Lenovo Y520 GTX 1050 PC kasıyor

Şöyle bir durum var apexte adam akıllı fps alıyorum ayatları normale alınca ama pubg mobile e gelince fps berbat durumda bu soruna bir çözümü olan yazsın ayarlarını da doğru kullanıyorum pubg mobile in

Sonunda sorunumu buldum! Gpu kullanımı oyunlarda çok düşük %15 lerde geziyor.Nvidia ayarlarında ve güç ayarlarındaki ayarı maksimum performans yapmama rağmen durum aynı acil yardım lazım.

V-Sync açmayı denedin mi?

IMG_1664.JPG
Açtım.Görüldüğü üzere açınca da sonuç aynı kullanım düşük.

Eki Görüntüle 378165 Açtım.Görüldüğü üzere açınca da sonuç aynı kullanım düşük.

GPU kullanımı düşük ve FPSnin düşüklüğüde bundan kaynaklanıyor. Eğer CPUnun soğutmasında bir problem varsa, ısınır ve hızını düşürür, buda GPUdan gelen bilginin darboğazına sebep olur, sonuç olarak GPU kullanım yüzdesi düşer. O yüzden CPU ısısı ve kullanım yüzdesi bilgileride lazım.

Eğer onlarda sorun yoksa, Nvidia Experience'ı silip öyle deneyin birde. Testleri bilgisayar şarja takılı olarak ve şarj doluyken yapın.

GPU kullanımı düşük ve FPSnin düşüklüğüde bundan kaynaklanıyor. Eğer CPUnun soğutmasında bir problem varsa, ısınır ve hızını düşürür, buda GPUdan gelen bilginin darboğazına sebep olur, sonuç olarak GPU kullanım yüzdesi düşer. O yüzden CPU ısısı ve kullanım yüzdesi bilgileride lazım.

Eğer onlarda sorun yoksa, Nvidia Experience'ı silip öyle deneyin birde. Testleri bilgisayar şarja takılı olarak ve şarj doluyken yapın.

IMG_1747.JPG
CPU kullanımı ve sıcaklığı mavi olan yerde yazıyor değerler normal gibi.Bendeki bu GPU kullanımı düşüklüğü sadece pubg mobile da var onun dışındaki oyunlarda yok ancak öbür oyunlarda almam gerekenden daha az performans alıyorum.(Bu testleri şarja takılı ve doluyken yaptım)

Eki Görüntüle 379773 CPU kullanımı ve sıcaklığı mavi olan yerde yazıyor değerler normal gibi.Bendeki bu GPU kullanımı düşüklüğü sadece pubg mobile da var onun dışındaki oyunlarda yok ancak öbür oyunlarda almam gerekenden daha az performans alıyorum.(Bu testleri şarja takılı ve doluyken yaptım)

Sadece tek bir oyundaysa, diğer oyunlarda GPU kullanımı %100 (%99) oluyorsa, muhtemelen bir sorun yok demektir. Optimizasyonu iyi, internette testleri bol olan bir oyunla deneyin. Misal ben Far Cry 5'i kullanıyorum, aynı laptopla başkalarının testleri ile karşılaştırıyorum. Bu arada V-Sync GPU kullanım yüzdesini düşürür FPSyi 60ta tutmak için.

Sadece tek bir oyundaysa, diğer oyunlarda GPU kullanımı %100 (%99) oluyorsa, muhtemelen bir sorun yok demektir. Optimizasyonu iyi, internette testleri bol olan bir oyunla deneyin. Misal ben Far Cry 5'i kullanıyorum, aynı laptopla başkalarının testleri ile karşılaştırıyorum. Bu arada V-Sync GPU kullanım yüzdesini düşürür FPSyi 60ta tutmak için.
Ya diğer oyunlarda çok bir sıkıntı yok şu an işim onunla değil de şu pubg mobile ı bir çözemedim yardım lazım.V-sync kapalı bu arada

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı