Kulak Zarım Yırtıldı

Kulaktan ben de çok çektim ve çok sancılı bir bir süreçtir kulak hastalıkları. Ben havuza girdikten bir süre sonra dış kulak iltahabı geçirdim. O gün bu gündür ne zaman sağ kulağıma su kaçsa 10-20 gün çeşitli kulak hastalıklarıyla boğuşurum. Sadece sağ kulağımda, 2 dış 1 orta kulak iltahabı bir de kulak mantarı hastalığı geçirdim. Kulak mantarı geçirdiğim en zor süreçti. Ve ses ölçümü vs yapmadım ama sağ kulağım bariz bir şekilde biraz daha az duyuyor.

Sanırım bu tür kulak hastalıklar hep kendini tekrar ediyor. Kulak kolay kolay iyileşmiyor. Havuz veya denize girdiğimde oyun hamuruna benzeyen bir tıpaç takıyorum. Kulak yırtılması hastalığı en zorlayıcı kulak hastalıklarından olduğunu tahmin ediyorum. Bu arada o içinden konuşma ve adım attıldığında gelen iç sesi bilirim :)

Bu arada hangi damlayı kullanıyorsunuz. Oksibor sanıtım. Oksibor ağrıyı yakarak dindiriyor.

Tez vakitte iyileşir ve eski haline dönmez dileğiyle, geçmiş olsun.

Kulaktan ben de çok çektim ve çok sancılı bir bir süreçtir kulak hastalıkları. Ben havuza girdikten bir süre sonra dış kulak iltahabı geçirdim. O gün bu gündür ne zaman sağ kulağıma su kaçsa 10-20 gün çeşitli kulak hastalıklarıyla boğuşurum. Sadece sağ kulağımda, 2 dış 1 orta kulak iltahabı bir de kulak mantarı hastalığı geçirdim. Kulak mantarı geçirdiğim en zor süreçti. Ve ses ölçümü vs yapmadım ama sağ kulağım bariz bir şekilde biraz daha az duyuyor.

Sanırım bu tür kulak hastalıklar hep kendini tekrar ediyor. Kulak kolay kolay iyileşmiyor. Havuz veya denize girdiğimde oyun hamuruna benzeyen bir tıpaç takıyorum. Kulak yırtılması hastalığı en zorlayıcı kulak hastalıklarından olduğunu tahmin ediyorum. Bu arada o içinden konuşma ve adım attıldığında gelen iç sesi bilirim :)

Bu arada hangi damlayı kullanıyorsunuz. Oksibor sanıtım. Oksibor ağrıyı yakarak dindiriyor.

Tez vakitte iyileşir ve eski haline dönmez dileğiyle, geçmiş olsun.
Siprogut ve Onadron isimli damlaları kullanıyordum, tahminen orta kulakta bir enfeksiyon - bakteri ürememesi için verilen bir ilaçtı. İlaçlar hiç sancı yapmadı, zaten öncesinde de hiç ağrı - sancı şikayetim olmamıştı. Tek şikayetim işitme kaybıydı ve onun da sebebinin kulak zarı delinmesi olduğu anlaşıldı.

1 ay geçti toplamda, 2 defa 15 günlük damla kullanma ve kontrole gelme sürecim oldu. Halen daha aynı perforasyon devam ediyormuş. Maalesef iyileşmemiş, ameliyat olmam gerekecek.
Ancak önemli bir ameliyat olmadığını - duyma kaybının tamamen düzeleceğini söyledi doktorum.
Ameliyat için 2 ay bekleyeceğim, bayram da aradan çıkmış olur. 2 ay sonra kontrol ve ardından ameliyat için gün almış olacağım :)

Orta kulak enfeksiyon - mantar gibi durumlar çok daha ciddi aslına bakarsan, kulak zarının görevi de bunları büyük oranda engellemek zaten. Kulak zarı ameliyatı çok da önemli bir ameliyat değil, duyma yetisi büyük oranda geri geliyor benim gibi hastalarda.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı