Kuran'da bahsedilen bilimsel gerçekler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Orada ne diyor? eşin seni aldattıysa dövebilirsin diyor yani normalde bir kadını döv demiyor değil mi? karın seni aldatsa ne yapacaksın gerçekten merak ediyorum? 1 tokat bile atmayacaksın? dişlerini eline vereceğinden eminim. Kardeşim biraz realist olun, çok kötü rezil oluyorsunuz. İnanmayabilirsin beni ilgilendirmez ama benim dinimi kötüleme. Yahudiler cayır cayır adam yakıyor git onlarla uğraş, içerik arıyorsan sana her dinden bin tane sorun çıkarayım. İslam kadınları dövün emri veriyor diyor ya böyle bir şey yok. Adam kendine göre yorumlamış burada öyle böyle diyor, orada aldatan kadını dövebilir ve yatağa almazsın yani ayrılırsın bu senin hakkın diyor. Ben çok doğru buluyorum ve kadın erkek eşit tutuyorum. Boşanmadan gidip başkasıyla düzüşen aldatan kadının ağzına bir tane çakmayı haklı buluyorum. 😉 İslam eğer gerçekten %100 kitaba göre uygulandığı zaman herkesin sevgi ve mutluluk içinde yaşayacağı bir din olduğuna inanın.

Kötüleyecek bir şey arıyorsan ben sana 1000 tane kötüleyecek bir şey bulurum. Burada ateizm misyoneri gibi davranıyorsun, dinleri insanlar seçer kim neye inanıyorsa bu seni ilgilendirmez. Sen bu konuyu tartışmıyorsun sen direk burada hakaret ediyorsun. Beğenmiyorsan inanma sana kimse zorla bir şey inandırmıyor değil mi? hiç Hristiyanlık ve Yahudilik hakkında bir konu açmamışsın sen ateist değil, İslam düşmanısın. Bu kadar iyi niyetli kutsal bir kitaptan kadınınızı dövün diye bir kelime olduğuna inanan ve değiştirilme bir şey olmadığına inanan tayfaya bende bir şey demiyorum. ;) Bu arkadaş prim kasıyor böyle böyle beğeni topluyor işte.
Men are in charge of women by [right of] what Allah has given one over the other and what they spend [for maintenance] from their wealth. So righteous women are devoutly obedient, guarding in [the husband's] absence what Allah would have them guard. But those [wives] from whom you fear arrogance - [first] advise them; [then if they persist], forsake them in bed; and [finally], strike them. But if they obey you [once more], seek no means against them. Indeed, Allah is ever Exalted and Grand.
- Kaynak: quran.com

وَاضْرِبُوهُنَّۚ , ve onları dövün, and strike them.

Kuran'dan bir ayetin değiştirildiğini iddia etmek dinden çıkmaya bir sebep. Eğer dininiz İslam'sa bunu bilmemenize üzüldüm şahsen. Kuran değiştirilmeyecektir ve son kitaptır. Ancak kafirler ayetleri inkar eder diye ayetler vardır. Tam hatırlamıyorum kaynak veremeyeceğim illaki çıkar ufak bir araştırmada.

Zeki kardeşim iddia ve cevap olarak yazmışsın ancak söz sanatlarından habersizsin. Ayrıca bir metinin tek cümlesini çekip "iddia" olarak yazıp sonrasında da kendince "cevaplar" vermekle kendini tatminden öteye gidemezsin. Herhangi birilerinin attığı videolar veya yazı paylaşımları Kur'an'ın içeriği anlamına gelmez. Kişiler kendince yanlış yorumladı diye sen de gelip burada o kitaba cevap yazmış olmazsın, sadece o yorumlayanlarla fikir mücadelesine girişmiş olursun. Ayrıca önce de belirttiğim gibi söz sanatlarından ve şiirsellikten ya habersizsin ya da cahil* rolü yapıyorsun. Senin anlayacağın tarzda bir örnek vereyim ki anlayabilesin: "Yahu kardeşim sen de pireyi deve yapıyorsun." cümlesinden hiçbir Türk vatandaşı pire canlısını genetik kodlarını falan değiştirip deveye dönüştürdüğünü falan anlamaz. Burada ki deyimin ifadesi olayı büyütüyorsun anlamına gelir. Sen de söz sanatlarıyla dolu Kur'an'da yer alan cümleleleri üstelik keserek sadece bir bölümünü buraya taşıyıp kendini komik durumuma düşürüyorsun. Arapça kadim dillerden biridir, yapısını ve niteliğini koruyabilmiş bir dildir. Arapçayı iyi bilenler senin şu yazını görseler gülüp dalga geçerler.

