Lenovo Ideapad P580 iATKOS ML3U

samienes06

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Geçenlerde yeni bir laptop aldım. Tabi önceden beri Mac OS X yüklemeye meraklıydım. Onun için biraz laptobu karıştırıyım dedim. USB veya DVD üzerinden boot etmiyordu ama onu çözdüm. UEFI BIOS'larda secure boot varmış. Tamam bunları geçelim. Laptop özellikleri internette bulunmuyor o yüzden ben ilk olarak yazıyım;

Intel Core i5-3210M 2.5 Ghz
4 GB RAM
Nvidia Geforce GT630M 2 GB

Diğer özellikler sanırım önemli değil. Şuan Windows 8 Single Language 64 bit yüklü. Ben bu laptoba iATKOS ML3U yükleyebilir miyim ve dualboot nasıl yaparım ? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

En iyi cevaplar
0
Yer
İstanbul
ML3U'yu dene olması lazım. DualBoot İçinde aşağıdaki videoyu izle ama, ML3U' indirirken birde Windows 8 indir DualBoot yapınca Windows silinecek. Mac'i kurduktan sonra Windows 8 64 BİT kuracaksın. :)

Windows 8 İndir

iAtkos ML3U İndir

DualBoot İçinde :

Not : İşletim sistemini seçmek-değiştirmek kullanıcıya ayittir, garantiyi bozmaz. :)

KS
samienes06

samienes06

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Bide korktuğum konu şu duyduğuma göre Windows 8 li olarak alınan bilgisayarların ürün anahtarı BIOS'a gömülü imiş. Eğer ben mac ve windows yüklersem windows 8 ürün anahtarı kaybolur mu ?

En iyi cevaplar
0
Yer
İstanbul
Kaybolsa bile senin işine yaramayacak. Kurulumda deneme serial'ini girip sonra etkinleştireceksin KMSPico ile. :)

En iyi cevaplar
0
Yer
İstanbul
Windows 8 Single Language Ürün anahtarı Windows 8 Pro'da çalışırmı bilmiyorum ama deneyebilirsin. Ürün anahtarı leptop'un altında yazar.

En iyi cevaplar
0
Yer
İstanbul
Aida64 Extreme Edition İle işletim sistemi kısmında gözükmesi lazım ürün anahtarın. :)

- - - Güncellendi - - -

KS
samienes06

samienes06

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Ürün anahtarımı şuan biliyorum. Asıl olay şu örneğin Mac yükledik tabii Windows gitti. Mac çalışıyor ve Windows 8 yükliycez. BIOS üzerindeki ürün anahtarı ile uyuşmaz ise nolucak ? Zaten şurda anlatmışlar ama ya olmazsa :http://8.enpedi.com/2013/01/lisans-anahtar-biosa-gomulu-windows-8.html
Galiba benim işim zor :D. Ha bu arada ben 13 yaşındayım. Bilgisayar bozulursa babam beni :ajan: yapar.

- - - Güncellendi - - -

Yardım eden yok mu ?

En iyi cevaplar
0
Yer
İstanbul
Ürün anahtarı uyuşmazsa birşey olacağını sanmıyorum. Eğer olursa verdiğin linkte yazanları dene :)

- - - Güncellendi - - -

Not : Gerçeği söyleyeyim 12 Yaşındayım. :D

Yukarı