KZ ZST Kullanıcı İncelemesi

Öncelikle selamlar. Ben bu kulaklığı 23/06/2018 tarihinde Gearbest üzerinden aldım.
24'ünde kargoya verdiler ve kargonun bana ulaşması 13 gün sürdü. Öncelikle kargo ile ilgili yorumlarımı yapayım. 1.78$ (8.35TL) kargo ücreti ödedim. Eğer ödemeseydim 15-25 gün içinde ulaşacaktı ama ben daha hızlı ulaşsın diye 6-10 gün içinde ulaştıracağını iddia eden kargoyu seçtim. Turkey priority mail olarak geçiyor. Kargo söylenenden 3 gün geç ulaştı. Sebepleri İlçe Jandarma Komutanlığı Konacık/Bodrum yazmama rağmen Fethiye'deki İlçe Jandarma'ya yollamışlar. Bunu ben arayıp 2. kere sormamda öğreniyorum aslında bana söylemiyorlar ben uzun uğraşlarım sonucunda öğreniyorum bunu. Ardından düzeltiyorlar önce Denizli ardından İzmir'i gezerek kargo geliyor. Fakat yine bana gelmiyor. Başka bir MNG Kargo şubesine gittiği için (benden yaklaşık 25KM uzaktaki bir şube) alamıyorum ve benim bulunduğum şubeye istiyorum. Bunun için önce İzmir'e yollanılacağını öğrenince antrenörüme aldırıyorum kargoyu. Kargo şirketi Inter bu MNG. Kargo tek kelime ile berbattı. 2 kere yanlış gönderim yaptılar ve bu yüzden kargo gecikti. Bunları göze alın ya da başka kargo şirketi seçin. Bunları söylemeliydim bu şirketi kullanacaksanız bilin biraz uzun oldu ama okuyun. Son olarak şunu söylemeliyim kargo havalı poşette geliyor yani istedikleri gibi fırlarsalar bile bir şey olmaz. Bunu için galiba göndericiyi tebrik etmeliyim.
Ürün hakkında yorumum ise tek kelime ile harika. Fiyatına göre daha iyisi yok aslında 100TL'ye kadar rakibi yok diyebilirim. Ürünün fiyatı 13.99$ (65.61TL). Eskiden şarkılarda duyamadığım sesleri duymaya başladım. Basslı şarkılardan nefret ederdim fakat bassları harika. İki adet sürücü bulunduruyor asıl alma nedenim buydu. Ne olduğunu bilmesem de HiFi varmış (HiFi bass da olabilir). Detaylar kutunun arkasında var.
1531055491269.jpg

Açtığım kutuyu geri topladığım bir kutu açılımına geçelim.
1531055496568.jpg

Kutu bu şekilde. Normalde dışında bir paketi var ama yırttım.
1531055574693.jpg

Önümüze direkt kulaklıklar çıkıyor.
1531055643292.jpg

Kulaklığı kenara alıp içindekilere devam ediyorum.
1531055710578.jpg

İçinden çıkanlar kablosu, farklı boyutlarda kulak pedleri, garanti belgesi (ne kadar işinize yarar bilmem) ve kullanım kılavuzumsu bir kitapçık.
Kulaklığın ve pedlerin fotoğrafı.
1531055894643.jpg

Kablosu karışmıyor jak girişi altın kaplama ve L şeklinde. Sevmediğim yönü ise ses açıp kapatma tuşu yok. Ayrıca kopmayacağım diyor.
Şimdi de kulaklıkların yakından fotoğrafları.
1531056350174.jpg

1531056355358.jpg

1531056363651.jpg

Bana sinir krizi geçirten kabloyu kulaklığa doğru yönde sokma aşamasından sonra bir fotoğraf. Kulaklıkların üzerinde sağ veya sol yazmadığı için biraz zor oluyor sadece kabloda yazıyor. Ya da her ikisi de her iki yöne uyuyordur bilmem.
1531056592274.jpg

Kulağa takınca böyle duruyor.
1531056728967.jpg

Başka bir şey kalmadı herhalde.
Artıları ve eksilerine gelirsek.
Artıları:
-Tam bir fiyat performans ürünü. 100 ile 150TL civarı kulaklıkları (JBL) denedim. 100TL altını söylemiyorum bile. Rakibini göremedim.
-Şekli sebebi ile kulağa tam oturuyor.
-Aynı şekilde kablosu kulağın arkasından geçiyor ve çıkması çok zor oluyor.
-Basslar harika.
-Kablosu çıkarılabiliyor. Yani ilerde Bluetooth Kablo alıp takabilirsiniz. Ya da kablosu bozulursa yenisini temin edebilirsiniz.
-Hatırlamadığım birkaç tane daha.
Eskileri:
-Kargo kargo kargo. Tek kelime ile berbattı kargoya 2 kere yanlış gönderim yaptılar.
-Ses açma/kapama tuşu yok. Olsa çok iyi olabilirdi.
Daha fazla eksi yön söylemek isterdim fakat bulamadım. Uzun kullanımda ne olur bilmem 1 ay sonra konuyu güncelleyip veya yeni bir konu açıp sıkıntıları varsa belirteceğim.
Çok uzun bir konu oldu ve ellerim yoruldu. Kulaklık harika ve ucuz. Kargosu ile birlikte 72TL civarı bir fiyata geliyor. Zaten yeterince övdüm. İncelemeden daha çok övme konusu olmuş olabilir. Umarım resimler ters çıkmaz çıkarsa düzelteceğim. İyi forumlar. Birazcık boyun egzersizi yapmanız gerekecek. Mobil uygulama sağolsun.

Dosya Ekleri

• 1531055289821.jpg
    1531055289821.jpg
    18,1 KB · Görüntüleme: 238
  • 1531055476647.jpg
    1531055476647.jpg
    23,4 KB · Görüntüleme: 246
Son düzenleme:
Bende KZ ZS10 var. KZ kulaklıkların en büyük artısı kablo kopunca çoğu modelde kulaklığın ölmemesi. Yeni kablo alıp sorunu çözebilirsiniz. Bluetooth kablosu da var. Fiyatına göre çok iyi kalitede. Örnek olarak benim kulaklığım hibrid HD olan modeli 7-40000 HZ aralığında çok iyi sesler veriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı