LGBT nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben yine de ergenlik sonrası oluşan bir şey olduğunu düşünüyorum. Doğuştan olduğunu kanıtlayabilecek varsa bekliyorum.
Beklemene gerek yok, elinin altındaki interneti kullanabilirsin. 5 yaşındaki çocuğun cinsel kimliğini tam anlamıyla anlamasını bekliyorsun herhalde.

Bahsettiğiniz kişi feminen bir erkek ama bütün gaylerin feminen olmadığı gerçeğini unutmamak lazım. Eş cinsel erkekler feminen ve maskülen olabilir. Aynı şekilde tabii heteroseksüel erkekler de maskülen veya feminen olabilir. Yani bunu şöyle de açıklayabiliriz: Aşırı maskülen, 1.95, aşırı kaslı, sesi kalın, bıyıklı sakallı bir adam da eş cinsel olabilir.
Yok bu bizim buradaki baya belli ediyordu mesele kişiliği iyiydi. Zararsızdı. Çalışkan, dostlarına kıymet veren birisiydi. Zorbalık falan da görmedi. Top gibi ithamlara mağruz kalsa da hayatında pişmanlık yaşadığı an olmadı.

• Beğen
İfadeler: nih
1- Cahilliğimi maruz görün, tercih ve yönelim arasındaki fark nedir?
Tercih, bir şeyi kendi isteğinle seçmektir. Ancak yönelim istek dışında ilgi duymaktır diyebiliriz bu konuda.
Doğuştan LGBT olmayan bireyler neden daha sonrasında böyle bir yönelim/tercihte bulunuyor? Hayvan biyolojisine ters durmuyor mu?
Bir insan doğduğu anda cinselliği ve sevgili bilmez (sevgili anlamında). Yavaş yavaş büyüyüp kendini keşfettiğinde bu durumu fark eder. Hayvan biyolojisi ayrı bir olay.
3- LGBT bir insana göre aşk ve sevgi nedir ya da var mıdır?
Bu kişinin kendi kişiliğine bağlı. Kişi LGBT fark etmeksizin duygusuz bir nemfomanyak olabilir ve çok duygusal olup aşkından ölüyor da olabilir. Belki çok duygulu bir nemfomanyakta olabilir benim gibi (eşcinsel değilim).
4- Sevgi mi yoksa saygı mı bekliyorlar? Saygı bekliyorlarsa onlara göre saygı nedir?
Kişiden kişiye değişebilir ancak saygıyı açıklamak gerekirse sadece kendilerini garipsememizi ve toplumdan soyutlaştırmamamızı istiyorlar.

Diğer sorulara gayet makul cevaplar verilmiş ancak eşcinselliğin yaş ilerledikçe, kişinin ergenlik çağına vs. girdiği zaman keşfedilebileceği veya seçebileceği bir şey olduğuna dair bilgiler bana göre tamamen yanlıştır.

Diğer sorulara gayet makul cevaplar verilmiş ancak eşcinselliğin yaş ilerledikçe, kişinin ergenlik çağına vs. girdiği zaman keşfedilebileceği veya seçebileceği bir şey olduğuna dair bilgiler bana göre tamamen yanlıştır.
Ne için böyle düşünüyorsunuz?

Bu arada keşfedebileceği dendi "seçebeceği" denmedi. Doğuştan dendi.

Ne için böyle düşünüyorsunuz?

Eşcinselliğin zaten doğuştan geldiği zaten çok açık bir şekilde belli oluyor, evrende ve doğadaki binden fazla türde bulunan cinsel bir yönelim çeşididir bu. Nedeni ise eşcinsellik bir evrimsel bir varyasyon olarak da nitelendirilebilir. Örneğin insanların sarı saçlı veya yeşil gözlü doğması gibi bir durum ne kadar kişinin elinde olmayan doğal bir durumsa eşcinsellikte aynı şekildedir. Yeşil gözlü doğma gibi durumda nasıl bir tedavi vs. aranmıyorsa bu durumda aynıdır. Eşcinsellikte doğuştan gelir ancak kanser gibi genlere sahip olmayan bir şeydir. Kanserdeki genler yüzünden bir insana nasıl fiziksel veya bilişsel bir zarar görüyorsa eşcinsel bir bireyde bu tip genler yoktur. Herhangi bir tedavi aranmaz. Kişiler arası istismar durumu olmadığı sürece sırf eşcinsel olarak doğduğu için travma oluşturma veya zarar görme durumu yoktur. Lakin toplumdan dışlanma veya zorbalık benzeri durumlarından dolayı travmatik bir duruma maruz kalabilir eşcinsel insan. Bu sebepten ötürü eşcinsel bir bireye küçük bakılması veya ezilmesi eşcinsel olarak doğduğundan değil kültürel toplumun kişi üzerindeki baskısından kaynaklanmaktadır.
Ayrıca eşcinsellik sadece insan türünde değil bunun yanı sıra bir çok hayvan çeşidinde de gözlemlenebilir.

Doğuştan dendi.
Doğuştan değil diyenlere hitaben yazdım bunu.

Sonradan keşfedilmesi doğuştan olması gerçeğini değiştirmiyor zaten. Çocuklarda cinsellik gelişmiş değil, bu yüzden genel olarak cinsel kimliklerini tanımlayamamaları normal. "Seçilme" olayı tamamen hatalı zaten, seçme gibi bir şey yok.

Bir de aynı düşünmemize rağmen neden ilk mesajı beğenmediniz merak ettim. Tam olarak neresine karşı çıkıyorsunuz?

Bir de aynı düşünmemize rağmen neden ilk mesajı beğenmediniz merak ettim. Tam olarak neresine karşı çıkıyorsunuz?

Hocam bende şu anda fark ettim. Harika tepkisine basacakken yanlışlıkla elim değdi sanırım. O anda gözüme hiç çarpmamıştı.

• Beğen
İfadeler: nih
Eşcinselliğin zaten doğuştan geldiği zaten çok açık bir şekilde belli oluyor, evrende ve doğadaki binden fazla türde bulunan cinsel bir yönelim çeşididir bu. Nedeni ise eşcinsellik bir evrimsel bir varyasyon olarak da nitelendirilebilir. Örneğin insanların sarı saçlı veya yeşil gözlü doğması gibi bir durum ne kadar kişinin elinde olmayan doğal bir durumsa eşcinsellikte aynı şekildedir. Yeşil gözlü doğma gibi durumda nasıl bir tedavi vs. aranmıyorsa bu durumda aynıdır. Eşcinsellikte doğuştan gelir ancak kanser gibi genlere sahip olmayan bir şeydir. Kanserdeki genler yüzünden bir insana nasıl fiziksel veya bilişsel bir zarar görüyorsa eşcinsel bir bireyde bu tip genler yoktur. Herhangi bir tedavi aranmaz. Kişiler arası istismar durumu olmadığı sürece sırf eşcinsel olarak doğduğu için travma oluşturma veya zarar görme durumu yoktur. Lakin toplumdan dışlanma veya zorbalık benzeri durumlarından dolayı travmatik bir duruma maruz kalabilir eşcinsel insan. Bu sebepten ötürü eşcinsel bir bireye küçük bakılması veya ezilmesi eşcinsel olarak doğduğundan değil kültürel toplumun kişi üzerindeki baskısından kaynaklanmaktadır.
Ayrıca eşcinsellik sadece insan türünde değil bunun yanı sıra bir çok hayvan çeşidinde de gözlemlenebilir.

Doğuştan değil diyenlere hitaben yazdım bunu.
Söylediklerinizde haklı olduğunuzu düşünüyorum. Ancak ergenlikte keşfetmeye değinmemişsiniz. Şahsen ben ergenliğe girene kadar erkekliğin ne olduğunu bilmiyordum. Erkeklik derken dişi ve erkeği ayıran şeyleri hiç bilmiyordum. Cinsel organımın mahiyetinden bihaberdim.

Doğuştan falan da geldiği yoktur bu durumun. Hormon bozukluğu doğuştan gelir. Ki bu durumun da tedavisi var. XX ve XY kromozomu vardır. XY ise erkek, XX ise kızdır. Başka kombinasyon olmadığı için ya erkektir, ya kızdır çocuk. Yönelimdir kısacası. Sen erkek doğarsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı