Kuran'da bahsedilen bilimsel gerçekler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
ın yine bilmiyorsunuz yalan, yanlış şeyler söylüyorsunuz demir tüm gezegenlerin yapısın
Bakın yine bilmiyorsunuz yalan, yanlış şeyler söylüyorsunuz demir tüm gezegenlerin yapısında vardır. Gezegenler ilk oluşurken yapısında demir bulundurur. Demiri ilk tespit eden halkta Misirlilardir. Meteor üzerinde demir madenine rastlamışlar. Kimse demiri falan indirmedi. Mucize diye bahsettiğiniz şeyler bu dinlerin dayandığı mitler tarafindan biliniyordu.
Eki Görüntüle 388585

Meteorlar yerden bitiyor galiba, tohumu var mı ? Kimin bulduğunu değil, kaç derecede oluştuğunu sordum. Mısırlılar veya başka devlet zamanında bunu nasıl bilebilirler, çok zor :)

Son düzenleme:
@Lee Van Cleef Niye dünyaya düşen hiç meteor parçası yok mu? Sana zor geliyor adamlar bulmuş. Bahsettigin sıcaklık dünyanın kendi çekirdeğinde olan bir şey. Gezegenler ilk oluşurken içinde demir bulundurur. Bu mantığa göre de dünyanın yuvarlak olduğunu da bilmemeleri gerekiyor sana göre ama adamlar biliyor. O dönem insanlari sanıldığı gibi cahil değil.
Hem millete cahil diyor hem de ben niye ceza aldim diyor ödül mü versinler sana. Burada saçmalayan biri var o da sensin başkasi değil.

Son düzenleme:
@Lee Van Cleef Niye dünyaya düşen hiç meteor parçası yok mu? Sana zor geliyor adamlar bulmuş. Bahsettigin sıcaklık dünyanın kendi çekirdeğinde olan bir şey. Gezegenler ilk oluşurken içinde demir bulundurur. Bu mantığa göre de dünyanın yuvarlak olduğunu da bilmemeleri gerekiyor sana göre ama adamlar biliyor. O dönem insanlari sanıldığı gibi cahil değil.
Hem millete cahil diyor hem de ben niye ceza aldim diyor ödül mü versinler sana. Burada saçmalayan biri var o da sensin başkasi değil.

*Yazımda bol bol Türk Kültürüne ait atasözleri paylaşacağım. Üsluba uygun değilse veya sansür sebebiyse kurallar bölümüne eklemenizi rica ediyorum.

:D Bir atasözü: "Her horoz kendi çöplüğünde öter.". Mekanı kurmuşsunuz hayırlı olsun, mesajlarım sansürlenip siliniyor. Bari hesabı engelleyip silin de tam olsun. Daha Türkçe'yi düzgün kullanamayan cahil insanların prim yaptığı bir foruma dönüşmüş burası. Daha önceleri özellikle teknolojik gelişmelerden haberdar olmak için takip ettiğim bir siteydi. İnsanların teknolojik eşyaları kullanırken yaşadığı sorunlara çözüm araşıyında olan insanlar vardı. Şimdi ise inanmadığı birşeye neden inanmadığını açıklamaya çalışan cahiller topluluğunun yuvası olmuş. Özellikle merak ediyorum mesajı kim siliyor ve neden bir açıklama yapmıyor. :D

Gülücük emojisi atan sevgili arkadaşlar için atasözü paylaşmak istiyorum: "Akıllı sohbetinden salak gülmesinden anlaşılır."

Sizleri muhatap aldığım için öncelikle benzer fikirleri paylaştığım arkadaşlarımdan, sonra da kendimden özür diliyorum. Bu da kendim için birkaç atasözü:"Alim ile eyle ülfet, alırsın mertebe! Cahil ile etme sohbet, dönersin merkebe!", "Cahile laf anlatmak, deveye hendek atlatmaktan güçtür."

Bu da mesajlarımı silen yönetici arkadaş için: "Açtırma kutuyu, söyletme kötüyü." Böyle konunun açılmasına izin veriyorsanız, bu üslupla yazanlara müsade ediyorsanız yani kutuyu açtırıyorsanız sonucunu da görürsünüz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aferin hakaret etmeye devam et sana yakışan bu zaten.
Sizleri muhatap aldığım için öncelikle benzer fikirleri paylaştığım arkadaşlarımdan, sonra da kendimden özür diliyorum. Bu da kendim için birkaç atasözü:"Alim ile eyle ülfet, alırsın mertebe! Cahil ile etme sohbet, dönersin merkebe!", "Cahile laf anlatmak, deveye hendek atlatmaktan güçtür."
Senin gibilerini asil muhatap almak zaman kaybidir. Bilgisizliğini hakaret ederek kanıtlama peşindesin.

