LG 27GN880-B vs MSI Optix MAG274QRF

darkkaos91

Kilopat
Oyun performansı gecikme değerleri ve renk kalitesi görsellik olarak hangisi daha iyi daha kaliteli sizce hangisini tercih etmeliyim?
Ekran kartım ASUS ROG RTX 3080.

Hocam LG olan model daha iyi duruyor, hem panel, hem de ergonomik açısından daha sağlıklı.

LG Nano IPS 1 ms (gtg) kullanıyor, MSI ise Rapid IPS 1 ms kullanıyor.

Hocam LG olan model daha iyi duruyor, hem panel, hem de ergonomik açısından daha sağlıklı.

LG nano IPS 1 ms (GtG) kullanıyor, MSI ise Rapid IPS 1 ms kullanıyor.

Hocam öncelikle LG modelin yükseklik ayarının en dip noktasında dahi göz hizasında olmadığı belirtiliyor ne kadar doğru bilemedim. 1 ms grey to grey daha önde bildiğim kadarıyla. Renk olarak hangisi daha iyi acaba. Bir de LG 144 Hz 1440p de 10 bit olarak çalışıyor sanırım MSI 120Hz 10 bit destekli yanlışım var ise düzeltin.

Hocam öncelikle LG modelin yükseklik ayarının en dip noktasında dahi göz hizasında olmadığı belirtiliyor ne kadar doğru bilemedim. 1 ms grey to grey daha önde bildiğim kadarıyla. Renk olarak hangisi daha iyi acaba. Bir de LG 144 Hz 1440p de 10 bit olarak çalışıyor sanırım MSI 120Hz 10 bit destekli yanlışım var ise düzeltin.
MSI olan modelin Kontrast Oranı daha iyi LG'e göre ama Rapid IPS panel hakkında hiç bir bilgim yok, LG gtg olması sebebiyle daha hızlı ve yüksek çözünürlükte yüksek HZ ulaşabilmekte, paneli kendi üreten marka almak bana daha mantıklı geliyor. LG ayakları aslında tamamiyle sizin ayarlamanıza bağlı olarak çalışır, arkadaşım kullanıyordu böyle bir sorun yoktu, masa her ne kadar düz olsa da masanın bulunduğu zeminin buna bir eksisi elbette etki ediyordur.

MSI olan modelin kontrast oranı daha iyi LG'e göre ama Rapid IPS panel hakkında hiçbir bilgim yok, LG GtG olması sebebiyle daha hızlı ve yüksek çözünürlükte yükse Hz ulaşabilmekte, paneli kendi üreten marka almak bana daha mantıklı geliyor. LG ayakları aslında tamamiyle sizin ayarlamanıza bağlı olarak çalışır, arkadaşım kullanıyordu böyle bir sorun yoktu, masa her ne kadar düz olsa da masanın bulunduğu zeminin buna bir eksisi elbette etki ediyordur.

Burada ki kıyaslamayı inceledim de hocam renk olarak MSI daha mı önde görünüyor anlayamadım... Son olarak MSI ve LG 144Hz e 8 bit mi çalışıyor 10 bit mi?

Burada ki kıyaslamayı inceledim de hocam renk olarak MSI daha mı önde görünüyor anlayamadım... Son olarak MSI ve LG 144Hz e 8 bit mi çalışıyor 10 bit mi?
Attığınız siteye göre Rapid IPS, Nao IPS göre daha iyi gözüküyor tabi ne kadar doğru bilemem. Mesela MSI modelinin siyah renkleri daha canlı verdiği gözükmektedir. MSI bilmem ama LG iki aralıkta da çalışıyor.

Üstelik MSI olan model hem güç olarak az tüketiyor. Ayrıca MSI olan modelde ölü piksel çıkma olanağı epey yüksekmiş.

1664569443830.png

Burada mesela MSI olan modelde HDR10 kısmı girilmemiş buda bir soru işareti.
1664569471859.png

Son düzenleme:
Attığınız siteye göre Rapid IPS, nao IPS göre daha iyi gözüküyor tabii ne kadar doğru bilemem. Mesela MSI modelinin siyah renkleri daha canlı verdiği gözükmektedir. MSI bilmem ama LG iki aralıkta da çalışıyor.

Üstelik MSI olan model hem güç olarak az tüketiyor. Ayrıca MSI olan modelde ölü piksel çıkma olanağı epey yüksekmiş.

Eki Görüntüle 1532286
Burada mesela MSI olan modelde HDR10 kısmı girilmemiş bu da bir soru işareti.
Eki Görüntüle 1532287

Hocam inanın bütün sistemi topladım sadece monitör kaldı hayatımda bu kadar uğraştığımı kararsız kaldığımı hatırlamam. Kaç kere üste üste monitörlerle alakalı konu açtım yazan bile olmadı neredeyse... O yüzden sizi buldum kaybetmek istemiyorum şu an :) siz olsanız hangisine karar verirsiniz bu durumda ben hala kararsızım. Ayrıca yarın bir gün ölü pixel çıksa iade etme şansım var mı nereden almam gerekir monitörü hiçbir fikrim yok.

Hocam inanın bütün sistemi topladım sadece monitör kaldı hayatımda bu kadar uğraştığımı kararsız kaldığımı hatırlamam. Kaç kere üste üste monitörlerle alakalı konu açtım yazan bile olmadı neredeyse... O yüzden sizi buldum kaybetmek istemiyorum şu an :) siz olsanız hangisine karar verirsiniz bu durumda ben hala kararsızım. Ayrıca yarın bir gün ölü pixel çıksa iade etme şansım var mı nereden almam gerekir monitörü hiçbir fikrim yok.
Ben LG olanı alır geçerdim, MSI teknik servisi aşırı kötü, üstüne birde piksel hatası ile uğraşmak istemiyorsanız LG modeli alın geçin derim.

Geri
Yukarı