Kuzenime aşık oldum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aşk falan yalan dolan senin hissettiklerinde aşk olduğunu düşünmüyorum.
Ayrıca açıldın diyelim sülalen ailene düşman olur bak. Aileni de düşün.

3C96B352-EBC9-4197-AFA0-299B1DF68C3E.jpeg

Aklınızın dışında olabilir. Siz öyle düşünmeye devam edin. Düşüncelerinizi değiştirmek gibi bir niyetimiz yok.
Mental retardasyonun var diyorsunuz, tamam. Mental retardasyonu olan birinin fikirleri karşısında fikirlerinizin sönük kaldığını göz önünde bulundurunca ya bendeki mental retardasyon ters yönlü ya da sizin durumlar daha vahim.
Beni ilgilendiren kısmı, insanların özel hayatına dair bu kadar kesin hüküm vermeniz. Bilimsel konuşmadığınız müddetçe kesin hüküm bildiremezsiniz.
Benim fikirlerim seninki karşısında sönük kalmıyor. O düşüncen senin mental retardasyonundan kaynaklanıyor. Bilim hiç iyi şeyler söylemiyor merak etme. Bilim adamı kesilme burada akraba evliliğini savunacağım diye.
Doğacak çocuğa yazık olduğuna kim karar veriyor? Yazık olmasını genetik bozukluklar olarak düşünürsek bilim bile buna sadece ihtimal diyor. Test yaptırılır, çocuk için uygun mu öğrenilir, uygunsa çocuk yapılabilir, uygun değilse tedavi yöntemleri denenir, tedavi yöntemleri işe yararsa sorun ortadan kalkar. Bilim sorunlarımıza çözüm üretmek için var. Mümkünse bir daha yorum yapacağınız konunun bilimsel kısmını da göz önünde bulundurun. Böylesi forumumuz için daha iyi ve daha sağlıklı.
Bak mental retardasyonlu kardeşim, daha önceki mesajlarda arkadaşlarımız akraba evliliğiyle alakalı bilimsel bilgiler yazmış. Çocuk sakat doğmasa da taşıyıcı oluyor. İhtimaller kötü. (Bir de sanki tek sıkıntı sakat doğmak)
Sen de gelip hala akraba evliliğini savunuyorsun, galiba sen de o evlilikten doğmasın, yoksa bir insan bu kadar savunucusu olmaz bu işin. Siz acınacak haldesiniz.

Buradaki temelsiz fikirlerinize de sadece gülüp geçmiştim. Aşktan zorla vazgeçirmek, seven kişiye hastalıklı muamelesi yapmak ve toplumsal özgürlüğü yanlış hükümlendirmek bunlardan bazıları. Daha "mağlum" kısmından bahsetmedim bile.

Burada kişinin özel hayatından verdiği kadarına yorum yapmamız şarttır. Çocuk yapıp yapmaması bizleri ilgilendiren bir kısım değildi. Bununla birlikte aşık olup olmamak, aşkın boyutunu sorgulamak konu sahibinin bileceği iştir. Bu sözlerim sadece size değil, genel yargı.

Konu sahibinin çocuk meselesine yorum yapması, sizin bu forumda bulunmanızdan çok daha gerekli bir durumdur. Başka birini etiketlemiş olmanız konu sahibini ilgilendirmeyen bir konuda konuşuyor olduğunuz anlamına gelmiyor. Aksine bizzat konu sahibini ilgilendiren şeyler söylemiş bulunmaktasınız.

Komik olan sizsiniz. Konu sahibinin yardım isteğinin dışına çıktığınız yetmiyormuş gibi konu sahibini aşağılamaktan da geri durmuyorsunuz. Tabii hata bende. "mağlum" yazdığınızı gördükten sonra acınası halinize dua edeceğime sizi dikkate alıp konuya dahil ettim. Kaybedeceğinizi kaybetmişsiniz ama neyse.
Yine bir okuduğunu anlamama durumu. Benim ilk çocuk yapmayla ilgili olan mesajım burada başka bir üyeye karşı yazdığım mesajdı. Konuştuğum konu tabiiki dolaylı yoldan ilgilendirecek konu sahibini. Valla ben gülüyorum şuan sana. O kadar sıkıntılısın ki...

Ama diyorum ya mental retardasyon, sen üzerine basa basa mental retardasyonlu olduğunu kanıtlıyorsun.

Kuzenden hoşlanabilir arkadaş ben zaten ona bir şey demedim.

Hiç kusura bakmayın, şuan siz acınası haldesiniz. Gülüp geçin. Boş bir insansınız.
Haydi akraba evliliğini savunmaya devam çocuklar...
Sen aklın sıra laf soktuğunu zannet o mental retardasyonunla : )

Benim fikirlerim seninki karşısında sönük kalmıyor. O düşüncen senin mental retardasyonundan kaynaklanıyor. Bilim hiç iyi şeyler söylemiyor merak etme. Bilim adamı kesilme burada akraba evliliğini savunacağım diye.

Bak mental retardasyonlu kardeşim, daha önceki mesajlarda arkadaşlarımız akraba evliliğiyle alakalı bilimsel bilgiler yazmış. Çocuk sakat doğmasa da taşıyıcı oluyor. İhtimaller kötü.
Dediğiniz gibi "ihtimal". Tekrar söylüyorum, gerekli kontrollerden geçilip risk olup olmadığı öğrenilebilir. Akraba evliliğinden doğan her çocuk sakat veya taşıyıcı olmuyor. Akraba olmayan bireylerin evliliğinden doğan her çocuk da sağlam olmuyor. Tamamıyla ihtimallere dayanmış bir durum. Akrabalarda denk gelme ihtimali daha yüksek olduğu için toplumda öyle bir algı var. Denk gelip gelmeyeceğini tıbbi kontrollerle öğrenmek mümkün.
Bahsettiğiniz hiç iyi şeyler söylemeyen bilimin kaynağını keşfe çıkardım da "mağlum" kaynağınız için şimdi ortam müsait değil.

Yine bir okuduğunu anlamama durumu. Benim ilk çocuk yapmayla ilgili olan mesajım burada başka bir üyeye karşı yazdığım mesajdı. Konuştuğum konu tabiiki dolaylı yoldan ilgilendirecek konu sahibini. Valla ben gülüyorum şuan sana. O kadar sıkıntılısın ki...
Okuduğunu anlamayanın siz olduğunuz açık bir şekilde ortada. Siz orada kime yazmış olursanız olun yanlış bir açıklamada bulunmuşsunuz. Başkasına yazdınız diye bizim düzeltmemek gibi bir zorunluluğumuz yok. Burası açık bir forum ve yazılan her yorum doğruluk ve yanlışlık bakımından eleştirilere açıktır. Siz orada yanlış bilgi verdiniz, biz de düzelttik. Tabii eğrilik hayat felsefenizse zorla doğrultacak değiliz. Sonuçta kamburu çıkacak olan sizsiniz.

Ama diyorum ya mental retardasyon, sen üzerine basa basa mental retardasyonlu olduğunu kanıtlıyorsun.
Siz de her cümlenizde bana mental retardasyonlu olduğumu söyleyerek mental retardasyondan daha vahim bir durumda olduğunuzu belirtiyorsunuz. Bunun için teşekkür ederim, bu halinizi size söyleyip yorulmama gerek kalmıyor.

Hiç kusura bakmayın, şuan siz acınası haldesiniz. Gülüp geçin. Boş bir insansınız.
Haydi akraba evliliğini savunmaya devam çocuklar...
Sen aklın sıra laf soktuğunu zannet o mental retardasyonunla : )
Acınası halde olduğunuzu söylemiştim de yanılmışım. Acınacak haliniz bile kalmamış. Son yazdıklarım fazla tesir etti sizde sanırım.
Ayrıca şahıs ekleriyle bir derdiniz var galiba. Belki de ilkokulda tekil-çoğul kavramları eksik kalmış sizde. Aslında bütün Türkçe bilginizde bir yamukluk var ama haksızlık da etmek istemiyorum. "Mağlum" mental retardasyon eksikliği kötü bir şey, mental retardaysondan daha geri kalmak korkunç bir şey.
Gülüp geçmeyi ben de çok isterdim ama gülme komşuna gelir başına demiş atalarımız. İleride doğacak çocuklarımda böyle bir gerilik görmeyi istemem açıkçası. Tabii bu genden bir tek sizin tarafta bulunduğunu göz önünde bulundurursak akraba evliliği de yapsam bu şekilde doğmaz çocuklarım. Allah yakınlarınıza sabır versin.

Siz de her cümlenizde bana mental retardasyonlu olduğumu söyleyerek mental retardasyondan daha vahim bir durumda olduğunuzu belirtiyorsunuz. Bunun için teşekkür ederim, bu halinizi size söyleyip yorulmama gerek kalmıyor.

Acınası halde olduğunuzu söylemiştim de yanılmışım. Acınacak haliniz bile kalmamış. Son yazdıklarım fazla tesir etti sizde sanırım.
Ayrıca şahıs ekleriyle bir derdiniz var galiba. Belki de ilkokulda tekil-çoğul kavramları eksik kalmış sizde. Aslında bütün Türkçe bilginizde bir yamukluk var ama haksızlık da etmek istemiyorum. "Mağlum" mental retardasyon eksikliği kötü bir şey, mental retardaysondan daha geri kalmak korkunç bir şey.
Gülüp geçmeyi ben de çok isterdim ama gülme komşuna gelir başına demiş atalarımız. İleride doğacak çocuklarımda böyle bir gerilik görmeyi istemem açıkçası. Tabii bu genden bir tek sizin tarafta bulunduğunu göz önünde bulundurursak akraba evliliği de yapsam bu şekilde doğmaz çocuklarım. Allah yakınlarınıza sabır versin.
Vallahi sesli güldüm. İlkokuldaki tekil çoğul kavramından bahsetmişsin.
Kardeşim nereden saldıracağını şaşırmışsın. Şahıs eklerinde bir şey bulmaya çalışmışsın. Vallahi gerçekten mental retardasyonlusun.

Sırf senin bulunduğun duruma saygımdan sen yerine siz diye hitap etmeye çalışıyorum ama onu da nereye çekmişsin. Acınacak halde olan kişi sensin.

Şimdi anlamışsındır neden cümlelerimde senin mental retardasyonlu olduğunu belirttiğimi. : ) Gerçi anlamamış olabilirsin. Sen anca o kafayla o lafımı bana geri çevirmeye çalış.

Türkçe bilgim emin ol seni ikiye katlar. O yüzden hadi toz ol.
Senle daha fazla münakaşaya, laf dalaşına girmek vakit kaybı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı