Laptop vs masaüstü

Selamlar. Laptop veya desktop alacağım. Ama hayatım boyunca bir kez bile masaüstü bilgisayarım olmadı. Laptop kullandım hep. Ama şu an kararsızım. Oyun oynayacağım. 6000-7000 TL bütçem var. Sizce hangisi alınmalı?
Aynı durumdaydım ve bu sefer masaüstü tercih ettim. GTX 1650 laptop yerine GTX 1660Ti bir masaüstü topladım. Gayet memnunum.

Benim gibi sen de çok gezmiyorsan ve laptopu taşıma ihtiyacı duymuyorsan masaüstü alabilirsin.

Selamlar. Laptop veya desktop alacağım. Ama hayatım boyunca bir kez bile masaüstü bilgisayarım olmadı. Laptop kullandım hep. Ama şu an kararsızım. Oyun oynayacağım. 6000-7000 TL bütçem var. Sizce hangisi alınmalı?

Teknik olarak Masaüstü Bilgisayar'lar ve Dizüstü Bilgisayar'lar aynı yapıya sahiptir (Parçaları küçük veya büyük olsa da işlevleri aynıdır.).

Karar vermeniz sizin kullanış şeklinize bağlıdır.
Seyahat ediyorsanız, "Bilgisayarım hep yanı başımda dursun.", diyorsanız Dizüstü Bilgisayar
.
Pek fazla dolaşmıyor, "Evde işime yarasın yeter." diyorsanız Masaüstü Bilgisayar kullanabilirsiniz. :)

Kesinlikle desktop hatta toplayabiliyorsan kendin topla.

Zamanında Hp pavilion G6 modelini almıştım 4 GB RAM İntel core i5 işlemciye sahipti. Isınma derdi bir yana Metin2 de bile kasmıştı aynı özellikler masaüstü bilgisayarımda olsa oyunun altından girer üstünden çıkardım . O yüzden oyun için kesinlikle desktop

Geri
Yukarı