Laptop vs masaüstü

seyfullahcoltu

Picopat
Daha fazla  
Günde bir iki saat LoL oynayan birisiyim. Elimde şu an MacBook Air M.2 var bundan da LoL oynayabiliyorum gayet rahat bir şekilde ve iyi bir fes ile 5 aydır oynuyorum. Ama ileride sistemin yavaşlamasından korkuyorum o yüzden. LoL'ü rahat oynatacak bir masaüstü veya Gaming laptop mu daha mantılı olur? Bütçe 15 b TL ama 18 bine de esnetebilirim.

Seyahat etmiyorsan performans olarak masaüstü daha mantıklı.

Dün gece oyun oynarken W tuşum elimde kaldı. Geri takamamış olsam komple klavye değişecek, kaliteli bir mekanik klavye parasını dandik laptop klavyesine vermek zorunda kalacaktım.

Laptop böyle bir şey işte, modüler olmadığı için bir yeri arıza yapsa komple çöp oluyor. Üniversite öğrencisi değilsen kasa topla.

Taşıma sorunu yoksa ben masaüstü derim. Daha iyi bir sistem uyguna alınabilir.

APU sistem işimi görür mü orta ayarlarda oynayan biriyim 120-140 FPS işimi görüyor. Uzun süreli olur mu yani APU sistem.

Dün gece oyun oynarken W tuşum elimde kaldı. Geri takamamış olsam komple klavye değişecek, kaliteli bir mekanik klavye parasını dandik laptop klavyesine vermek zorunda kalacaktım.

Laptop böyle bir şey işte, modüler olmadığı için bir yeri arıza yapsa komple çöp oluyor. Üniversite öğrencisi değilsen kasa topla.

Ya öğrenciyim ama MacBook var zaten dersler için onu kullanıyorum. O yüzden çok yormak istemiyorum bilgisayarı. Ama 2 saat oynarken falan hiç ısınmıyor bile fansız olmasına rağmen. Güzel bir mekanik klavye alıp macbooka bile bağlayabilirim. Bazı haftalar hiç girmediğim bile oluyor.

Günde bir iki saat LoL oynayan birisiyim. Elimde şu an MacBook Air M.2 var bundan da LoL oynayabiliyorum gayet rahat bir şekilde ve iyi bir fes ile 5 aydır oynuyorum. Ama ileride sistemin yavaşlamasından korkuyorum o yüzden. LoL'ü rahat oynatacak bir masaüstü veya Gaming laptop mu daha mantılı olur? Bütçe 15 b TL ama 18 bine de esnetebilirim.

Şöyle bir şey önerebilirim DDR5 apu sistem. Fazla güç tüketmez. Tabi ben verdiğin bütçeye göre kasa verdim o bütçeye monitör ve ekipman dahilse ona göre önerelim bilgi verirsin.

Bu kasada hemen hemen her oyunu oynarsın ileride rami de 32 yaparsan.

APU sistem işimi görür mü orta ayarlarda oynayan biriyim 120-140 FPS işimi görüyor. Uzun süreli olur mu yani APU sistem.
Yeni APU'lara çok hakim değilim hocam. Bende hem laptop hem masaüstü var. Oyunlarda masaüstünü ofis işlerinde laptopu kullanıyorum. Lol için işini görebilir. Vatana bir danış onlar yönlendirir. Ben danışarak toplamıştım. GTX 1650 ekran kartım var. Çok memnunum..

Yeni APU'lara çok hakim değilim hocam. Bende hem laptop hem masaüstü var. Oyunlarda masaüstünü ofis işlerinde laptopu kullanıyorum. Lol için işini görebilir. Vatana bir danış onlar yönlendirir. Ben danışarak toplamıştım. GTX 1650 ekran kartım var. Çok memnunum..
Tamamdır teşekkür ederim

Reis sen de milyonda bir yaşanacak bir olayı yaşadın diye öldürdün ya :D

Masaüstü donanım bakımından daha performanslı olur. Macbook laptopu elinizde tutmayı düşünüyorsanız masaüstü almanızı öneririm. Gündelik işlerinizi macbook m2 rahatça yaptırır diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı