Küfür edenleri mahkemeye vermek ne kadar mantıklı?

Makaleler
7
Yer
Mile Marker LN 29.5, 51 Area.
Merhabalar. Oyunda hile açan 2 kişiyi Discord'a davet ettim. Discord'a geldiler, ardından bana çok yoğun küfür etmeye başladılar. Elimde küfür ettiklerine dair ses kaydı var, bunları mahkemeye vermek ne kadar mantıklı?

Not: Ettikleri küfürler ailevi ve çok ağır.

Merhabalar. Oyunda hile açan 2 kişiyi Discord'a davet ettim. Discord'a geldiler, ardından bana çok yoğun küfür etmeye başladılar. Elimde küfür ettiklerine dair ses kaydı var, bunları mahkemeye vermek ne kadar mantıklı?

Kanıtınız varsa kazanma ihtimaliniz yüksek. Yani isteğinize kalmış bir şey.

TCK 125. Madde de hakaret suçu ‘’ Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden (…) (1) veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.’’

Genelde bu discorda küfür etme gibi şeyleri küçük yaşta çocuklar yapıyor ben sırf küçük diye uğraşmıyorum ama sizin insafınıza kalmış bir şey bu tabii ki.

Bana da çok fazla küfür eden var kendi fikrimi belirttiğim için veya başka sebeplerden. Ama yaşım yetmediği için mahkeme olaylarına giremiyorum. Yerinizde olsam mahkemeye verirdim. Elinizde kanıt da var zaten. Kazanma ihtimaliniz yüksek.

Kardeşim yanlış anlama beni sakın sende küfür etmişsindir sesziz kalmamissindir hile acitysa acmistir yani nedrn discorda davet ediyosunki ne konusmalarini bekliyorsun yani. Öyle oyun oynayan biride degilim zaten mahkemeye de vermek istersrn kazanma ihtimalin yüksek ama ne cezasi olur bilmem.

Kimse de söylememiş ki ses kaydı tuttuğunuza dair karşı tarafı bilgilendirmemek izinsiz ses kaydı olur ve daha büyük bir suçtur diye. Ayrıca adliyeye gidip dava açmanız gerekir para almak için. O da dava masrafı avukat masrafı uğraştırır bir ton.

Kardeşim ağırına gitmiş normal olarak haklısın ama sen hiç mi kimseye küfür etmedin şimdiye kadar internette? Git o ses kaydını onlara göster mahkemeye vericem falan diye tehdit et korkudan bir yerleri tutuşsun sonra da sal gitsin sen de uğraşma milleti de uğraştırma herkesin yeterince derdi var.

Geri
Yukarı