Leg press boy uzamasını engeller mi?

Emperor1

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, 17 yaşındayım. 1.5 haftadır spora gidiyorum ve 4 set 15 tekrardan 40 ya da 50 kg leg press yapıyorum, ancak internette bazıları leg press, squat gibi omurgaya yük bindirir ve uzamayı engeller yazmış, bazıları da kemik uçlarına baskı yapıldığı için uzamayı engeller yazmış. Tam doğru bir bilgi bulamadım. Leg press boy uzamasını engeller mi?

Programım Full body şeklinde

Bilen var mı?

Son düzenleme:
Merhaba eskiden squat hareketine de bu tarz söylemlerde bulunanlar vardı ama sonrasında bu tarz hareketlerin boy uzamasına etkisi olmadığını öğrendim YT'ye yazarsanız bulabilirsiniz bunlardan yola çıkarak engellemez denebilir biraz üstünkörü bir cevap oldu. Ama özetleyecek olursak genetikle alakalı olduğuna eminim.

Engellemez. Hele öyle düşük ağırlıklarla asla engellemez.

Hareketi yaparken kalçamın oturma yerinden kalkmamasına ve bacaklarımı ağırlığı iktirirken dümdüz yapmamaya hafif kırık tutmaya dikkat ediyorum. Bu form doğru mu? Bu formda yapsam eklemlerime ve omurgama yük binmez o zaman değil mi?

Hareketi yaparken kalçamın oturma yerinden kalkmamasına ve bacaklarımı ağırlığı iktirirken dümdüz yapmamaya hafif kırık tutmaya dikkat ediyorum. Bu form doğru mu? Bu formda yapsam eklemlerime ve omurgama yük binmez o zaman değil mi?
Kesinlikle doğru. Elleriniz dizlerinizde olmamalı, örneğin koltuğu tutarak destek alabilirsiniz.

Ayrıca bacaklarınız dışarıya doğru çıkmamalı, düz kalmalı, ayaklarınız ise omuz hizanızda olmalı. Fakat hangi kası çalıştırmak istediğinize göre bastığınız yeri değiştirebilirsiniz.

Merhaba, 17 yaşındayım. 1.5 haftadır spora gidiyorum ve 4 set 15 tekrardan 40 ya da 50 kg leg press yapıyorum, ancak internette bazıları leg press, squat gibi omurgaya yük bindirir ve uzamayı engeller yazmış, bazıları da kemik uçlarına baskı yapıldığı için uzamayı engeller yazmış. Tam doğru bir bilgi bulamadım. Leg press boy uzamasını engeller mi?

Programım Full body şeklinde.

Bilen var mı?

Engellenmez ancak leg press hareketini daha yüksek kilolarda yapabiliyor olmanıx lazım sanırım boy kilonuz kaçtı?

Geri
Yukarı