Çözüldü Laptop RTX 4050 ekran kartını aktif etmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TimurLenk1

Femtopat
Daha fazla  
Laptopuma format attım sürücüleri yükledim ama önceden çalışan ekran kartım artık aktif olmuyor. İşlemci kullanılıyor, devre dışı bırakınca da Microsoft görüntü bağdaştırıcısı aktif oluyor. NVIDIA Denetim Masası bildirim kısmında 4050 devre dışı gözüküyor. Aygıt yöneticisinde sorunsuz, sürücüler tam, DDU bile denedim işe yaramadı. Yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
BIOS üzerinden değiştirebilirsin, kesin çözüm işlemci yongasının içindeki ekran kartı, dahili GPU, devre dışı olacaktır.
Laptop marka, modeliniz nedir?

Casper Excalibur G870.

BIOS üzerinden değiştirebilirsin, kesin çözüm işlemci yongasının içindeki ekran kartı, dahili GPU, devre dışı olacaktır.

BIOS'da ayarlar tam açık değil ekran kartı ve GPU gibi gözükmüyor.

Sorunu çözdüm, Excalibur Control panel üzerinden GPU performansını değiştirdim ve oldu.
Bıos üzerinden değiştirebilirsin,kesin çözüm işlemci yongasının içindeki ekran kartı,dahili gpu,devre dışı olacaktır.
Laptop marka,modeliniz nedir?

Casper Excalibur G870.

BIOS'da ayarlar tam açık değil ekran kartı ve GPU gibi gözükmüyor.

Sorunu çözdüm, Excalibur Control panel üzerinden GPU performansını değiştirdim ve oldu.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı