Lenovo IdeaPad 320 ve 330 M.2 SSD Desteği

330'da var diyebilirim. Bizzat kendim taktım.
Eğer NVME takmayı düşünürseniz de PCIe 3.0 x 4 olmasına dikkat edin.
Merhaba arkadaşım. M.2 slota ssd taktığını belirtmişsin. Bende de ideapad 330 i5 var. Sendeki de i5 işlemci miydi? Ben yaptığım araştırmalara gore i5 versiyonunda m.2 slotu yok sanırım ama emin olamadım. Benim laptopun kullanim klavuzunda m.2 ssd girişi yok diyor ancak intel i5 işlemcide olduğunu söylüyor. Bu nedenle emin olamadım. Sizden fikir edinebilir miyim?

Benim tam model Lenovo Ideapad 330-15IKB Intel Core i5 8250U 8GB 1TB MX150 81DE01EATX bu sekilde. Arama yaptim ama bulamadim. SunSet arkadaşin dediği doğruysa bende dvd sürücüsü var. O zaman m.2 slotu yok.

Bu model numaralı ürün sadece Türkiye'de satıldığı için herhangi bir bilgiye ulaşamadım fakat anladığım kadarıyla 81DE ile başlayan modellerde M.2 slotu bulunmuyor. Tek yapabileceğiniz HDD yerine SATA SSD takmak olacaktır.
Eğer DVD sürücüsüne ihtiyacınız yoksa onun yerine HDD yuvası alırsanız depolama sorunu çekmemiş olursunuz.

Bende 330 kullanıyorum DVD sürücü yeri olduğu için M.2 SSD yuvası yok. DVD sürücü ne gerek varsa bu devirde onun yerine M.2 SSD yuvası olsaymış daha iyi. DVD yüzünden USB sayısı az ve bir kaç bir şey de koyulabilir DVD yerine.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı