Küfür Bağımlılığından Kurtulmak

Ben de kufurlu konusurum ama sosyal ortamlarda gorsen kibar zannedersin. Cok kafani yorma, insan iliskilerini negatif etkilemiyorsa sorun yok. Ayrica kufur etmeden anlatamayacagin cok sey var.

Bol bol kitap oku. Bulmaca çöz. Osmanlıca yazılmış şiirlerin Türkçe çevirilerine bak. Diksiyon dersleri almayı da deneyebilirsin, faydası vardır. Yabancı dil kurslarına da gidebilirsin.

Ben de kufurlu konusurum ama sosyal ortamlarda gorsen kibar zannedersin. Cok kafani yorma, insan iliskilerini negatif etkilemiyorsa sorun yok. Ayrica kufur etmeden anlatamayacagin cok sey var.
Orası öyle tabi ki ama bazen kendimi tutamayıp ediyorum genelde oyunda tanımadığım insanların yanında ediyorum çoğu alışık olduğu için rahatsız olmuyor ama rahatsız olanlar da yok değil hani.
İbadetlerine ağırlık verirsen çok kısa süre içerisinde düzelme göreceğine eminim.
Ateistim.

Ateist biri olmanız içinde yaşadığınız toplumdan daha ileride olduğunuzu gösteriyor. Küfür ise cahilce, acizce yani gerici diyebileceğimiz bir söylem.
Çok doğru katılıyorum lakin çocukluktan beri her gördüğüm insan küfür ettiği için ağzım alışmış bir türlü bırakamıyorum şu lanet şeyi...

Cümlelerini dikkatlı kur bitti. Bilgisayar başında edebilirsin ama gerçek hayatta bir süre cümle kurarken iki kere düşün.

Tamamen kufuru kesemezsin zaten. Sadece rahatsızlık duyuyorsan kullanımı azaltmak için alternatif ve daha kabul edilebilir kelimeler bulmalısın kendine göre. Mesela onun çocuğu yerine iblisin çocuğu diyen duydum ben :) Yaratıcılığını konuştur. Eğleneceksin bunları söylerken :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı