Kurban Katliam mıdır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Amaç yardımseverlik, sevap, paylaşmak ise hayvan kesmeden de yapılabilir. 2020 yılında bu gelenek hala devam ediyorsa; benim gözümde keyfi hayvan "katliamı" olarak yer
Bu sadece İslam dininde olan bir şey değildi. İnsanların hayvan, tahıl ve hatta insan kurban ettikleri bile olmuştur. Bunun sebebi tanrıyı hoşnut etmek, bolluk bereket vb. gibi olaylar neticesinde tanrıya kurban adamışlardır. Kurban İslam'dan çok öncede vardı.

Kurban vahşettir katliamdır. Boşuna hayvanları öldürüyorsunuz onun yerine gidin kasaptan alın etinizi (!)

Kurbanı katliam olarak görenlere acıyorum.

Kurban vahşettir katliamdır. Boşuna hayvanları öldürüyorsunuz onun yerine gidin kasaptan alın etinizi (!)

Eti kasaptan alın, kurban kesmeyin.
O sırada kasaplar:

616x321-1558352533983.jpg

Katliam falan değil. İnternette katliam, gerçekte hopur hupur yemesini bilenler de var.
Bir hayvanı zararsız öldürmenin yolu olsa bile yine öldürmezdim, hayvanların kesiminin en az acıyla bu işlemin bitirilmesini savunsam da. Yırtıcı bir hayvanı öldürebilirim ancak sakin hayvanların nasıl iyi olduklarını bile bile öldürmek bana göre gaddarlık. Maalesef biyolojik yapımızdan dolayı et yeme gereği duyuyoruz. Biyolojik unsurlar gereği masum hayvanların kesimine ortak olmak beni rahatsız eden bir durum, sizi bilemem.

O zaman Çinlilerin festival olarak köpek kesmesi de katliam değil, onların da gelenekleri böyle. Doğal karşılamalı mıyız?

Dini unsurları bir kenara bırak o hayvanlarla doğru düzgün ilgilensen, sevgi göstersen anlarsın.
Maalesef yapacak bir şey yok, sormak istiyorum Vegan mısınız?
Değilim, yanlış bir şeyi uygulayıp onun yanlış olduğunu biliyorum sadece ama elden bir şey gelmez. Biyolojik unsurlar gereği mecbur kaldığımız bir durum.
O zaman Çinlilerin festival olarak köpek kesmesi de katliam değil, onların da gelenekleri böyle. Doğal karşılamalı mıyız?
Her kültüre göre kendi katliamı doğru olandır, sonuçta çok büyük bir güç bunu emrediyor ve bunu tamamen doğru kılar onların gözünde.

Evet doğal karşılamalıyız. Biz köpek, böcek yemiyoruz diye "kaka pis" değiller.

En azından dana falan kesiliyor. Bunu diyenlerin Burger King gibi saçma yerlerden ''at eti'' veya ne eti olduğu belli olmayan şeyler yediğini size kanıtlayamam ama yemin edebilirim. :D

He katliam he. İşine gelince en iyi barbekücü sen oluyorsun ama. Sırf İslam karşıtı, zıt, havalı olmak için atmayacağınız takla yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı