LGBT bireylerin toplumdaki yerleri nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bizi ayrıştırmayın diyorsunuz, toplumdaki yerimiz ne diye tartışma açarak kendinizi ayrıştırıyorsunuz. Şu zamana kadar hiç aklı başında birine rastlamadım. Alayı ahlaksız, saygısız, mantık dışı hareketleri gelişmişlik olarak algılayan ucubelerdi. Genellemiyorum ama çoğu öyle.
Ben genelliyorum, hepsi öyle.

Bizi ayrıştırmayın diyorsunuz, toplumdaki yerimiz ne diye tartışma açarak kendinizi ayrıştırıyorsunuz. Şu zamana kadar hiç aklı başında birine rastlamadım. Alayı ahlaksız, saygısız, mantık dışı hareketleri gelişmişlik olarak algılayan ucubelerdi. Genellemiyorum ama çoğu öyle.
Tartışmak istedim sadece. Spesifik bir amacım yoktu. İlk posttaki açıklama yeterli.

Bu ülkede tek lgbtlilere değil bir sürü kişiye yapılıyor ama onlar çırılçıplak soyunup eylem yapıyor mu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
konuyu kilitleyin kavga başlayacak.

Bu ülkede tek lgbtlilere değil bir sürü kişiye yapılıyor ama onlar çırılçıplak soyunup eylem yapıyor mu?

O zaman buradan sormak istiyorum, neden yapılıyor bu ayrımcılık? Sadece LGBT için değil. Beyaz, heteroseksüel Türk erkeğinin; gay, siyahi, Kürt, biseksüel, trans erkeklerden ne farkı var?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
konuyu kilitleyin kavga başlayacak.
Kavga olarak nitelendirmiyorum. Arada birkaç kişi üslubu bozdu, onları da uyardım.

O zaman buradan sormak istiyorum, neden yapılıyor bu ayrımcılık? Sadece LGBT için değil. Beyaz, heteroseksüel Türk erkeğinin; gay, siyahi, kürt, biseksüel, trans erkeklerden ne farkı var?

Kavga olarak nitelendirmiyorum. Arada birkaç kişi üslubu bozdu, onları da uyardım.

Onu yapan insanlar kendileri de neden yapıyor bilmiyordur. Birçoğu yüzünden hatta İslam kötü birşey miş gibi lanse edildi kaç defa ülkede.

LGBT üyelerinin anlamak istemediği çoğu kişinin umurunda değil. Herkesle aynı yerdesiniz ne 3 yıl önce çarşıda kime sorsan tanımazdı fikri yoktu. Siz biz ayrıcalık istiyoruz dedikten sonra kötü oldunuz. Bu duruma kendiniz düştünüz. Kendi kendinize bu duruma düştünüz. İnsanlar bilinçlensin diye yaptığınız eylemler Türkiye gibi bir yerde geri tepeceğini hiç mi fark etmediniz.

Herkesin kendi hayatındaki tercihler o kişiyi bağlar, başkalarını değil. Ortada tecavüz mü var? Pedofili mi var? İrade farkı mı var? Zoofili mi var? "Yetişkin insanların kendi arasındaki" şeye karışmak hadsizliktir, küstahlıktır. İnsanlar başkalarına karşı bir suç işlemedikleri sürece kendi hayatlarında tercih yapma hakkına sahiptir.

Toplumdaki yeri ise herkesin malumu, insanların büyük kısmı tarafından onaylanmayan, aşağılanan hatta şiddet gösterilen bir durum. Bir ülkedeki insanların medeniyet seviyesi ne kadar yüksekse bu şiddet gösterenler ve aşağılayanlar o kadar azalıyor.

Siz biz ayrıcalık istiyoruz dedikten sonra kötü oldunuz. Bu duruma kendiniz düştünüz.

LGBT bireylerin istediği şeyler genel olarak temel insan hakkı. Evlenmek, çocuk sahibi olmak (evlatlık) ve mutlu bir hayat sürmek. Çok da bir şey değil yani. Eğer Ultra fazla bir şey ise, söyleyin, konuşalım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı