LGBT nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@nih Ayrıca bir şey daha sormak istiyorum. Bir erkek ve bir erkek evlenme hakkı elde edince ne kazanmış olacak? Zaten üreme gerçekleşmeyecek? Yani cahilliğimi maruz gôrün anlamak istiyorum sadece. Bu talep neden kaynaklanıyor?
Evlilik, devletin 2 bireyin ilişkisini resmî olarak tanıması ve onlara evli statüsünü vermesidir. Eş cinsel bireylerin bunu gerçekleştirememesi devletin eş cinsel bireyleri ve ilişkileri tanımadığı anlamına gelir. Kısacası aslında istenilen devletin eş cinsel ilişkileri tanımasıdır. Evlenme sadece üremek için yapılmaz.

Doğuştan muhabbetini gördüm, bizim burada doğuştan yönelimi olan vardı. Saklayamıyordu. Amerika'dan tanıdığım bir kızın akrabası mı, kardeşi mi hatırlamıyorum. Onunda yönelimi vardı, o bayağı kız kıyafetleri giyen fotoları vardı. Şu zamanda sonradan oldum diyenler popüler dengenin kuklası bana göre..

Doğuştan muhabbetini gördüm, bizim burada doğuştan yönelimi olan vardı. Saklayamıyordu. Amerika'dan tanıdığım bir kızın akrabası mı, kardeşi mi hatırlamıyorum. Onun da yönelimi vardı, o bayağı kız kıyafetleri giyen fotoları vardı. Şu zamanda sonradan oldum diyenler popüler dengenin kuklası bana göre..
Bahsettiğiniz kişi feminen bir erkek ama bütün gaylerin feminen olmadığı gerçeğini unutmamak lazım. Eş cinsel erkekler feminen ve maskülen olabilir. Aynı şekilde tabii heteroseksüel erkekler de maskülen veya feminen olabilir. Yani bunu şöyle de açıklayabiliriz: Aşırı maskülen, 1.95, aşırı kaslı, sesi kalın, bıyıklı sakallı bir adam da eş cinsel olabilir.

@nih Size sonsuz kere teşekkür ederim. Bazı önyargılarımın kırıldığında inanıyorum. Ama birşeyi hala çözemiyorum. Türk toplumu doğuştan geleni "Tanrıdan gelen" olarak kabul eden ve buna saygı duyan bir toplumdur. Denk bir örnek değil ancak doğuştan engelli bir insana karşı bu toplumda bir saygısızlık görmedim. Genelde onun öyle yararıldığını düşünüp konu kapatılırdı. Ancak LGBT bireylerini neden reddediyor,hakaretler savuruyor,şiddete maruz bırakıyor ve bunun iğrenç birşey olduğunu söylüyor. Bu sizce cahillikten mi yoksa ortada başka bir mesele mi var?

@nih Size sonsuz kere teşekkür ederim. Bazı önyargılarımın kırıldığında inanıyorum. Ama birşeyi hala çözemiyorum. Türk toplumu doğuştan geleni "Tanrıdan gelen" olarak kabul eden ve buna saygı duyan bir toplumdur. Denk bir örnek değil ancak doğuştan engelli bir insana karşı bu toplumda bir saygısızlık görmedim. Genelde onun öyle yararıldığını düşünüp konu kapatılırdı. Ancak LGBT bireylerini neden reddediyor,hakaretler savuruyor,şiddete maruz bırakıyor ve bunun iğrenç birşey olduğunu söylüyor. Bu sizce cahillikten mi yoksa ortada başka bir mesele mi var?
Ne demek, ben teşekkür ederim böyle bir konuda diğer herkes gibi dogma inançlara göre hareket etmeyip araştırma yaparak doğru sonuca ulaşmaya çalıştığınız için.

Dediğiniz şey cahillikten tabii ki ama bunun asıl sebebi dinlerdir. İnsan popülasyonunun büyük bir kısmı semavi dinlere inanıyor ve bütün semavi dinlerde eş cinsellik Tanrı'nın nefret ettiği, yasakladığı bir şey. İnsanlar da sorguladan direkt inançlarına göre hareket ediyor işte. Eğer dinler bu konuda bir şey demeseydi kimse umursamazdı eş cinselliği.

Başka herhangi bir sorunuz olursa yine bu konu üzerinden etiketleyip sorabilirsiniz. Bilgi dahilimde olduğu sürece cevap vermeye çalışırım.

Bahsettiğiniz kişi feminen bir erkek ama bütün gaylerin feminen olmadığı gerçeğini unutmamak lazım. Eş cinsel erkekler feminen ve maskülen olabilir. Aynı şekilde tabii heteroseksüel erkekler de maskülen veya feminen olabilir. Yani bunu şöyle de açıklayabiliriz: Aşırı maskülen, 1.95, aşırı kaslı, sesi kalın, bıyıklı sakallı bir adam da eş cinsel olabilir.
Yani feminen bir erkek LGBT değildir ancak hür iradesiyle bu yaşam tarzını seçmiştir gibi birşey mi demek istiyorsunuz?

Yani feminen bir erkek LGBT değildir ancak hür iradesiyle bu yaşam tarzını seçmiştir gibi bir şey mi demek istiyorsunuz?
Bir insanın feminen veya maskülen olması cinsel yöneliminden bağımsızdır. Bir feminen erkek heteroseksüel de olabilir, homoseksüel de. Feminenlik sonradan seçilen bir şey değil, hayat tarzı seçme gibi bir durum değil yani. Kısacası feminen bir erkek LGBT bireyi olabilir, olmayabilir de. Bir insanın feminen veya maskülen olması onun cinsel yönelimi üzerinde bir sonuca ulaştırmaz. "Bak şuna kadın gibi davranıyor, kesin gay." cümlesi doğru olmayabilir o yüzden çünkü direkt olarak o anlama çıkmaz.

@nih Dini emirlere pek hakim değilim lakin ömründe bir karıncayı bile incitmemiş, sevcecen, samimi,saygılı yani kısaca özü temiz bir insanı sırf bu vaziyetinden dolayı dışlamak hangi vicdana sığıyor?

Bir insanın feminen veya maskülen olması cinsel yöneliminden bağımsızdır. Bir feminen erkek heteroseksüel de olabilir, homoseksüel de. Feminenlik sonradan seçilen bir şey değil, hayat tarzı seçme gibi bir durum değil yani. Kısacası feminen bir erkek LGBT bireyi olabilir, olmayabilir de. Bir insanın feminen veya maskülen olması onun cinsel yönelimi üzerinde bir sonuca ulaştırmaz. "Bak şuna kadın gibi davranıyor, kesin gay." cümlesi doğru olmayabilir o yüzden çünkü direkt olarak o anlama çıkmaz.
Gerçekten siz anlattıkça "vay be, meğerse bu konu hakkında hiçbir şey bilmiyormuşum" diyorum. Tekrardan teşekkürler.

• Beğen
İfadeler: nih
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı