Lenovo Legion 5 vs Acer Predator vs ASUS ROG STRIX

Şimdi arkadaşınız orada Acer'i tercih ederse RAM'i çift kanal yapması gerecek. Kaldı ki Vatan tam belirtmemiş ama o kartın Max-Q olma ihtimali var Legion ise tam güç 2060 kullanıyor ve birbirleri ile çok çok yakınlar. Yani Legion daha mantıklı olacaktır çift kanal ile uğraşmak istemiyorsan birde Mux var.
Fakat Vatan zorunluluğu yoksa HP Omen Laptop 15en1011nt Amd Ryzen 7 5800h 16gb 1tb Ssd Rtx 3070 144 Hz Freedos 15,6" Fhd 434m3ea Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bu modeli öneririm. Hem daha ucuzlar hem daha güçlü.
Peki benim için Asus-Predator karşılaştırmasında görüşünüz nedir?

ASUS. İşlemcisi falan daha iyi, şunu hatırlatayım ASUS'da kamera yok. Bence bu devirde, pandemi dönemimde büyük eksik.
Kamera benim için sorun değil, harici olarak kameram mevcut
vram'in fazla olması daha iyi gibime geliyor ama çokta bir bilgim yok ASUS'da güncellik açısından daha iyi gibi hangisi iyi olur uzun vadede

Kamera benim için sorun değil, harici olarak kameram mevcut
vram'in fazla olması daha iyi gibime geliyor ama çokta bir bilgim yok ASUS'da güncellik açısından daha iyi gibi hangisi iyi olur uzun vadede
Güncellik muhabbeti telefonlarda ki gibi olmuyor bu cihazda aslında yani çok uzun bir süre iki cihazda güncel kalacak. İşlemcisi daha iyi ve ekran kartı daha güncel ASUS'un fakat GPU bakımından aralarında aman aman bir fark yok. Dediğim gibi ASUS daha iyi bir tercih olacaktır çünkü Acer sana +700 TL bir RAM masrafı çıkartacak.

Güncellik muhabbeti telefonlarda ki gibi olmuyor bu cihazda aslında yani çok uzun bir süre iki cihazda güncel kalacak. İşlemcisi daha iyi ve ekran kartı daha güncel ASUS'un fakat GPU bakımından aralarında aman aman bir fark yok. Dediğim gibi ASUS daha iyi bir tercih olacaktır çünkü Acer sana +700 TL bir RAM masrafı çıkartacak.
Değerli cevaplarınız için, çok teşekkür ederim.

Hmmm, ama yine de Legion daha mantıklı sonradan RAM falan uğraşmaz kaldı ki MUX var değil mi?

Maalesef.

Mağaza zorunluluğu var, arkadaşımın bütçesi 15-16 bin benim bütçem 19-20 bin

1080p 144Hz ama 3070. MUX yok.
1080p 300Hz, MUX var.
İkisi de 100W kartlara sahip. Şahsen ROG alırdım ancak MUX yok.

Maalesef.

1080p 144Hz ama 3070. MUX yok.
1080p 300Hz, MUX var.
İkisi de 100W kartlara sahip. Şahsen ROG alırdım ancak MUX yok.
Peki bu MUX ne oluyor rica etsem bilgi verir misiniz

Peki bu MUX ne oluyor rica etsem bilgi verir misiniz?

Peki bu MUX ne oluyor rica etsem bilgi verir misiniz
Mux olmayan cihazlar görüntünün bir kısmını Intel dahili GPU üzerinden işleyip aktarıyor bu da RTX kartın tamamını kullanamamak demek, özellikle LOL tarzı oyunlarda ciddi FPS farkı olur. Mux olan cihazlarda bu özelliği kapatabiliyoruz ve böylelikle görüntüyü direk RTX karttan işleyip akratıyor.

Geri
Yukarı