LGBT amacına ulaşabilecek mi?

• Konuyu başlatan Mky
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 156
  • Görüntüleme 5B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Türkiye'de kim eş cinsel bir bireye ayrımcılık yapıyor söylesene o dediğin şey Amerika'daki siyahilere uygulanan eziyet için başladı ve amaçlarına ulaştılar Türkiye'de kim bir bireyi LGBT'li diye dışlıyor vesaire açıklasana bunu.

Ayrımcılık olmadığı için mi malum partili siyasiler her fırsatta LGBT'den bahsedip eş cinsel insanları dışlıyorlar?

Türkiye'de kim eş cinsel bir bireye ayrımcılık yapıyor söylesene o dediğin şey Amerika'daki siyahilere uygulanan eziyet için başladı ve amaçlarına ulaştılar Türkiye'de kim bir bireyi LGBT'li diye dışlıyor vesaire açıklasana bunu.

Evet. Ben herhangi birini LGBT'li diye dövmedim veya vurmadım.

Kimsenin saygınıza ihtiyacı yok açıkçası. Ben de desteklemiyorum ama bu durum gay, lezbiyen, biseksüel insanları ortadan kaldırmayacak. Onlar hep vardı, hala da var. Artık gizlenmek değil, rahatça yaşamak istiyorlar. Bu da onların en doğal hakkı. Karşı çıkmanız / çıkmamanız pek kimsenin umrunda değil.

Ayrımcılık olmadığı için mi malum partili siyasiler her fırsatta LGBT'den bahsedip eş cinsel insanları dışlıyorlar?

Dışlanmalarını bilmem ama siyahilerle karşılaştırılmamaları lazım. Sizinki seçim ama onlarınki doğuştan gelen bir özellik.

Desteklemiyorum, saygı da duymuyorum.

Topluluğun bir amacı olduğunu düşünmüyorum ama destekleyenlerin bir amacı var gibi. Ulaşabilirler, sosyal medya çok yardımcı oluyor. 🙂

Dediğiniz şeyde iyi ve kötü taraf belli, ancak LGBT tartışmasında iyi veya kötü yok. Gereksiz yere insanları birbirine düşürüp senin düşüncen bana uymuyor yani sen kötüsün demekten başka bir şey değil. Dünyada bu kadar sorun varken halkın halkı protesto etmesi kadar saçma olay yok.
O dönem siyahileri köle olarak gören insanlar bunun gayet doğal olduğunu düşünüyordu. Bu işin iyi veya kötüsü yok. Toplumsal normlar geçmişten beri insanların yönetme isteği ve dinlerle oluştular ve bireysel hak ile özgürlükler geliştikçe çoğu teker teker yıkılmaya devam edecek.

LGBT bir örgüt değildir, örgüt damgalaması siyasal İslam'cı partiler tarafından yapılmıştır. Bizi desteklemezsen kötüsün diyen kitle çok az sayıdan oluşuyor, bu insanların tek bir isteği var o da insan gibi yaşayabilmek. Doğu ve Anadolu'da ise eş cinsel bireylerin yaşam hakkının bile olmadığını söyleyen tonlarca insan bulunabilir. Kötü taraf açık bir şekilde belli yani.

Amerika'da yaptığım yürüyüş İran'da çok etkili oldu cidden böyle devam. Doğudan bahsediyorsunuz ancak protesto eden ülkeler hep batı ve Avrupa ülkeleri nedense. Bunların doğuya nasıl bir katkısı olacak açıklar mısınız? Ek olarak homofobik falan diyorsunuz ya, İslam dışında dinlerde de (Hristiyan'lık gibi) eş cinsellik günah ve din adamları karşı çıkıyor. Neden islamofobik bir düşüncede olduğunuzu sorabilir miyim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı