Kurlar, Zamlar, Zama Zamlar...

145773

Hectopat
Makaleler
2
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yukaridaki olay yasandiginda cok buyuk bir kriz yasandi. Bu da bir vatandasin tepkisiydi. Su an zama zamlardan biktik artik. Gunumuzdeki durum akillara Kemal Sunal'in su repligini getiriyor:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet, yukaridaki kizgin vatandasin isyan ettigi durumda dolarin durumu soyleydi:
dolar.png

Gözümde canlanır koskoca mazi...
Mazot 1 lira olacak arkadaslar, mazot 1 lira olacak...

Biz konuşunca hakaret ediyor bazı kesimler. Ben tüp sırasına razıyım eski Türkiye çok daha iyiydi.
Ben bu faydaci kesimin zengin tarafina rastlamam nedeniyle iyice uyuz oluyorum. E be kardesim benzin 10 lira da olsa sana dokunmayacak ama "Bu koca ulkede kac kisinin durumu senin gibi ?" desem bile kiytirik bir cevapla gecistirecekler.

Ankara savaşında Timur ordularını Ankara'nın göbeğine getirebilmişti. Neden? Çünkü her yer ormandı. Bir şey gözükmüyordu ki. Ormanlar savaş bile kazandırıyor. Ama bizim toplumumuz daha ağacın değerini bilmezken, nasıl aktif vatandaş olsun?

Demokrasi dersi görüyoruz şimdi lisede. Dersi adam gibi dinleyen bir ben varımdır herhalde. Herkes sınavlarına odaklanmış, sözde geleceğini düşünüyor. Sorgulayan adam mı var ülkede? Varsa ne kadar var? Varsa bile ses çıkarsak kime ne fayda? Ses çıkarınca bir şeyler değişiyor mu? Umutsuzluğa kapılmış durumdayım. Asıl şu zamanda umudunu kaybetmemiş insanlara saygı duyuyorum. Sadece umuyorum ki; ekonomimiz düzelsin...

Ne demişlerdi? "Adalet sadece bir kadın ismi."

Ankara savaşında Timur ordularını Ankara'nın göbeğine getirebilmişti. Neden? Çünkü her yer ormandı. Bir şey gözükmüyordu ki. Ormanlar savaş bile kazandırıyor. Ama bizim toplumumuz daha ağacın değerini bilmezken, nasıl aktif vatandaş olsun?

Demokrasi dersi görüyoruz şimdi lisede. Dersi adam gibi dinleyen bir ben varımdır herhalde. Herkes sınavlarına odaklanmış, sözde geleceğini düşünüyor. Sorgulayan adam mı var ülkede? Varsa ne kadar var? Varsa bile ses çıkarsak kime ne fayda? Ses çıkarınca bir şeyler değişiyor mu? Umutsuzluğa kapılmış durumdayım. Asıl şu zamanda umudunu kaybetmemiş insanlara saygı duyuyorum. Sadece umuyorum ki; ekonomimiz düzelsin...

Ne demişlerdi? "Adalet sadece bir kadın ismi."

İsviçreli bakana sormuşlar: "Sizde deniz yok ama niye Deniz Bakanlığı var?" O da demiş ki: "Türkiye'de de adalet yok ama Adalet Bakanlığı var..."

Cok iyi bir alintidir :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekonomi isterse çöksün, biz ne yapabiliriz ki?
En azından ekonominin çöktüğünü görmeyen kişilere anlatıp, görmek istemeyenlerin de gözüne sokabiliriz gerçekleri. İnsanların bilinçlenmesi lazım, Türkiye'nin durumunun bazı haber kanallarındaki gibi olmadığını öğrenmesi lazım halk. Aldığı neredeyse her malın ülkeye dövizle girdiğini, dövizin uçtuğunu, vatandaştan verginin vergisi alındığı halde "Passat mı çekeyim yanlarına" diyen, bizim paramızla lüks yaşayan yöneticilerin var olduğunu öğrenmesi lazım herkesin. Hiçbir şey yapamasak da insanları bu konularda bilgilendirebiliriz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı