Kuran'da bahsedilen bilimsel gerçekler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kadın erkek fark etmez, boşanmadan aldatan insan tokat yemeyi hak ediyor. Siz nasıl düşünüyorsunuz beni ilgilendirmez ama doğru olan bu. Senin karın başkasıyla çatır çatır işi götürse sorun yok gibi mi davranacaksınız? siz çok geniş insanlarsınız belli ki, benim dediğime dünyanın bütün dinleri ve milletlerinden %99 hak verecek adam bulurum. Rezil olan sensin 3 konudan 1'si İslam böyle öyle, ben nereye üye oldum böyle. Teknoloji sitesi diye geldik ateistlerin toplama kampıyla karşılaştık. Aldatanı tokatlamak dinle bile alakası yok, bu insanlık suçudur en ağır şekilde cezalandırmak lazım. Bu medeniyeti Amsterdam'da bulamazsın sen çok yanlış yerde yaşıyorsun.
Dediklerimiz ve cevabın;
image

@Ben Fero Saygısız, ilkel bir canlısınız. Kirli düşünceler ve ahlaksız tavırlarınız sizi çok güzel anlatıyor. :) Geniş insanmış... Pislik tabirinle; "Çatır çatır" başkasıyla bir ilişkisi varsa, o kişi zaten karın olmaz. Seninle birlikteliğini kesmiştir. Ahlaksıza bak. :D

Zeki kardeşim iddia ve cevap olarak yazmışsın ancak söz sanatlarından habersizsin. Ayrıca bir metinin tek cümlesini çekip "iddia" olarak yazıp sonrasında da kendince "cevaplar" vermekle kendini tatminden öteye gidemezsin. Herhangi birilerinin attığı videolar veya yazı paylaşımları Kur'an'ın içeriği anlamına gelmez. Kişiler kendince yanlış yorumladı diye sen de gelip burada o kitaba cevap yazmış olmazsın, sadece o yorumlayanlarla fikir mücadelesine girişmiş olursun. Ayrıca önce de belirttiğim gibi söz sanatlarından ve şiirsellikten ya habersizsin ya da cahil* rolü yapıyorsun. Senin anlayacağın tarzda bir örnek vereyim ki anlayabilesin: "Yahu kardeşim sen de pireyi deve yapıyorsun." cümlesinden hiçbir Türk vatandaşı pire canlısını genetik kodlarını falan değiştirip deveye dönüştürdüğünü falan anlamaz. Burada ki deyimin ifadesi olayı büyütüyorsun anlamına gelir. Sen de söz sanatlarıyla dolu Kur'an'da yer alan cümleleleri üstelik keserek sadece bir bölümünü buraya taşıyıp kendini komik durumuma düşürüyorsun. Arapça kadim dillerden biridir, yapısını ve niteliğini koruyabilmiş bir dildir. Arapçayı iyi bilenler senin şu yazını görseler gülüp dalga geçerler.

Senin yönteminle de sana birkaç birşey yazmak istiyorum. Senin maddelerine ithafen: İslam dünyanın ilk yaratıldığı günden bugüne aynı dindir. Bizim inanışımıza göre ilk insan ve ilk peygamber Adem'den son peygamber Muhammed'e kadar inanış hep aynıdır. Hep aynı şeyi insanlara anlatır ve değişmez. Mesela sen milatta önce kavramını kullanıyorsun, Milat İsa'nın doğumudur. Biz müslümanlar İsa'ya da iman ederiz ondan önce gelmiş peygamberlere de sonra gelen Hz. Muhammed'e de iman ederiz. "Tevrat'tan araklamış" ifadesini tamamen cehaletle kurmuşsun. Çünkü dört büyük kitap olarak bilinen Zebur, Tevrat, İncil ve Kur'an'a biz müslümanlar iman ederiz ve hepsinin Allah tarafından gönderildiğine inanırız. Zaten günümüzde yahudi diye adlandırdıklarımız Tevrat'ın içeriğini kendilerince değiştirip kendilerince yaşayan, sonra gelen peygamberleri inkar eden topluluğun adıdır. Benzer şekilde hristiyanlık da İncil'i tahrif edenlerin ve sonrasında gelen son peygamberi kabul etmeyen topluluğun ismidir. Yani Allah kendi kitabından "araklama" yapmaz. ;)

Evrim Teorisiyle (teori ifadesine dikkat) birşeyler ispatladığını sanmak zaten bilimden habersiz olduğunuzu gösteriyor. Zaten bilimsel yazı, bilimsel araştırma, bilimsel makale gibi cümleleri kullanıp da dine saldırmaya fırsat buluyorsunuz. İlk attığınız videoya benzer durumu da içine alan acınası bir durum söz konusu. Diğer insanlara laf sokmak için dinin emri, dinin yasağı diye daha ne olduğunu bilmeden İslami terimleri kullanan cahil insanlar yüzünden de senin gibiler dine saldırmaya fırsat buluyor. İşte bu türden dindar veya ateist kendini bilgili göstermeye çalışan cahillerin çokluğundan dolayı ülkemizde eğitim seviyesi ilerleyemiyor. Herkes bilmediğini yalanlamaya çalışıyor. Siz muhtemelen İslam'ın ne olduğu hakkında bile fikir sahibi değilsiniz. Ancak kendi kendinize iddialar cevaplar yazıyorsunuz.

Bilimsel kanunlar Kur'anla çelişmez. Bilimsel teoriler ise adı üzerinde teoridir. Zaten Kur'anı yalanlıyor diye ortaya atılan teorilerin tamamı ispatlanması imkansız teorilerdir. Ya bundan milyonlarca yıl öncesine ait iddialar ortaya atılır ya da milyonlarca ışık yılı uzaklara dair. Bunları ispatlamanın yolu olmadığı için sallar da dururlar. Ama kimse diyemez ki bakın Kur'an'da böyle bir ifade var bu ifade açıkça şu bilimsel kanunla çelişir diyemez. Tam tersine bilimsel kanunlar destekler niteliktedir.

*Cahil kelimesi Arapça'dır ve doğru bilgi kendisine ulaştığı halde reddeden anlamına gelir. Günümüzde çoğunlukla bilgisiz anlamında kullanılıyor ancak yanlış kullanım.
Kardeş sen bu evrim denilen safsataya inanan insanlara derdini anlatamazsın. Onun için bu insanlara ALLAH (Celle Celelühü) hidayet nasip etsin. Amin.

Ben böyle düşünüyorum ve bunu dinle bile alakası yok. Bir kadın erkeğini aldatıyorsa ağzının ortasına bir tokadı hak ediyordur diye düşünüyorum. Bu kadarda değil arkadaş sizde abartmayın ayıp ya. Dört dörtlük din yok her dinin yanlış ve doğru gelen yerleri var, inanıp inanmamak size bağlı ama saygı duyacaksın. Misyonerlik bile yapabilirsin ama hakaret ve yanlış bilgi veremezsin.!
Senin dinine göre erkek kadını aldatırsa kadın hiçbir şey yapamaz. Bu mu olması gereken? :D

@Dark Dreams amin ecmain kardeşim biz o yollardan geçtik.

Hocam siz hep tek taraftan bakıyorsunuz. Peygamber efendimiz kadınlar size emanettir demiş ve taç yapmıştır. Cahiliye döneminde diri diri gömülen kızları omzuna alıp dolaştırmıştır. Bir kadın, dünyaya bir çocuk getirebilecek özelliğiyle, erkekten bu konuda üstün/farklı yaratılmıştır. Nisa Suresi 34. Ayet ve Kadının Dövülebileceği İftirası… – Dini Yazılar Kur’an ı tercüme edenler, öyle yanlış kelimelerle tercüme ediyorlar ki, Kur’an ın diğer ayetleri ile taban tabana zıt anlamlar ortaya çıkıyor.

r kadın erkeğini aldatıyorsa ağzının ortasına bir tokadı hak ediyordur diye düşünüyorum.
Ne kadar orta çağı bir kişiliksin sen. Nasıl bir düşünce yapısı. Birisi seni aldattı diye döveceksin öyle mi?
Kardeş sen bu evrim denilen safsataya inanan insanlara derdini anlatamazsın. Onun için bu insanlara ALLAH (Celle Celelühü) hidayet nasip etsin. Amin.
Tüm müslümanlar olarak çürütün de görelim.

Şu yazıya dalga geçen "ergenciklerin" ne kadar zavallı olduklarını bir kere daha gördük. Bu yazıya gülücük atmanın manası nedir? Çözemedim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı