var durdurmam gerek. Bıktım evde saçma sapan dans ediyor yok ben tiktok ünlüsüymüşüm diye bıktım. Biri yardım etsin ne olur :(.
Aynısı benim kız kardeşim yapıyor. Tabletinden tiktok çekip, youtube'den video izliyor. Bilgisayarıyla da GTA 5 falan oynuyor. Daha henüz 10 yaşında. Çocukluğunu yaşayıp eğlenmesi için kısıtlamıyorum. Zamanı geldiğinde TikTok'un gereksiz bir şey olduğunu kendisi anlayacak zaten. Kısıtlamayın çocukları küçük yaşta hayata küstürmeyin.

Nasıl bir acımasızlıktır bu? Mental hasar mı bırakmak istiyorsunuz çocukta? Yaşınız küçük ya da rastgele yazdınız diye düşünüyorum kusura bakmayın. Çocuğu bilgisayar işlerinden aşırı soğutursanız ileride bu alan ile ilgili meslek seçimini de yakarsınız. Umarım yetkinizde bir çocuk yoktur. Yazım yanlışlarınızı düzeltirken yoruldum.

İlk olarak aşırı ciddi olarak veya dusunup yazmadim. Direkt aklima geleni soyledim. Yaşım 14 cok merak ettiyseniz de soyleyeyim, kardesim falan da yok ama olsaydi onu bu hallere getirtmezdim. Aileme de gerekirse karşi cikardim. Mental hasar birakmakla da bir alakasi yok. Soyledigim onerilerde mental hasar birakilmasinin olanagi cok yok bence. İleri de zaten anlamayacak mi neden boyle yapildigini? Çocuk şımarıklikta zirve yapmis. Baska bir mantikli aciklamaniz varsa soyleyinde arkadaş yapsın. Ayriyeten cocugu bu hale getiren aile dusunsun. Ben verecegim ornegimi verdim haksiz oldugumu dusunmuyorum. Ne yani baska cozum olarak dayaktan baska ne var?
Dayak atmak cozum ama gercekten kotu bir sey. Kardesi abisine karsi soguyabilir. Benim abime karsi sogumam gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durdurmayın onu. Kaydedin bir USB belleğe ve lisede açın izletin. Bakalım kim ''tikRTOq'' ünlüsü :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı