Kural 60 gerekli mi?

Alinmayin ama 2014'den 2020'lere kadar imzamda Steam, Tumblr vs. adreslerim ekliydi. Tek bir kisi bile ekleyip özel bir soru ya da yardim dileginde bulunmadi. Savunduklariniz daha cok kendinizce dogru gibi :)

Ben gördüklerimi burada bildirdim zira onlarcasını daha önce çok gördüm. Gerçekten bir bildikleri var ki eklendi bu kural. 2020'de de eklenmesinin nedenini de azıcık eski konulara bakarak anlayabilirsiniz. 🙂

@Enes3078, işi forumda halletmek varken birçok zaman Discord vs. ver deniliyor. Bence de gerekli bir kural olduğunu düşünüyorum. Onun dışında bazı durumlarda tabii ki inisiyatif tanınabilir. Tanınıyor da sanırım, tam bilemiyorum. Onun için bir yorumda bulunamayacağım.

Alinmayin ama 2014'den 2020'lere kadar imzamda Steam, Tumblr vs. adreslerim ekliydi. Tek bir kisi bile ekleyip özel bir soru ya da yardim dileginde bulunmadi. Savunduklariniz daha cok kendinizce dogru gibi :)
İlanlardan Discord adresime ulaşıp özelden soru soran 25-30 kişi olmuştur. Demek ki insanlar, sorunlarını sizin çözebileceğinizi düşünmüyorlar.

Teknoloji forumu sonuçta burası, çok sakat şeyler başımıza gelebilir özelimizi verirsek. Herkese açık bir şekilde her şeyin konuşulması iki taraf için de sağlıklı olur. Ama amaç sosyalleşmek, arkadaş bulmaksa mesela bu tarz konu açıp Discord adresini paylaşabiliyorsun.

Belki aynen dediğiniz gibidir ama bu nadir olayların forumun geneline kural olarak dayatilmasi büyük hata değil mi sizce?
Ne kadar nadir veya yaygın olduğunu olayı yaşayan ya da yaşamayan herkes beyan etmediği sürece bilemeyiz. Eğer oyun arkadaşı veya sohbet edecek kişi aranıyorsa ona göre bir konu açılıp oraya sosyal medya adresleri yazılabilir. Ama normal destek konularında özel mesajlaşma olmaması için yasak olmalı.

Geri
Yukarı