Biz onlara atasözü diyoruz. Türk Dil Kurum'undan veya onaylı yayınlardan bir Atasözleri kitabı edin kendine. Çok faydası olur inan bana. :)

*Yazımda bol bol Türk Kültürüne ait atasözleri paylaşacağım. Üsluba uygun değilse veya sansür sebebiyse kurallar bölümüne eklemenizi rica ediyorum.

:D Bir atasözü: "Her horoz kendi çöplüğünde öter.". Mekanı kurmuşsunuz hayırlı olsun, mesajlarım sansürlenip siliniyor. Bari hesabı engelleyip silin de tam olsun. Daha Türkçe'yi düzgün kullanamayan cahil insanların prim yaptığı bir foruma dönüşmüş burası. Daha önceleri özellikle teknolojik gelişmelerden haberdar olmak için takip ettiğim bir siteydi. İnsanların teknolojik eşyaları kullanırken yaşadığı sorunlara çözüm araşıyında olan insanlar vardı. Şimdi ise inanmadığı birşeye neden inanmadığını açıklamaya çalışan cahiller topluluğunun yuvası olmuş. Özellikle merak ediyorum mesajı kim siliyor ve neden bir açıklama yapmıyor. :D

Gülücük emojisi atan sevgili arkadaşlar için atasözü paylaşmak istiyorum: "Akıllı sohbetinden salak gülmesinden anlaşılır."

BERWAR senin için bir atasözü daha paylaşmak istiyorum: "Açık yerde tepecik kendini dağ sanır.". Bu kadar cahilin arasında kendini birşey sanmışsın. :D

Bu da mesajlarımı silen yönetici arkadaş için: "Açtırma kutuyu, söyletme kötüyü." Böyle konunun açılmasına izin veriyorsanız, bu üslupla yazanlara müsade ediyorsanız yani kutuyu açtırıyorsanız sonucunu da görürsünüz.
Bilgin varsa konuş yoksa laf salatalığı yapma. Cahil deme gücünü nereden buluyorsun?

Kötüleyecek bir şey arıyorsan ben sana 1000 tane kötüleyecek bir şey bulurum. Burada ateizm misyoneri gibi davranıyorsun, dinleri insanlar seçer kim neye inanıyorsa bu seni ilgilendirmez. Sen bu konuyu tartışmıyorsun sen direk burada hakaret ediyorsun. Beğenmiyorsan inanma sana kimse zorla bir şey inandırmıyor değil mi? hiç Hristiyanlık ve Yahudilik hakkında bir konu açmamışsın sen ateist değil, İslam düşmanısın. Bu kadar iyi niyetli kutsal bir kitaptan kadınınızı dövün diye bir kelime olduğuna inanan ve değiştirilme bir şey olmadığına inanan tayfaya bende bir şey demiyorum. ;) Bu arkadaş prim kasıyor böyle böyle beğeni topluyor işte.

Bilgin varsa konuş yoksa laf salatalığı yapma.

Mesajlarınızı ve içeriğini bu yazıyı gören insanlar kontrol etsinler. Hayatınız boş konuşmakla geçiyor gibi görünüyor. Hele öbür arkadaş forumda en çok mesaja sahip 4. üye ancak hep boş mesajlar. Diğer insanlara faydası dokunacak konularda nedense ortalıkta yok. Boş konular ve boş yorumlarla hayatını sürdürüyor. Daha önce özellikle silinen mesajımda açıkça sizlerin ne olduğunu ortaya koymuştum zaten. Mailinize posta alıyorsanız kontrol edersiniz. Siz birbirinizi destekleyen cahiller topluluğu olmaktan bir adım öteye gidemezsiniz. Bu buradaki son mesajım. Siz gidin kendi kısır döngünüze devam edin hadi...

@muntaro Atasözü ile hakaret edip atasözü tavsiye
ediyor, bilgin olmadığı için bu kadar hakaret ediyorsun.

Bu kadar iyi niyetli kutsal bir kitaptan kadınınızı dövün diye bir kelime olduğuna inanan ve değiştirilme bir şey olmadığına inanan tayfaya bende bir şey demiyorum.
Hodri meydan eğer Nisa 34. ayette kadını dövün demiyorsa ben forumu birakacagim hodri meydan hade eğer dediğim ayet varsa sosyali bırakacak misin? Kuran bir haber bilgisiz sürüsü şimdi misyonerlikten bahsediyor. Tüm dinler karanlıktır, Islam zifiri karanlıktır.
Diğer insanlara faydası dokunacak konularda nedense ortalıkta yok. Boş konular ve boş yorumlarla hayatını sürdürüyor.
Sen ne hakla bana bunu diyorsun? Sen beni nereden taniyorsun? Senin üslubunla sana cevap vermeyeceğim.
Sen bu konuyu tartışmıyorsun sen direk burada hakaret ediyorsun. Beğenmiyorsan inanma sana kimse zorla bir şey inandırmıyor değil mi?
Hakaret ettiğime dair kanıtın var mi? Yalan söyleme.

Bu arkadaş prim kasıyor böyle böyle beğeni topluyor işte.
Primattir o.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı