Instagram üzerinden dolandırıldım

Hiçbir işe yaramaz ki. Dava aç diyecekler. Adamı buldun dava açtın falan filan, masrafı bir kenara davanın sonuçlanması en az 1 sene. Sonlandı diyelim, adam uyuz çıktı istinafa götürdü. 2 sene de orada bekler. Ölme eşeğim ölme durumu yani. Ben eski iş yerime dava açarak ayrıldım. Kasım 2021'de. O gün alsaydım tazminatı, alacağım neredeyse 6 aylık maaşıma denk geliyordu. Şimdi ise şu anki maaşımın yaklaşık yarısı oldu. O yüzden bu ülkede hiç kimseye güvenmeyeceksin.
Karakoldan yapılan şikayet direkt savcılıga gönderiliyor zaten. Dolandırıcılık suçunda davayı şahıs açamıyor savcılık açıyor. Burada mesele parayı geri alabilmek değil dolandırıcının başını ağrıtmak(soruşturma aşamasında ücreti geri gönderirse dosya kapanıp kamu davası olarak devam eder). Büyük ihtimal küçük mebla olduğu için kimse şikayet etmiyor. Önceden sabıkası varsa alacağı cezayı hapiste geçirir. 1tl dolandırılırsanız bile şikayet edin. Senin olayda ayrı bi dava daha açıyorsun enflasyona göre hesaplanıp zararını tazmin edebiliyorsun araştır derim

Yeni konular

Geri
Yukarı