Senin yönteminle de sana birkaç birşey yazmak istiyorum. Senin maddelerine ithafen: İslam dünyanın ilk yaratıldığı günden bugüne aynı dindir. Bizim inanışımıza göre ilk insan ve ilk peygamber Adem'den son peygamber Muhammed'e kadar inanış hep aynıdır. Hep aynı şeyi insanlara anlatır ve değişmez. Mesela sen milatta önce kavramını kullanıyorsun, Milat İsa'nın doğumudur. Biz müslümanlar İsa'ya da iman ederiz ondan önce gelmiş peygamberlere de sonra gelen Hz. Muhammed'e de iman ederiz. "Tevrat'tan araklamış" ifadesini tamamen cehaletle kurmuşsun. Çünkü dört büyük kitap olarak bilinen Zebur, Tevrat, İncil ve Kur'an'a biz müslümanlar iman ederiz ve hepsinin Allah tarafından gönderildiğine inanırız. Zaten günümüzde yahudi diye adlandırdıklarımız Tevrat'ın içeriğini kendilerince değiştirip kendilerince yaşayan, sonra gelen peygamberleri inkar eden topluluğun adıdır. Benzer şekilde hristiyanlık da İncil'i tahrif edenlerin ve sonrasında gelen son peygamberi kabul etmeyen topluluğun ismidir. Yani Allah kendi kitabından "araklama" yapmaz. ;)

Evrim Teorisiyle (teori ifadesine dikkat) birşeyler ispatladığını sanmak zaten bilimden habersiz olduğunuzu gösteriyor. Zaten bilimsel yazı, bilimsel araştırma, bilimsel makale gibi cümleleri kullanıp da dine saldırmaya fırsat buluyorsunuz. İlk attığınız videoya benzer durumu da içine alan acınası bir durum söz konusu. Diğer insanlara laf sokmak için dinin emri, dinin yasağı diye daha ne olduğunu bilmeden İslami terimleri kullanan cahil insanlar yüzünden de senin gibiler dine saldırmaya fırsat buluyor. İşte bu türden dindar veya ateist kendini bilgili göstermeye çalışan cahillerin çokluğundan dolayı ülkemizde eğitim seviyesi ilerleyemiyor. Herkes bilmediğini yalanlamaya çalışıyor. Siz muhtemelen İslam'ın ne olduğu hakkında bile fikir sahibi değilsiniz. Ancak kendi kendinize iddialar cevaplar yazıyorsunuz.

Bilimsel kanunlar Kur'anla çelişmez. Bilimsel teoriler ise adı üzerinde teoridir. Zaten Kur'anı yalanlıyor diye ortaya atılan teorilerin tamamı ispatlanması imkansız teorilerdir. Ya bundan milyonlarca yıl öncesine ait iddialar ortaya atılır ya da milyonlarca ışık yılı uzaklara dair. Bunları ispatlamanın yolu olmadığı için sallar da dururlar. Ama kimse diyemez ki bakın Kur'an'da böyle bir ifade var bu ifade açıkça şu bilimsel kanunla çelişir diyemez. Tam tersine bilimsel kanunlar destekler niteliktedir.

*Cahil kelimesi Arapça'dır ve doğru bilgi kendisine ulaştığı halde reddeden anlamına gelir. Günümüzde çoğunlukla bilgisiz anlamında kullanılıyor ancak yanlış kullanım.

"Bilimsel kanunlar Kur'anla çelişmez. Bilimsel teoriler ise adı üzerinde teoridir. "

Bilimsel teorinin ne olduğunu bilmeden 2 paragraf hakkında konuşmak. Elinin altında google olmak. Bilimsel teori nedir bakmamak... Sonuç rezil olmak :)

Men are in charge of women by [right of] what Allah has given one over the other and what they spend [for maintenance] from their wealth. So righteous women are devoutly obedient, guarding in [the husband's] absence what Allah would have them guard. But those [wives] from whom you fear arrogance - [first] advise them; [then if they persist], forsake them in bed; and [finally], strike them. But if they obey you [once more], seek no means against them. Indeed, Allah is ever Exalted and Grand.
- Kaynak: quran.com

وَاضْرِبُوهُنَّۚ , ve onları dövün, and strike them.

Kuran'dan bir ayetin değiştirildiğini iddia etmek dinden çıkmaya bir sebep. Eğer dininiz İslam'sa bunu bilmemenize üzüldüm şahsen. Kuran değiştirilmeyecektir ve son kitaptır. Ancak kafirler ayetleri inkar eder diye ayetler vardır. Tam hatırlamıyorum kaynak veremeyeceğim illaki çıkar ufak bir araştırmada.

Bunu oku, ben onu söylemiyorum. Sebep göstermeden ve hiçbir şey yokken döv diyor gibi lanse ediyorsunuz. Aldatan her mantığı olan canlıyı cezalandırmak ayıp bir şey değil diye düşünüyorum. Allah düşman başına vermesin böyle bir olayı o başka mesele.

Orada ne diyor? eşin seni aldattıysa dövebilirsin diyor yani normalde bir kadını döv demiyor değil mi? karın seni aldatsa ne yapacaksın gerçekten merak ediyorum? 1 tokat bile atmayacaksın?
Tek bir tokat atmana bile hakkin yok. Aldatsa da dövme hakkin yoktur. Ayette de seni aldatırsa onu döv demiyor. Sahibinin emirlerine uymazsa döv diyor tam anlamiyla rezilsiniz bunun başka açıklaması yok.

Bunu oku, ben onu söylemiyorum. Sebep göstermeden ve hiçbir şey yokken döv diyor gibi lanse ediyorsunuz. Aldatan her mantığı olan canlıyı cezalandırmak ayıp bir şey değil diye düşünüyorum. Allah düşman başına vermesin böyle bir olayı o başka mesele.
Burda garipsenilen olay tanrının kullarını bazı kullardan üstün kılması, fiziksel şiddet uygulayabilmesi. Kadın erkeği cezalandıramaz fakat erkeğe özel bir ayettir.

Kadın sizin malınız olmadığı gibi, hiçbir şekilde dövme hakkını da kendinizde bulamazsınız. Bunun ahlaksızlık veya başka bir şey ile alakası yok. Biri sana kazık attıysa, onunla ilişkini kesersin. Fiziksel olarak zarar verme gibi bir hakkınız olmaz. Bir de kendinizi haklı çıkarmaya çalışıyorsunuz.

Allah’ın insanlardan bir kısmını diğerlerine üstün kılmasına bağlı olarak ve mallarından harcama yapmaları sebebiyle erkekler kadınların yöneticisi ve koruyucusudurlar. Sâliha kadınlar Allah’a itaatkârdırlar. Allah’ın korumasına uygun olarak, kimsenin görmediği durumlarda da kendilerini korurlar. (Evlilik hukukuna) baş kaldırmasından endişe ettiğiniz kadınlara öğüt verin, onları yataklarda yalnız bırakın ve onları dövün. Eğer size itaat ederlerse artık onların aleyhine başka bir yol aramayın; çünkü Allah yücedir, büyüktür.

Burada aldatmadan nereden bahsetmiş, hem bilgisiz hem utanmazsiniz. Hangi hakla kadını dövmeye sebep ararsin kadinlar sizin tapulu malınız değil.

Kadın erkek fark etmez, boşanmadan aldatan insan tokat yemeyi hak ediyor. Siz nasıl düşünüyorsunuz beni ilgilendirmez ama doğru olan bu. Senin karın başkasıyla çatır çatır işi götürse sorun yok gibi mi davranacaksınız? siz çok geniş insanlarsınız belli ki, benim dediğime dünyanın bütün dinleri ve milletlerinden %99 hak verecek adam bulurum. Rezil olan sensin 3 konudan 1'si İslam böyle öyle, ben nereye üye oldum böyle. Teknoloji sitesi diye geldik ateistlerin toplama kampıyla karşılaştık. Aldatanı tokatlamak dinle bile alakası yok, bu insanlık suçudur en ağır şekilde cezalandırmak lazım. Bu medeniyeti Amsterdam'da bulamazsın sen çok yanlış yerde yaşıyorsun. Bende çok dindar adam değilim ama bu kadarda değil, haksızlık olan her yerde sözümü söylerim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı