LG 27'' 27GN800-B vs Acer Nitro VG272UP vs Gigabyte 27" M27Q vs MSI 27" OPTIX G273QF

Bütçe
3500

Daggerspell

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Herkese selamlar. 3500 bütçe ile 2K ve 144Hz üstü bir monitör arıyorum. Bulabildiğim seçeneklerin linkleri aşağıda. Sizce hangisini tercih etmeliyim? Bu monitörlerden birini kullanan varsa ve tecrübelerini paylaşırsa çok sevinirim.

Oy vererek belirtebilirsiniz, ürünler hakkında bilgisi olanların cevaplarını bekliyorum.

LG 27'' 27GN800-B
Acer Nitro VG272UP
Gigabyte 27" M27Q
MSI 27" OPTIX G273QF

bak bende aynı monitörler içinde kaldım bu arkadaş sürekli 272up diyor ama 272 ile alakalı körlemeye dalma hata etme bir tane bile bilgi yok 5 gündür araştıyorum bir tane bilgi bulamadım monitör hakkında yok yani dünyada öyle bir monitör dünyada olmayan ürün türkiyede satılıyor bende buna inandım 271up dan %30-40 malzeme çalıp tr piyasasına atmışlardır kesin

m27q gigabyte 3500 satıldı 3 gün önce şuan 3800 alınmaz ve ona rağmen insanlar

bu fiyattan aldı
eğer bütçen varsa peşin alacaksan

bu fiyata çok iyi gözüküyor tek sorun itopya olması diyorlar

ama bu fiyatlara çıkmak istemiyorsan

2si arasında çok az fark var msi dan uzak dur Reviews and Ratings sitesine göre çok kötü kalıyor msi
ya amazondan lg'yi al yada dell'i al peşin alacaksan eğer taksitle alacaksan da vade farkı senin için okey ise hepsiburadan al iade etmeesi felan bir osrun olduğunda kolay olur

edit sonunda bir bilgi buldum ne kadar doğrudur bilinmez
882:1 kontrast oranı ve kötü bir siyah tek düzeliği var, neden önerdin ki?
GL83A-B ise %75 ARGB iken diğer monitörler tercih listesinde daha ön sırada yer almalı.
Ayrıca Türkiye'ye dandik ürün gönderdiklerini nereden çıkardınız? Not: Belki stand kötü olabilir, sadece tilt ve asansör içeriyor.

882:1 kontrast oranı ve kötü bir siyah tek düzeliği var, neden önerdin ki?
GL83A-B ise %75 ARGB iken diğer monitörler tercih listesinde daha ön sırada yer almalı.
Ayrıca Türkiye'ye dandik ürün gönderdiklerini nereden çıkardınız? Not: Belki stand kötü olabilir, sadece tilt ve asansör içeriyor.
bu dünyadaki en iyi model olan 272u p nin neden youtube da bir tane video'su yok
ve size göre 2kda çok iyi olan modelin neden rtings de araştırması yok
dell önerme sebebim rtings sitesinde en üst seviye monitörler arasında fiyatı 3600 tüm dünyada satılıyor sadece türkiyede değil :D
lg önerme sebebimde aynı şekilde 3000 tl noname dünya ahirette bir tek o arkadaşta olacak monitörü almaktansa en azından herkeste olan 2 senedir satışta olan eksikleri belli bir monitör alması
listeye bakıyoruz sırası ile
gigabyte m27q 1. ( bunu alma dememin tek sebebi 2 gün önce ben alacakken 3500 dü fiyatı kaçırdım 3800 almazdım)
dell 2.
lg 3.
acer nerede listede yok

bu dünyadaki en iyi model olan 272u p nin neden youtube da bir tane video'su yok
ve size göre 2kda çok iyi olan modelin neden rtings de araştırması yok
dell önerme sebebim rtings sitesinde en üst seviye monitörler arasında fiyatı 3600 tüm dünyada satılıyor sadece türkiyede değil :D
lg önerme sebebimde aynı şekilde 3000 tl noname dünya ahirette bir tek o arkadaşta olacak monitörü almaktansa en azından herkeste olan 2 senedir satışta olan eksikleri belli bir monitör alması
listeye bakıyoruz sırası ile
gigabyte m27q 1. ( bunu alma dememin tek sebebi 2 gün önce ben alacakken 3500 dü fiyatı kaçırdım 3800 almazdım)
dell 2.
lg 3.
acer nerede listede yok
Monitör daha 2021'in ilk çeyreğinde çıktı, inceleme olmaması gayet normal.
M27Q bu fiyatta 8 bit olduğunu için tercih edilmeyesi bir model.
Dell dediğim kötü siyah tek düzeliği ve düşük kontrasta sahip.
LG83A-B 894:1 kontrast oranı, kötü uyan tek düzelik ve %75 ARGB ile geride kalıyor.
Ayrıca RTİNGS monitörleri rekabetçi oyun için sıralıyor, yoksa kötü kontrast ve siyah tek düzelik olarak not düşülmüş.

dell aldım dün gece bende bu denklemden çıkmak için işte düşündükçe kafan karışıyor indirimler değişiyor
3500 gigabyte görmeseydim hoparlörü ve rtings yüksek diye onu alırdım ama 3800 2 gün önceki stokta zaten max 3-4 tane ürün satmışlardı yani fiyatı o kadar yüksek olmasına gerek yoktu
bunlara param yetmiyor olsa lg alır geçerdim
hepsi güzel ürünler ya bence bütçene göre seç beğen al gigabyte alan o gün 3-4 kişi monitörlerinde ölü pixel gelmiş 3-4 tane bunu daa belirtiyim başka forumlarda yazmışlar

dell aldım dün gece bende bu denklemden çıkmak için işte düşündükçe kafan karışıyor indirimler değişiyor
3500 gigabyte görmeseydim hoparlörü ve rtings yüksek diye onu alırdım ama 3800 2 gün önceki stokta zaten max 3-4 tane ürün satmışlardı yani fiyatı o kadar yüksek olmasına gerek yoktu
bunlara param yetmiyor olsa lg alır geçerdim
hepsi güzel ürünler ya bence bütçene göre seç beğen al gigabyte alan o gün 3-4 kişi monitörlerinde ölü pixel gelmiş 3-4 tane bunu daa belirtiyim başka forumlarda yazmışlar
Hocam kağıt üstünde aynı gözüken monitörler bile gerçekte o kadar farklı görüntü veriyor ki anlatamam ya :D Bu yüzden görmeden almak istemem aslında ama 2k monitör olmuyor genelde mağazalarda hep 1080 leri diziyorlar :(

Geri
Yukarı