Laptop aşırı derecede ısınıyor

6locc18

Femtopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Bilgisayarım aşırı derecede ısınıyor, laptop. Elimi işlemci kısmına koyduğumda resmen elim pişiyor. Ayrıca oyun oynayamıyorum, iki güne kadar böyle değildi. Yardımcı olur musunuz, sorun nedir?

Monster mı? Macun yenileme ve temizlik en son ne zaman yapıldı ? Ek soğutucu alın.

Selam arkadaşlar. Bilgisayarım aşırı derecede ısınıyor, laptop. Elimi işlemci kısmına koyduğumda resmen elim pişiyor. Ayrıca oyun oynayamıyorum, iki güne kadar böyle değildi. Yardımcı olur musunuz, sorun nedir?
Termal macun kurumuş olabilir yeniler mısın?

Termal kısma yapıyor. Epey ısındığı zaten buradan belli. İçini açın bir bakımını yapın.

Düzelmezse Undervolt edin. Çaresini buluruz. Eğer 2 gün içinde bu hale geldiyse düzeltiriz.

Laptop soğutucu alın. Bu cihazınızın ortam sıcaklığından olabildiğince az etkilenmesine ve hava çıkışının güçlendirilmesinde yardımı olur. Zalman model bir soğutucu var. Kendim de kullanıyordum. 200 TL ye aldıydım. Onu almanızı şiddetle öneririm.

İki gün önce yoktu diyorsun o zaman yazılımsal bir sorun olabilir. Format geri yükleme vb. adımlarını deneyebilirsin. Sorun çözülmezse termal macun değişimi yap, açmışken fan ve soğutucu blok temizliğini de yapmalısın.

Geri
Yukarı