LGBT nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eş cinsellik doğuştan gelen bir şey falan değil. Size öyle aşıladılar. Yüzyıllar önce kimin eş cinsel olduğu görülmüş? Neden şu anda insanlar eş cinsel olduklarını iddia edip ünlü oluyorlar. 100 yıl önce insanlar dağdan mı inmişti neden eş cinsellik diye bir kavram yoktu o zaman? Gen bozukluğu mu bu? Eş cinsel olmaktaki amaç ne? Bir kadın bir kadın ile aşk yaşayıp evlendiği zaman ne gibi bir anlam kazanıyor. Doğuştan olsa bile bir erkek bir erkeğe ve bir kadın bir kadına sevgi duyunca hiçbir şey kazanmıyor. Onlar evlenince de hiçbir şey ellerine geçmeyecek.

Tanrı'nın vicdanına sığıyormuş demek ki. :)
Namusu iki bacak arasında gören bir toplum. Ne feci.

Eş cinsellik doğuştan gelen bir şey falan değil. Size öyle aşıladılar. Yüzyıllar önce kimin eş cinsel olduğu görülmüş? Neden şu anda insanlar eş cinsel olduklarını iddia edip ünlü oluyorlar. 100 yıl önce insanlar dağdan mı inmişti neden eş cinsellik diye bir kavram yoktu o zaman? Gen bozukluğu mu bu? Eş cinsel olmaktaki amaç ne? Bir kadın bir kadın ile aşk yaşayıp evlendiği zaman ne gibi bir anlam kazanıyor. Doğuştan olsa bile bir erkek bir erkeğe ve bir kadın bir kadına sevgi duyunca hiçbir şey kazanmıyor. Onlar evlenince de hiçbir şey ellerine geçmeyecek.
Bir dakika bir dakika Osmanlı kaynaklarında eşcinsellik geçer. 15. Yüzyılda kaydedilmiştir. Yanlış bilgi aktarmayın lütfen.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1- Cahilliğimi maruz görün, tercih ve yönelim arasındaki fark nedir?
Tercihte sen kendi iradenle seçiyorsun, yönelimde hormonal bozukluk.
2- Doğuştan LGBT olmayan bireyler neden daha sonrasında böyle bir yönelim/tercihte bulunuyor? Hayvan biyolojisine ters durmuyor mu?
Ters. Muhtemelen sahip oldukları pozitif önyargıyı kullanmak isteyen kişiler böyle yapıyordur. Batı'daki baskı sonucu küçük yaşta başlayan özentiler olabilir hatta başarısız erkek sporcuların "kendini kadın olarak hissedip" çok başarılı oldukları bile oluyor 🙂
3- LGBT bir insana göre aşk ve sevgi nedir ya da var mıdır?
Vardır, seninkiyle aynıdır, sadece farklı cinsedir.
4- Sevgi mi yoksa saygı mı bekliyorlar? Saygı bekliyorlarsa onlara göre saygı nedir?
Kendileri de bilmiyorlar ne beklediklerini. Komünite olarak bakarsak sanırım herkesin onlara katılmasını bekliyorlar çünkü Batılı bir içerikte mutlaka lezbiyen siyahı bir kadının bütün erkekleri dövdüğü bir sahne gerekiyor.

Bir dakika bir dakika osmanlı kaynaklarında eş cinsellik geçer. 15. yüzyılda kaydedilmiştir. Yanlış bilgi aktarmayın lütfen.

Ben yine de ergenlik sonrası oluşan bir şey olduğunu düşünüyorum. Doğuştan olduğunu kanıtlayabilecek varsa bekliyorum.

Hayır, eski çağlarda eş cinselliğin olduğu üzerine kesin kanıtlar var. Birçok eski üstün medeniyette direkt olarak görülen bir durum eş cinsellik. Semavi dinlerin etkisine girmemiş eski çağlarda eş cinsellik genel olarak baskılanmayan ve kabul gören bir şeymiş. Semavi dinler devreye girdikten sonra eş cinseller için kara çağ başlamış diyebiliriz. O zamanlardan itibaren eş cinseller kendilerini gizlemek, baskılamak durumunda kaldı.

"Eş cinsel olmaktaki amaç ne?" ne demektir? :D Bu insanın isteyerek yaptığı bir şey mi?

Bir dakika bir dakika Osmanlı kaynaklarında eşcinsellik geçer. 15. Yüzyılda kaydedilmiştir. Yanlış bilgi aktarmayın lütfen.
Yalnız Osmanlıda değil. Avrupada insanlar cadı avları gibi idama mahkum olmuştur. Eşcinsel oldukları için.

Hayır, eski çağlarda eş cinselliğin olduğu üzerine kesin kanıtlar var. Birçok eski üstün medeniyette direkt olarak görülen bir durum eş cinsellik. Semavi dinlerin etkisine girmemiş eski çağlarda eş cinsellik genel olarak baskılanmayan ve kabul gören bir şeymiş. Semavi dinler devreye girdikten sonra eş cinseller için kara çağ başlamış diyebiliriz. O zamanlardan itibaren eş cinseller kendilerini gizlemek, baskılamak durumunda kaldı.

"Eş cinsel olmaktaki amaç ne?" ne demektir? :D Bu insanın isteyerek yaptığı bir şey mi?
Bak ya ben de Avrupalılara o insanları asıp yaktıkları için helal olsun diyorumdum. Ne ahmakmışım.

Tercihte sen kendi iradenle seçiyorsun, yönelimde hormonal bozukluk.

Ters. Muhtemelen sahip oldukları pozitif önyargıyı kullanmak isteyen kişiler böyle yapıyordur. Batı'daki baskı sonucu küçük yaşta başlayan özentiler olabilir hatta başarısız erkek sporcuların "kendini kadın olarak hissedip" çok başarılı oldukları bile oluyor 🙂

Vardır, seninkiyle aynıdır, sadece farklı cinsedir.

Kendileri de bilmiyorlar ne beklediklerini. Komünite olarak bakarsak sanırım herkesin onlara katılmasını bekliyorlar çünkü Batılı bir içerikte mutlaka lezbiyen siyahı bir kadının bütün erkekleri dövdüğü bir sahne gerekiyor.
Öncelikle dediklerinin arkasında duruyorsan bana öncelikle bunun hormonal bir bozukluk olmasıyla alakalı bir bilimsel makale/kanıt atmanı istiyorum.

Onun haricinde eş cinsel topluluklar neden evlenme hakkı istediklerini bu kadar açık bir şekilde anlatırken bunu hâlâ anlayamıyorsanız, bu oldukça garip bir durum. Tabii Bilal'e anlatır gibi anlattığım mesaja bakabilirsiniz bu konu altında eğer öğrenme amacınız varsa.

Bak ya ben de Avrupalılara o insanları asıp yaktıkları için helal olsun diyorumdum. Ne ahmakmışım.
En azından artık öğrenmek istiyorsunuz hocam, önemli olan o. Herkes zamanında cahildi. Bilgilerle doğmuyoruz, boş bir levhayı dolduruyoruz.

Ben yine de ergenlik sonrası oluşan bir şey olduğunu düşünüyorum. Doğuştan olduğunu kanıtlayabilecek varsa bekliyorum.
Bakın @nih çok mantıklı bir şeh söyledi. "Bir insan cinsellik ile ilgili şeyleri ergenliğinde keşfeder". 7 yaşındaki çocuk eşcinsel olduğunu ne bilsin?

• Beğen
İfadeler: nih
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı