Laptop mu masaüstü mü?

Sparkyy

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, babamın işi nedeniyle sürekli tayinciyiz ve tayin sebebi ile de memleketten uzak bölgelerde yaşamımızı sürdürüyoruz. Bunun nedeni ile de yaklaşık 3 yıl önce bir laptop PC satin almıştık o zamanki cahillimizle kötü bir bilgisayar tercihiydi. Yakın zamanlarda da bir bilgisayar alacağız. Sizce laptop mu masaüstü mu almalıyım laptoptan çok çektim, gönlüm masaustunden yana ama laptopun rahatlığına da gözüm bakmıyor değil.

Hocam sürekli olarak bir yerlere gidiyorsanız ve belli bir yerde sabit kalamıyorsanız dizüstü bilgisayarlar daha mantıklıdır. Eğer sabit bir yerde kalıyorsanız masaüstü bilgisayarlar daha mantıklıdır. Masaüstü bilgisayarı toparlamak ve taşımak sıkıntı bir durum.

bir yerlere sürekli taşıman gerekiyorsa veya sabit durmadan da kullanmak istiyorsan elbette laptop ama masaüstü bence oyun,film zevkini insana her açıdan daha çok yaşatıyor. Rgb ışıklı ekipmanlı rengarenk müthiş bir masaüstü dizebilirsin.

Yerdeğiştirme sıklığınız nedir? Her hafta değişiyorsa laptop. Ayda bir ise masaüstü. Yılda bir ise kesinlikle masaüstü.
Tabii sadece film izliyorsanız laptop tercihim olur ister yatakta ister masada izlersin.

Monitör, kasa, klavye, mouse falan topluca bir kartona rahatça sığar, kolaylıkla taşınabilir. Evde fazla kalabalık olmaması için 4 ayaklı sıradan bir masanın üzerine hepsini koyup, düzen için kabloları arkadan bağlayabilirsin. Laptoptan daha rahat ve kullanışlı olur bence.

Merhaba, babamın işi nedeniyle sürekli tayinciyiz ve tayin sebebi ile de memleketten uzak bölgelerde yaşamımızı sürdürüyoruz. Bunun nedeni ile de yaklaşık 3 yıl önce bir laptop PC satin almıştık o zamanki cahillimizle kötü bir bilgisayar tercihiydi. Yakın zamanlarda da bir bilgisayar alacağız. Sizce laptop mu masaüstü mu almalıyım laptoptan çok çektim, gönlüm masaustunden yana ama laptopun rahatlığına da gözüm bakmıyor değil.
Çok sık yer değişikliği var ise laptop. Ayrıca masaüstü perfonmans ürünüdür ama taşıma işi zor olabilir.

3-4 yılda bir tasiniyoruz ve yılda 2 defa (toplam 1 aylık bir süreç) memlekete gidiyoruz. Son gittiğimizde laptopu götürdüm ama yüzüne bile bakmadım nedense. Hepinize toplu bir cevap yazayim dedim. :)

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı