Kuzenime aşık oldum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Engelli çocuklar istemiyorsan boş ver gitsin.
Galiba önceki sayfalardaki tartışmaları okumadan yorum yapmışsınız.
Öncelikle konu sahibi çocuk yapacağım dememiş. Evlenen herkes çocuk yapma mecburiyetinde değildir. Çocuk düşünse bile doktora gidip uygun testlerden geçtikten sonra çocuk yapmaya uygun olup olmadıklarına karar verebilirler.
Amacınız konulara yorum yapıp puan artırmaksa onun için açılmış sayısız konu var. Yok eğer yardımcı olmak istediyseniz yardımcı olmaya çalışmadan önce insanları yanlış bilgilendirebileceğinizin farkına varıp hakim olmadığınız veya araştırma yapmadığınız konulara yorum yapmamanızı tavsiye ediyorum.

Galiba önceki sayfalardaki tartışmaları okumadan yorum yapmışsınız.
Öncelikle konu sahibi çocuk yapacağım dememiş. Evlenen herkes çocuk yapma mecburiyetinde değildir. Çocuk düşünse bile doktora gidip uygun testlerden geçtikten sonra çocuk yapmaya uygun olup olmadıklarına karar verebilirler.
Amacınız konulara yorum yapıp puan artırmaksa onun için açılmış sayısız konu var. Yok eğer yardımcı olmak istediyseniz yardımcı olmaya çalışmadan önce insanları yanlış bilgilendirebileceğinizin farkına varıp hakim olmadığınız veya araştırma yapmadığınız konulara yorum yapmamanızı tavsiye ediyorum.
Evet 8 sayfa yazıyı okumadım ve sadece 1. sayfada yazılanlara göre yorum yaptım.Başlığa bakarsanız 8 sayfa okunacak bir başlık olmadığını anlayabilirsiniz. Çocuk yapıp yapmamak onların kararına kalmış bir şey ancak yapmak isterlerse ne olacağını belirttim ve kimseyi yanlış bilgilendirdiğimi düşünmüyorum.

Sınıf aşkları bitti kuzen aşkları başladı.

Çocuk yapıp yapmamak onların kararına kalmış bir şey ancak yapmak isterlerse ne olacağını belirttim ve kimseyi yanlış bilgilendirdiğimi düşünmüyorum.
Yapmak isterlerse ne olabileceğini* belirttiniz. Fakat siz bunu kesin bir hüküm olarak öne sürüyorsunuz.
Hastalıklı çocuk doğması, akraba olan bireylerde muhtemel olduğu gibi akraba olmayan bireylerde de muhtemeldir. Fakat akraba olan bireylerde daha sık görülebilen bir durumdur. Bunun nedeni, akrabaların genetik yapılarının benzer olmasıdır. Kontrolden geçilince hastalık riski değerlendirilebilir ve mümkünse tedavi uygulanabilir.

Yapmak isterlerse ne olabileceğini* belirttiniz. Fakat siz bunu kesin bir hüküm olarak öne sürüyorsunuz.
Hastalıklı çocuk doğması, akraba olan bireylerde muhtemel olduğu gibi akraba olmayan bireylerde de muhtemeldir. Fakat akraba olan bireylerde daha sık görülebilen bir durumdur. Bunun nedeni, akrabaların genetik yapılarının benzer olmasıdır. Kontrolden geçilince hastalık riski değerlendirilebilir ve mümkünse tedavi uygulanabilir.
Peki olabileceğini diyelim ancak bu açıkladıklarınızın konunun geneliyle bir alakası bulunmuyor.

Arkadaş kendisi ile ilgilendiği için kuzenine karşı bir şeyler hissettiğini ve onu düşünmekten zayıfladığını bile söylemiş. Büyük ihtimalle hormonlar devrede. Ben de "olabilecek" bir şey söyledim. Böyle bir konuda böyle bir mesaj yüzünden benimle tartışmanız gerçekten mantıksız, iyi forumlar.

Kuzen ile evlenilebilir arkadaşlar gayet normal bir durum bu. Kardeş gözüyle bakıyorsanız zor olur ama teknik olarak mümkün.
Nesi normal bir durum? Doğacak çocuğa yazık, bari evleneceklerse çocuk yapmasınlar. Çocuk yapmamakta kararlı olunursa, baştan kısırlaştırılsın öyle evlenilsin

Akraba evliliği yasaklanmalı artık. Hiçbir canlı hangi ailede, nasıl doğacağını seçmiyor. Akraba evliliği bile bile çocuğa acı çektirmektir.

Akraba evliliği düşünen arkadaşlara ilk önce terapi uygulanmalı, eğer yine vazgeçmiyorlarsa zorla vazgeçirtilmelidir. Yok öyle dünya.

Hala akraba evliliğine yasal olarak izin verilmesini aklım almıyor gerçekten...

Not: Bu yazıları yazarken ahlaki duygulara göre yazmadım, tamamen mağlum evlilikten doğan çocuğun çekeceği acıları düşünerek yazdım...

İnternet ve Medya böyle birşey işte arkadaşlar. Bilinçaltına kazınıyor öyle ya da böyle. Cinsel içerikli sektörü sadece ihtiyaç gidermek için çıkarmadılar şekil A da olduğu gibi.

Nesi normal bir durum? Doğacak çocuğa yazık, bari evleneceklerse çocuk yapmasınlar. Çocuk yapmamakta kararlı olunursa, baştan kısırlaştırılsın öyle evlenilsin

Akraba evliliği yasaklanmalı artık. Hiçbir canlı hangi ailede, nasıl doğacağını seçmiyor. Akraba evliliği bile bile çocuğa acı çektirmektir.

Akraba evliliği düşünen arkadaşlara ilk önce terapi uygulanmalı, eğer yine vazgeçmiyorlarsa zorla vazgeçirtilmelidir. Yok öyle dünya.

Hala akraba evliliğine yasal olarak izin verilmesini aklım almıyor gerçekten...

Not: Bu yazıları yazarken ahlaki duygulara göre yazmadım, tamamen mağlum evlilikten doğan çocuğun çekeceği acıları düşünerek yazdım...
Bizim kültürde yabancıya verilmezdi herkes akraba evliliği yapıyordu anneanneme sordum bir tane bile engelli yoktu. Akraba olmayan ama engelli çocukları olanlar da var. Akraba evliliğinden engelli çocuk doğması nadir görülen birşey. Normal evlilikte de engelli doğabiliyor. Her duyulana inanmamak lazım. Bilime karşı gelmiyorum araştırmaların pratikte karşılığı yok.

Bizim kültürde yabancıya verilmezdi herkes akraba evliliği yapıyordu anneanneme sordum bir tane bile engelli yoktu. Akraba olmayan ama engelli çocukları olanlar da var. Akraba evliliğinden engelli çocuk doğması nadir görülen birşey. Normal evlilikte de engelli doğabiliyor. Her duyulana inanmamak lazım. Bilime karşı gelmiyorum araştırmaların pratikte karşılığı yok.
Risk çok artıyor. Var çevreden gördüklerimiz. Engelli doğması şart değil. Sonradan da sıkıntılar oluşabiliyor.

Yani bir akraba evliliğinden 5 tane çocuk doğsun bu 5 tanesi de gerçekten sağlam çıkacak mı? bana bunun garantisini verebilir misin? hayır.

Benim küçüklükten beri tanıdığım bir arkadaşım, epilepsi hastası. Annesiyle babası kuzen. Cidden yalan söylemiyorum. Gerçek. Neyse ki başka bir problemi yok... O yüzden kesinlikle karşıyım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı