LGBT nedir ve ne oldu da popülerleşti?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
17
Yer
Malatya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5-12400F, RTX 3070
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi
Konu bu arkadaşlar özellikle Twitter üzerinde dolaşırken çok karşılaşıyorum sanırım Müslümanlık ile ilgili kötü paylaşım yapmışlar. Bilgilendirir misiniz?

Konu bu arkadaşlar özellikle Twitter üzerinde dolaşırken çok karşılaşıyorum sanırım müslümanlık ile ilgili kötü paylaşım yapmışlar. Bilgilendirir misiniz?

Eşcinseller yani. Normal olsa tamam diyeceğim saygı duymam gerekiyor. Ama eşcinsel olmayan herkese küfür edip laf atıyorlar. Amaçları neyse? Yani millete bulaşıyorlar sanki lgbt olmak zorunlu. Normal eşcinsel değil bunlar. Yani sana tecavüz bile eder ve bunu normal görür. Kısacası LGBT destekleyen her insandan uzak durun. Diyanet işleri başkanı açıklama yapmıştı müslümanlık yasaklıyor diye ondan sonra saldırdılar. Adam müslümanlıkla alakalı bir şey söylüyor hemen saldırıyorlar. Zaten adam söylemiş ister yap ister yapma. Adamın görevi fetva vermek uyarmak.

Son düzenleyen: Moderatör:
LGBT, Eşcinsellere verilen addır. Lezbiyen, Gey, Biseksüel ve Transgender isimlerinin baş harflerinden oluşur.

Nasıl bir bilgilendirme istiyorsun ki? Herkes eşit haklarda özgürce yaşamak istiyor. Buna sanki kendine düşmüş gibi müdahale etmeye çalışan bir takım topluluğa karşı da mücadele veriliyor. Bu aralar belki daha çok görmenin nedeni Onur haftasında / ayında olmamızdır.
Özetle, herkes din, dil, ırk, cinsiyet fark etmeden eşit haklarda yaşamalıdır. Buna karşı çıkan kim varsa onlara karşı mücadele edilmelidir. Türkiye'de buna karşı çıkan birçok kesim olduğu için bunlara karşı mücadele ediliyor, edilmelidir.

Sözde eşcinsellerin hakkını koruyan bir topluluk. Şahsen ben uygun görmüyorum. Eşcinselliğin doğaya aykırı olduğunu düşünüyorum. Tabi ki de kınanmaması gereken bir durum lakin son yıllarda çok normalmiş gibi lanse edildi. Özellikle diziler vs olsun. Tekrardan altını çiziyorum mutlaka bana karşı bir arkadaş çıkacaktır ama bence hoş değil. Bunun Müslümanlık Hristiyanlık veyahut Yahudilik ile sınırlandırmamak gerekiyor. Hiç bir dinin hiçbir ahlaki değerin bunu desteklediği söz konusu olamaz.

Merhaba. Ben de LGBT bir bireyim. İslam'da Lut kavmi lanetlendiği için homofobik kişiler tarafından saldırılara uğruyoruz. Fakat biz size hiçbir şey yapmamamıza rağmen bize yapmadıkları şeyler kalmadı. Lut kavminin lanetlenme sebebi hayvan tecavüzleri ensest ilişkiler ve daha söylenemeyen ahlaksızlıkardı, Fakat biz bugüne kadar ne hayvan tecavüz ettik, ne ensest ilişkiye girdik, ne de para karşılığında pis işler yaptık. Evet bazı kişiler bu homofobiklerin islamı göstererek islam karşıtı şeyler paylaşıyor ama neredeyse hepsi haklı. İnşallah burada da homofobiklerle uğraşmam
Sözde eşcinsellerin hakkını koruyan bir topluluk. Şahsen ben uygun görmüyorum. Eşcinselliğin doğaya aykırı olduğunu düşünüyorum. Tabi ki de kınanmaması gereken bir durum lakin son yıllarda çok normalmiş gibi lanse edildi. Özellikle diziler vs olsun. Tekrardan altını çiziyorum mutlaka bana karşı bir arkadaş çıkacaktır ama bence hoş değil. Bunun Müslümanlık Hristiyanlık veyahut Yahudilik ile sınırlandırmamak gerekiyor. Hiç bir dinin hiçbir ahlaki değerin bunu desteklediği söz konusu olamaz.
LGBT bir birey olmak bizim suçumuz değil biz doğuştan beri böyleyiz siz bunu anlamak istemiyorsunuz.

LGBT, eşcinsellere verilen addır. Lezbiyen, gey, biseksüel ve transgender isimlerinin baş harflerinden oluşur.

Nasıl bir bilgilendirme istiyorsun ki? Herkes eşit haklarda özgürce yaşamak istiyor. Buna sanki kendine düşmüş gibi müdahale etmeye çalışan bir takım topluluğa karşı da mücadele veriliyor. Bu aralar belki daha çok görmenin nedeni onur haftasında / ayında olmamızdır.
Özetle, herkes din, dil, ırk, cinsiyet fark etmeden eşit haklarda yaşamalıdır. Buna karşı çıkan kim varsa onlara karşı mücadele edilmelidir. Türkiye'de buna karşı çıkan birçok kesim olduğu için bunlara karşı mücadele ediliyor, edilmelidir.

Kesinlikle katılıyorum.

Saçma saçma işler. Nedense Twitter'dan LGBT yorumlarının altına biz desteklemiyoruz diye nazik bir dille yazsak bize demedik şey bırakmıyorlar.

Twitter'dan bizi boykot ediyorsunuz fakat Twitter'da LGBT destekçisi, hadi Twitter kullanmayı bırakın 😅

Son düzenleyen: Moderatör:
Senin uygun görmemen ve doğaya aykırı olduğunu düşünmen bu konuda sana söz hakkı vermez. İnsanlar özgür ve kişisel haklarını çercevesinde yaşamak zorundadırlar. Bu konuyu burada tartışmaya bile açık olmamalıdır.

Sana zararı olan veya seni ilgilendiren bir olay var mı? Yok. O zaman yorum yapmaya hakkının olduğunu da düşünmüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı