Küçük kardeş problemi

Dövmek hiçbir zaman çözüm değildir sadece silsin ne kadar ağlıyorsa ağlazın ama onun dışında küfür terbiyesizlik yaparsa ya kullağını çekersin ya da bağırırsın ama dövmek hiçbir zaman çözüm değildir.

Ya kurtarırsa.
Ergenliğe girince nasıl kurtaracak zaten itaatsiz olacaktır.Müdahalelere aldırmayacaktır.

Ergenliğe girince nasıl kurtaracak zaten itaatsiz olacaktır. Müdahalelere aldırmayacaktır.

Dediğin şeyi anlamadım ama benim önceki yorumlarda ona ttalimat verdim onları dediğimi yapsım yeminlen bak o çocuk büyünce uslu olur deyim sana ama o bağır dediğim konusunda öyle çok bağırmassa böyle ciddi ciddi böyle konuşursa üstüne böyle sinirli tip bir de kalin bir ama çok değil orta kalın bağırma yapsa bir şey olmaz sadece ağlar geçer sinir ve de üzüntüden dolayı çocuk.

Dediğin şeyi anlamadım ama benim önceki yorumlarda ona ttalimat verdim onları dediğimi yapsım yeminlen bak o çocuk büyünce uslu olur deyim sana ama o bağır dediğim konusunda öyle çok bağırmassa böyle ciddi ciddi böyle konuşursa üstüne böyle sinirli tip bir de kalin bir ama çok değil orta kalın bağırma yapsa bir şey olmaz sadece ağlar geçer sinir ve de üzüntüden dolayı çocuk.
Çocukta hiperaktivite olabilir. Onu kışkırtmaktan başka bir sey yapmaz .Önermiyorum.

Sorun ailenizde, çocuk çok net bir şekilde şımartılmış. 8 yaşında kolu bacağı varsa kalksın kendisi alsın. Hadi uyumayı geçtim, karanlıktan korktuğunu varsayıyorum. 8 yaşında bir çocuk abisine küfür etmesi çok sıkıntılı bir durum. İleride sadece size değil çevresine de aynı davranacaktır. 8 yaşında TikTok sakıncalı bir durum. 13-14 yaşlarına gelmeden eline almasın. Yoksa asalak oluyorlar. 8 yaşındaki çocuk laftan anlamaz. Gidin anne ve babanızla konuşun.

Kısıtlayacaksınız. Çevresinde kimler küfür ediyorsa konuşmasını engelleyeceksiniz. Konuşursa ceza vereceksiniz filan. Teknolojik aletler küçük yaşlarda verilmemeli.

Aileniz ne diyor peki?

Geri
Yukarı