Kullanılmış telefon nasıl iade, muadili ile değişim yapılır?

esat179

Hectopat
Selam dostlar, Tecno Camon 20 Pro telefon aldım kendime yaklaşık 1 ay önce. Fakat garip bir şekile bazen 5 dakikada 1 bazen 20 dakikada 1, 1 saniyelik ses kesintileri yaşıyorum. Hatta bir ara ses kaydı almıştım Premiere aktarıp ses düzeyine bakmıştım onu da yükleyeyim:

Screenshot_1 (1).png

Resimde görebileceğiniz gibi anlık bir kesinti oluyor sonrasında aynen devam ediyor. İşin garibi böyle bir sorun yaşayan kullanıcı bulamadım henüz yeryüzünde, Tecno'daki elemanlar da çok şaşırmıştı, Tecno ile iletişime geçtiğimde bana Audio loglarını falan aldırdılar sonra telefonu servisimize yollayın oradan test log alıp sorununuzu bulalım dediler. Dediklerini yaptım ve ürünü KVK'ya yolladım yaklaşık 1.5 hafta sonra bugün ürün elime ulaştı ve açıklama kısmında şu yazıyor:

Screenshot_3.png

Şimdi ben bu ürünü almış olduğum N11'e iade edemem sanırsam değil mi? Çünkü yaklaşık 1 ay geçti servis zaten bir şey yapmamış elimde telefonun arızalı olduğunu gösterecek bir rapor yok. Benim ümidim servis arıza raporu verir ben de o raporla ürünü yenisiyle değiştiririm olmuştu o da anlattığım gibi istediğim şekilde olmadı. Tavsiyeleriniz nelerdir? Hayatımda hiç teknolojik üründe sıkıntı yaşamamıştım iade vesaire uğraşmamıştım şimdi başıma böyle bir sorun gelincebilir kişiler yardımcı olur diye buraya yazmak istedim. Tüketici hakem heyetine ilgili sorunu yazsam onlar rapor tarzı bir şey veriyorlar mı acaba? Sonuçta elimde sesli ve fotoğraflı hatayı yaşadığım anın kanıtları var. Bu arada aklınıza gelmiştir belki internetin sıkıntılı olabilir belki o yüzden müzikler kesiliyordur diye, aynı olayı indirdiğim müziklerde de yaşıyorum internetsel bir sıkıntı değil. Şimdiden yardımcı olacak herkese teşekkür ederim.

THH'ye elinizdeki tüm belgeler ile başvuru yapabilirsiniz. "Servisin kusur bulamadığını, gerek görürse ürünü bilirkişi tarafından incelenmesi için teslim edeceğinizi" ekleyebilirsiniz.

Geri
Yukarı